Panasonic Th-37PX8E spotřeba ve stand-by

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod II-Ivos 10. 1. 2009 15:15

Mám Panasonic Th-37PX8E a když jsem připojil watmetr tak mě nemile překvapil v režimu stand-by, kde ukazuje stále cca 40 watů. (Watmetr spořivku 13 Wat měří v pohodě i nabíječku změřil.) Má s tím někdo nějaké zkušenosti? Díky.
II-Ivos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 10. 1. 2009 17:31

někde se tady zmiňovalo že TV po vypnutí do standby režimu ještě nějakou dobu šmejdí po kanálech a zjišťuje jestli není k dispozici nový firmware - zkuste se na měřák podívat třeba po půl hodině jaký bude ukazovat okamžitý odběr
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod II-Ivos 10. 1. 2009 17:45

Ta spotřeba je stejná i po 6 hodinách :(
Vrátil jsem i "původní nastavení". Mám to připojeny přes HDMI k satelitnímu přijímači. Anténu tam vůbec nemám....
II-Ivos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod arche31 10. 1. 2009 17:45

Tá spotreba by zaujímala aj mňa. Už som to čítal od viacerých. Skús to premerať po nejakom čase, ako písal marts. Spotreba 40w v stand-by režime je neúnosne vysoká!
arche31
Junior

Odeslat příspěvekod arche31 10. 1. 2009 17:53

Inak, II-Ivos, čo hovoríš na ten televízor. Uvažujem nad jeho kúpou.
Aj keď tá spotreba v stand-by ma zaráža....
arche31
Junior

Odeslat příspěvekod Henry2 10. 1. 2009 21:31

Spotreba ve stanby je zvysena jen po dobu, jakou trva automaticke ladeni DVB (lisi se podle dostupnych programu), tzn. par minut. Pro mereni potreby ve standby potrebujes wattmetr, ktery umi merit cinny prikon a ne jen nasobit proud a napeti. Ze ti merak umi zmerit 13W jeste neznamena, ze umi merit malej prikon, kdyz je ucinik skoro nula. Kdysi jsem to meril a ve standby opravdu tece TV asi 200 mA, ale pri uciniku asi 0,013. Takze spotreb u spoctes U* I* ucinik a ne jen U*I, coz je cca tech 40 W...
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arche31 10. 1. 2009 22:23

Ďakujeme Henry2 za vysvetlenie.
Inak v rámci tejto diskusie http://www.digilidi.cz/recenze_test_Pan ... TH-42PX70E riešia viacerí vyššiu nameranú spotrebu, ako je deklarovaná.
arche31
Junior

Odeslat příspěvekod II-Ivos 11. 1. 2009 11:31

arche31 píše:Inak, II-Ivos, čo hovoríš na ten televízor. Uvažujem nad jeho kúpou.
Aj keď tá spotreba v stand-by ma zaráža....


S telkou jsem spokojený, obraz je pěkný dívám se ze 2,5 m. Dívám se většinou až večer tak tam mám režim kino a přidal jsem si trochu kontrast (průměrná spotřeba (šesti hodin provozu) cca 155w). Přes svátky přes den jsem zapínal režim normál. Osobně jsem s OBRAZEM velice spokojenej (žádné blikání jak jsem někde četl) a se spotřebou taky :) až na ten standby.
II-Ivos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod arche31 11. 1. 2009 11:38

A odkiaľ berieš signál?
arche31
Junior

Odeslat příspěvekod II-Ivos 11. 1. 2009 11:39

Ještě bych se teda zeptal (elektrika není můj obor), na elektroměru natočím pouze ten výkon který spočítám přes účinník? Ten proud, který mi dělá "jalový výkon" se na elektroměru neukáže? Za malinké vysvětlení "jalového výkonu" předem díky :)
II-Ivos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod II-Ivos 11. 1. 2009 11:41

Jak jsem psal výše: Mám to připojeny přes HDMI k satelitnímu přijímači. Anténu tam vůbec nemám.
II-Ivos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod arche31 11. 1. 2009 11:57

A čo často spomínané hučanie? Je realitou?
arche31
Junior

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 11. 1. 2009 12:10

Kdysi jsme proměřovali 40" LCD Sony a bylo to stejné. Po vypnutí to ukazovalo skoro 40 W. Teprve ráno. když jsem se koukl na měřák, tak tam bylo 0 či 1 nebo kolik. Dle dávodu to ale je normální...
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod II-Ivos 11. 1. 2009 12:36

Pro arche31:
Když ji jen zapnu, a nejde vůbec zvuk tak něco je slyšet, ale je to tak málo, že když zapnu zvuk (aby tam nějaký byl), tak už se to ztratí a když ten zvuk dám na minimální úroveň, aby bylo rozumět rozhovoru, tak to "hučení" neuslyšíš pokud nestrčíš ucho skoro k telce :)
II-Ivos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Henry2 11. 1. 2009 16:11

II-Ivos píše:1, na elektroměru natočím pouze ten výkon který spočítám přes účinník? 2,Ten proud, který mi dělá "jalový výkon" se na elektroměru neukáže? Za malinké vysvětlení "jalového výkonu" předem díky :)

1, Ano
2, Ne, neukaze - viz link. V takovém případě se část výkonu, označovaná jako jalový výkon, pouze přelévá obvodem a nekoná užitečnou práci.

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9A%C4%8Din%C3%ADk

Update: Ne, ja tam ten link nedostanu... :hm
Naposledy upravil MgX dne 17. 1. 2009 19:43, celkově upraveno 4
Důvod: Upraven link - aby fungoval ;-)
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků