prosím poraďte aký dvd prehrávač...

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xexík 2. 2. 2009 09:33

stojím pred rozhodnutím aký dvd prehrávač si vybrať,stále čítam recenzie a testy no neviem čo robiť,ak by ste mali niekto chuť a čas mi poradiť bol by som veľmi rád,doteraz mám pioneer dv 393 no mám s ním problém pri prehravaní dvd,obraz ako keby chytal duchov alebo sa javí rozmazaný pri rychlejších prechodoch,po ejecte chvíľu ide a potom zase blbne,inak doteraz 100%spokojnosť!nemienim za player vyhadzovať viac ako 80euro.pozrel som si philips dvp5990 aj lg dvx392h ,mohli by ste niekto poradiť okrem týchto aj iné voľby?mne hlavne ide o kvalitný obraz ,mám plazmu lg 42 pg 30...,vďaka !
xexík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 2. 2009 10:22

Budeš na tom sledovať aj divx/xvid, alebo len dvd? A ak, tak v akom pomere?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xexík 2. 2. 2009 10:41

síce dosť dobre neviem čo sú to za formáty ale pozerám hlavne dvd z netu sosané z fór,to ťahá syn ja len kukám,divx by malo značiť že to je zkomprimovaný formát?no a samo že originály..
xexík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miki77 2. 2. 2009 10:51

pioneer DV410
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod xexík 2. 2. 2009 10:55

neviem ale zdá sa mi moc drahý na to že ten predošlý dokázal fachať len dva roky a potom nastal problém,rozmýšľam ešte o fergusone d 880 hx...
xexík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 2. 2009 12:08

Pokiaľ nesleduješ divxy, respektive filmy s titulkami, tak ten Ferguson nevyužiješ. Kvôli kvalite obrazu by som volil niečo od "renomovanych" značiek Sony, Panasonic, pripadne Philips, LG s HDMI vystupom. Pioneer 410 je predsalen cenovo inde ako 80€.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xexík 2. 2. 2009 15:45

vieš poradiť aj konkrétny model nejakej značky ? d !
xexík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ferdoz 2. 2. 2009 16:44

Ja som riešil obdobný problém, mám LG 42PG6000 a skončil som pri Philipse. Zatiaľ OK, obraz z DVD cez HDMI výborný, Divx-y prehráva dobre, (problém mal zatiaľ len s jediným, po 2-3 minútach sa rozsynchronizoval obraz so zvukom a potom zamrzol) Bral som ho odtiaľ http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... dp=as59020 - cena do 80€, objednal som cez net, prevzal priamo v predajni v Košiciach.
ferdoz
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 2. 2009 16:53

Tažko radiť konkretny model, kedže požiadavky su jednoduche - prehravanie DVD. To dokaže každy a je viacmenej jedno aky model z vyššie spominanych značiek, hlavne nech ma hdmi. Skôr by som sa vydal do "terenu" a vyskušal si v predajniach modely, ktore mi vyhovuju (vlastnosti, ovladanie, funkcie, dizajn atd.).
Ešte k tej otazke
xexík píše:divx by malo značiť že to je zkomprimovaný formát?

Ano, je to komprimovane dvd, ma koncovku avi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xexík 2. 2. 2009 17:17

takže ten phil sa javí ako dobrý kompromis? ja sa zatiaľ rozhodujem medzi lg dvx 392 h,sony dvp ns 708 hd/b a ten phil.dvp 5990,v zálohe si ešte nechávam ten ferguson d 880 hx,čo sa týka toho tvojho problému s tým rozladením obrazu a zvuku nepomohlo by vymeniť hdmi kábel? :hm
xexík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xexík 2. 2. 2009 17:18

vďaka za tvoj čas a poradu,budem musieť asi nabehnúť do predajní ako píšeš....
xexík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 2. 2009 19:15

Vymena kabla mu nepomôže, kedže mu to robi iba pri jednom filme. To je zrejme problem použiteho kodeku.
Ako vravim, maš priliš všeobecnu požiadavku (aby to prehralo DVD, cenu a pripadne hdmi). To ma množstvo prehravačov v danej cene. Aj po zuženi vyberu len na značkove modely je vyber veľmi široky. Ak by tie požiadavky boli konkretnejšie, špecifickejšie, tam by to už bol vyber obmedzenejši a dalo by sa uvažovať o konkretnych modeloch. Preto v tomto pripade neexistuje lepšia rada, ako isť do predajne, porovnať niekoľko modelov a vybrať ten, ktory sa ti bude zdať naj po všetkych strankach. Čiže, vyberal by som určite zo značkovych modelov (Sony, Panasonic, Philips, LG, Samsung), ktore su kvalitativne zhruba na rovnakej/podobnej urovni. U nich je aj relativna istota kvality ako takej, spoľahlivosti a tiež kvality zvuku a obrazu. A zameral by som sa na take veci ako jednoduchosť ovladania, logickosť menu, konektory, schopnosť spoluprace s TV, dizajn a tak podobne.
Takže prajem šťastnu ruku, oči a uši pri vybere!
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferdoz 4. 2. 2009 16:41

xexik: meniť kábel som neskúšal lebo
a) nemám k dispozícii druhý,
b)nepokúšal som sa to riešiť a ten film som si pozrel v PC
ak sa to bude opakovať začnem hľadať riešenie (nový firmware, chyba v súbore . . .)
Ten Philips som vzal aj pre to, že má dobrú podporu čo sa týka výmeny oficiálneho firmware a existujú ľudia, ktorí vyvíjajú aj neofiko firmware.
ferdoz
Junior

Odeslat příspěvekod xexík 5. 2. 2009 10:18

ferdoz:spozoroval si rozdiel v kvalite obrazu a zvuku pri pozeraní dvd keď si to prepojil cez hdmi? ja doteraz sledujem cez komponentný kábel a to ti poviem že keď som pozeral plazmu cez skart a potom som dal kompon...tak bol v tom podstatný rozdiel,najlepšie na tom bolo to že keď som sa začal zaujímať o ten kompon...kábel tak ti mi povedali "odborníci"v predajni čo sa špecializuje na elektrotechniku a iné el...odvetvia že to nemá zmysel kupovať lebo komponent je to isté ako kompozit čiže úplne obyč činčové prepojenie.bohužiaľ keď som sa chcel dozvedieť viac tak som sadol na net a som všetko čo som chcel sa dozvedel.asi ten phill bude dobrý keď sa toľko o ňom píše,ako šlape tebe?ja zatiaľ váham medzi ním a lg dmx 392h...
xexík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Frenkoš 8. 2. 2009 07:32

můžete mi pls někdo poradit?hledám vhodné dvd pro mou 37 LG7000.Chtěl bych aby dvd mělo HDMI s 1080p a hlavně aby bez problému přehrálo všechny divx,budu sledovat dvd a divx půl na půl vždy v češtině...
Měl sem vyhlídlý Philips DVP5990,ale ten má údajně problémy s XviD formátem,který je pro mě hodně důležitý...

poradíte mi pls?
Frenkoš
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků