Jaká sluchátka do metra?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod __tv 3. 2. 2009 15:16

Uvažuju o koupi sluchátek na cestu do práce. Jedu metrem, které hlučí. Chci poslouchat folk (Radůza, Nohavica) a mluvené slovo (jazykové kurzy). Zdroj budou MP3 z mobilu (SE T700).

Prošel jsem místní fórum, stránky headphones.cz a vybral AKG K324P.
Nejlepší co jsem zatím slyšel jsou Porty Pro (a moc dobrý), takže přednesem mi podle všeho budou stačit.

Proč sem ale píšu - chci pohodlné nošení a co nejlepší izolaci od prostředí. Nechci nahánět srozumitelnost přidáváním hlasitosti. Jsou K324P v tomhle ohledu dobrá volba? Doporučili byste něco jiného? Podotýkám, že nejsem audiofil, na Portách poznám rozdíl mezi CDDA a 128kbit mp3, ale to je tak všechno. Proto si myslím, že mi cena <1500,- bude vyhovovat.

Dle místní srovnávací recenze Koss Plug izolují líp, ale někomu nesedí v uchu, z čehož mám trochu obavu. Proto jsem vybral ty AKG.
__tv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pHp 3. 2. 2009 15:34

Útlum AKG (a pod.) je slušný. Lze o něco zvýšit pěnovými špunty (Comply).
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod __tv 3. 2. 2009 15:44

To, že Comply nemají AKG uvedené v seznamu kompatibilních sluchátek, mi nemá vadit?

(a díky za info)
__tv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bubaak 3. 2. 2009 16:00

nemusíš, naštěstí špunty maj "jakousi normu" a tak 60% špuntů má záměné náušníky Senn, UE, AKG, Sony ... 40% jsou Shure, ET ....
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 3. 2. 2009 16:06

A co takhle nějaké Ultimate ears metro.fi! :D
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 3. 2. 2009 16:08

HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod __tv 3. 2. 2009 17:32

Díky, tohle jsem četl, bohužel tam nevidím použitelné srovnání izolace (ve stylu "když stojím na přechodu neslyším oktávii ani tranzit. Avii při vypnutém zvuku ano, při normální hlasitosti ne. Tramvaj je při normální hlasitosti slyšet asi jako lednička v tichém bytě"). Takže jsem se zeptal přímo.
__tv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod __tv 3. 2. 2009 17:33

To metro je od metropole spíš než od podzemní dráhy, ne?

//JII.: Tak určitě to nebude od slova metro v našem významu. ;-)
__tv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bubaak 3. 2. 2009 18:15

to nejde rici že nasadis sluchatka a neslysis vybuchnout atomovku metr od sebe ... každy slysi jinak a ja už si zvykl slyset se špuntama docela dobře (což je nevyhoda).. takže někdo nemusi slyset nic nekdo muže slyset vsechno tlumene a tak nejde konkretizovat, mimo to normalni špunti izoluji skoro stejne vždy je to nějakych 23 db.. pokud chces větší izolaci kup se Etymotic Research ER-6i... nebo ještě lépe ER-4
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod couman 3. 2. 2009 18:36

no ale pochybujem, ze sa mu podari zohnat er6i za 1500 korun a o er4p ani nehovorim...
iriver lplayer/sony vaio - ue10pro/sony mdr90pl/koss pro3aa
"remember when you were young, you shone like a sun"
couman
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 3. 2. 2009 18:41

zazraky neumím :mrgreen: ale řikal že chce ticho, je fakt že jsem mu mohl rovnou nadhodit Customy :hm
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 3. 2. 2009 18:44

Nebo by se možná dali k těm AKG přikoupit buď ty trojtý nástavce z Etymoticů, nebo udělat custom nástavec.
Jo to docela přemýšlím, jestli bych to pak nezkusil si nechat udělat custom k PFE, zatím to nikdo nedělá, ale časem snad ano.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 3. 2. 2009 21:36

http://www.complyfoam.cz/comply/ (ne všechno amíci umějó)
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AmPere 4. 2. 2009 00:31

útlum všech in-ear sluchátek je víceméně identicky (velmi velmi dostatečný). záleží nejvíce na tom, jak hluboko sluchátka zasuneš ( čím menší sluchátko => tím hlouběji ho pohodlně dáš a tím lepší izolace ), minimální vliv pak má materiál špuntu (pěnový tlumí malinko lépe než gumový, ale zase je velmi nepohodlné nandávání, takže v praxi jej používá opravdu málokdo).

v každém případě je velmi pozitivní (jak pro útlum, hloubku vsunutí, tak hlavně pro pohodlí) tenký komínek na který se špunt nasazuje
(Etymotic, Shure, Klipsch).
ten klasický "tlustý" (cca 5-6mm) neposkytuje už dostatek prostoru špuntu a tím není měkký, je dost velký a nepoddajný. pěnový nástavec se z tohodle důvodu k těmto sluchátkám nehodí. výhodou je snadnější nasazování a sundávání (nedává se tak hluboko)
(Sennheiser, AKG, Ultimate Ears, dennon...)
Specializovaný prodejce sluchátek.
Finalista ceny kvality ShopRoku 2012 - www.shoproku.cz
AmPere
Junior

Odeslat příspěvekod __tv 4. 2. 2009 10:19

Díky za moře tipů!
Když si to shrnu, tak se dá

* doplnit AKG pěnovými špunty Comply T-400, což ale nemusí být nejpohodlnější řešení
* zkusit narvat nástavce Etymotic na AKGčka, ovšem s malou šancí na úspěch (rozdílné "normy")
* jít o třídu výš a to do Klipsh Custom-1 nebo Etymotic ER6i (do 3000,- a ještě s možností poslechnout si je). Výhody a nevýhody shrnuje AmPere.

Poslední varianta se mi momentálně jeví nejschůdnější, ještě jednou dík.
__tv
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků