zapojení sluchátek k TV LG 32lc45

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod scoty1234 10. 1. 2009 18:51

Zdravím, nejdou mi k TV připojit sluchátka vede z nich jack který když připojím kam to jde tak nic, takže jsem použil redukci tzv. činčle a připojil do audio výstupu, ale žádný zvuk do sluchátek nejde a nevím proč, i když vypnu přímo repro na TV. Pokud s tím máte někdo nějakou zkušenost tak díky za odpověď.
scoty1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 1. 2009 20:18

Ty Tvé "činčle" , Ty umělče, jsou linkový výstup, určený k připojení vnějšího zesilovače a ne sluchátek. Signál na konektorech, které se správně nazývají CINCH (čti "synč"), NENÍ URČEN PRO PŘIPOJENÍ SLUCHÁTEK. Na sluchátka je určený konektor, označená HEADPHONES nebo ikonkou sluchátek - je kulatý a patří do něj konektor Jack ("džek") 3,5mm nebo 6,35mm. Ten menší je stejný, jako do přehrávače, některé typy TV jsou osazené tím větším a na menší se musí použít redukce 6,3mm/3,5mm, v každém případě STEREO.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod scoty1234 10. 1. 2009 22:42

Je mi to jasný, ale na této TV právě žádná taková ikonka se sluchátky není, ani nápis HEADPHONES, je tu konektor u kterého je nápis- audio in (RGB/DVI) ale ani zde to nefunguje.
scoty1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 1. 2009 23:02

Dej sem značku a typ té TV, mrknem na to.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod scoty1234 11. 1. 2009 09:20

Typ televize je LCD LG 32LC45.
scoty1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JendaLinda 11. 1. 2009 10:03

Audio in je audio vstup pro PC. Ty cinche by fungovaly za předpokladu, že bys použil ještě sluchátkový zesilovač.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 1. 2009 12:34

Podle všeho ta TV asi nemá sluchátkový výstup. Takže jedině nějaký externí sluchátkový zesilovač - a ten můžeš napojit na ty CINCHe vzadu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod scoty1234 11. 1. 2009 16:25

Tak jo, díky za rady, vypadáto že jiná varianta není, ale fakt by mě nenapadlo, že nová telka nebude mít výstup na sluchátka. Je to možná tím, že je tam připojení i přes optický kabel tak asi upustili od klasického výstupu sluchátek, ale jak zapnout do optického sluchátka s jackem to asi nejde. :-)
scoty1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 1. 2009 18:32

AV-receiver s optovstupem - a na něm by měl být i sluchátkový výstup...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ferdoz 13. 1. 2009 13:08

LG naozaj neosadzuje svoje televízory výstupom na slúchadlá. Dá sa to však obísť tak, že si zvuk na slúchadlá vyvedieš zo scartu. Tam audio in aj audio out funguje.
ferdoz
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 1. 2009 20:06

To Ferdoz - jenže ten SCART nemá regulaci - je to LINE úroveň, bez ovlivnění regulací hlasitosti a barvy zvuku.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ferdoz 14. 1. 2009 10:24

To máš pravdu. Ale takto je možné efektívne dostať audio signál do obyčajného zosilovača bez optovstupu - mnoho ich má slúchadlový výstup.
ferdoz
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 1. 2009 10:33

Pokud tam zařadíš libovolný zesík s instalovanou regulací/korekcemi, pak nemám námitky - ano, takové řešení je možné.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků