Jaká sluchátka do metra?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bubaak 4. 2. 2009 10:24

prostřední možnost ti škrtám :D
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod __tv 4. 2. 2009 10:38

Myslíš, že nemám naprůměrnou sílu? :-D
__tv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pHp 4. 2. 2009 10:57

Dovolím si nesouhlasit s použitím pěnových nástavců. Je pravdou, že do nedávna byly používány spíše profíky (vyjma Plugů - samozřejmě). Od té doby, co jsou dostupné pěny od Comply je situace zcela jiná, protože i materiál je jiný. O NEpohodlí se dá mluvit opravdu těžko. Nasazování už není žádný tělocvik, ale zabere oproti silikonu (tomu "nejrychlejšímu"!) o nějakých 2-3s navíc. Je zřejmě jen otázkou doby, než ostatní výrobci doprodají sklady a přejdou také na Comply (jako ultimate ears). Kdo jednou vyzkouší, často už nemůže jinak.

Z hlediska útlumu je nejdůležitější "objem a délka" a akustické vlastnosti materiálu, která jste s to nacpat do sluchovodu. Podstatná není až tak prostá hloubka zasunutí, ale délka "aktivní" části pěny vyplňující zvukovod. Hodně tlumící špunty poznáte tak, že jsou poměrně tenké a hodně dlouhé (viz např. Comply P a speciální "tlumící" špunty ať už od Comply nebo jiných výrobců).
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod couman 4. 2. 2009 14:48

pHp píše:Kdo jednou vyzkouší, často už nemůže jinak.


v tomto s tebou uplne suhlasim...comply tips su extremne pohodlne a co sa tyka nasadzania, tak za 2-3 sekundy mam sluchatko v uchu a to aj pri nasadzovani pocas chodze/behu ;-)
iriver lplayer/sony vaio - ue10pro/sony mdr90pl/koss pro3aa
"remember when you were young, you shone like a sun"
couman
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hertz-sk 4. 2. 2009 16:33

Akú majú Comply tips životnosť? Predsalen je to pena.
DAC YBA WD202 => XLR MOGAMI => Mackie HR824
hertz-sk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 4. 2. 2009 18:24

To se dá asi dost těžko specifikovat. Mě např. ty nejmenší (T-100 small) odhaduji takových 100 hodin. Záleží i na čistotě uší a zacházení. Také na množství pěny (tedy modelu).
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod __tv 4. 2. 2009 19:05

Díky všem za tipy,
vyřešil jsem zatím koupí CX300. V metru celkem slušně tlumí (ale hlášení "ukončete..." je při vypnutém zvuku slyšet furt), ale čekal jsem víc. Na druhé straně - okolí se dá snadno přehlušit zesílením mobilu. Uvidím, jak se to bude vyvíjet, jsou to moje první špunty, mám je jedno odpoledne. Možná ještě přijde čas na Comply T-400 (a možná i na ty ER 6i... ;-) )
__tv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bubaak 4. 2. 2009 23:54

jsme rad že nejsi nastván :-)) hodně hodin poslechu kvalitni hudby preje
strašidlo
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 5. 2. 2009 14:34

CX300 podle mě izolují o trochu méně než fi.3. Ale o dost lépe drží v uších.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod To-Chu 10. 2. 2009 20:03

Špunty Comply považuji za zbytečnou investici. Na doporučení pHp jsem je vyzkoušel. Měl jsem nutkání jich koupit více, abych příště, až ten jeden pár sežmoulám, neplatil znovu poštovné. Další si už ale kupovat nebudu.

Porovnání Comply Foam Tips T-400 vs. největší silikonové špunty od CX300

Plusy:
Přijdou mi pohodlnější než originální silikony CX300 = lépe drží v uchu.

Mínusy:
- Použitím těchto špuntů dojde k zúžení zvukovodu a následnému zesílení spodního pásma na úkor výšek. Pro mnohé to může být ideální stav asi jako KPP, ale mě už to neladí.
- Špunty vám zcela přilnou k lebeni a mnohem více slyšíte veškerý svůj pohyb a poklepy na kabel.
- Špunty jsou světlé barvy, za chvíli je máte přes sebelepší péči o uši zašlé a nevypadá to dobře, když je vytáhnete z uší a svěsíte přes triko.
- Chvíli je nechám v zimně vyset přes bundu na chladu, a už mám problém je rychle nasadit do ucha. Pěna je citlivá na teplotu. Ochlazená se špatně žmoulá a pomalu se roztahuje = zdlouhavé a špatné usazení v uchu.
- Izolace od okolního hluku je srovnatelná s originálními špunty. Nelze od těchto špuntů očekávat citelný posuv v izolaci od okolního prostředí.
- Málo komu se vejdou do ucha.

Každopádně je to lepší materiál nežli používá Koss u svých Koss The Plug a určitě se nasazují pohodlněji a rychleji. Jakmile mi ale doslouží, vracím se k originálním silikonům. Toť mé postřehy.
To-Chu
Junior

Odeslat příspěvekod pHp 11. 2. 2009 11:09

"Málo komu se vejdou do ucha" - mohu se zeptat na jakém vzorku to bylo testováno a proti jaké obvyklé velikosti původních silikonů? ;)

Bych si dovolil podotknout, že jako všechno, jsou i tyhle nástavce věcí zásadně individuální.

Mohu bez problémů souhlasit se špiněním (musí se čistit uši nikoliv sluchátky) a s vysokou závislostí na teplotě (je to princip tohoto materiálu a jeho pozitiva se poznají v uších.)

MĚ v uších drží skvěle (respektivě nejlépe - s drobnou poznámkou níže) a to používám zpravidla dost malý silikon. O nepohodlí, tlačení a pod. nic nevím (a to mám uši sakra citlivé). Větší náchylnost na "pokabelové" ruchy nemohu potvrdit. Útlum u "velkodírových" T-400 je jen o chlup lepší, ale např. u T-100 už více patrný (u dlouhých "P" pak velice patrný).

Samozřejmě mám i vyjimku: s-JAYS, kde z důvodu tvaru sluchátek mi nesedí žádná z velikostí T-100 a musím brát silikon (opět vyjímečně střední velikost).

To zužování zvukovodu (ve špuntu) je dané profilem zvukovodu (v uchu). Má-li jej někdo hodně kónusový dojde u špuntu, který hodně přesahuje vnitřní bužírku, ke zmenšení profilu, což může mít vliv na přenos vyšších kmitočtů (určitě to nic nezesiluje). (Nejvíc mě to mrzí u q-JAYS, ale tam je to dáno příliš úzkou bužírkou.) Náprava je dětsky jednoduchá: stačí špunt trošku sestřihnout, pokud zbytek bude mít možnost v uchu držet (individuální).

To-Chu mě svou recenzí konečně vyprovokoval, abych ke Comply něco sesmolit. Na rozdíl od něj zatím eviduji téměř výhradně kladné ohlasy. Samozřejmě, lidi je většinou používají s lepšími sluchátky než CX300.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 11. 2. 2009 12:32

Je to guma :mrgreen: . O potlačení výšek nemůže být ani řeč, protože právě s pěnovými špunty dosáhneš nejlepšího podání sluchátek. Ospravedlněním je to, že bylo zkoušeno na ultra brutal mega bass CX300. Nestrčí se rychle do ucha. Jde o to, jestli chceš co nejlepší zvuk. Jednoduše je to nutné zlo, stejně jako použitelnost něco přes měsíc. S tím se počítá. Nejsou to pecky. Taky jsem si a ER-4P zvykl, že to prostě nejde jen tak narychlo nasadit a jdu. Nelze. Za ten zvuk to ale stojí přejít. Ale ne, tady se zkoušelo s cx 300 8-P . To je jiná liga. Osobně doporučuji foam tips. Přizpůsobí se uchu, zvuk je veden přímo, pohodlnost. Mikrofonní jev se řeší správným vedením kabelu. Kroky jsem cítil jen ze začátku. Používal jsem špunty dodané ke sluchátkům.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod To-Chu 11. 2. 2009 14:58

pHp píše:Málo komu se vejdou do ucha" - mohu se zeptat na jakém vzorku to bylo testováno a proti jaké obvyklé velikosti původních silikonů? ;)


Kdyby tě má reakce tak nepodráždila, tak bys vyčetl obojí v mém příspěvku ;-) Kamarád má CX300 s nejmenšími silikony a tyto Comply by do ucha nedal.

pHp píše:Bych si dovolil podotknout, že jako všechno, jsou i tyhle nástavce věcí zásadně individuální.


Vždyť já psal, že jde o mé postřehy.


pHp píše:Mohu bez problémů souhlasit se špiněním (musí se čistit uši nikoliv sluchátky) a s vysokou závislostí na teplotě (je to princip tohoto materiálu a jeho pozitiva se poznají v uších.)


Doma mám relativně drahy sluchátkovy kombo. O uši pečuji, problém je, že ucho se prostě více mastí, když pužívate špunty a zvolené barva pěny není ideální.

pHp píše:MĚ v uších drží skvěle (respektivě nejlépe - s drobnou poznámkou níže) a to používám zpravidla dost malý silikon. O nepohodlí, tlačení a pod. nic nevím (a to mám uši sakra citlivé). Větší náchylnost na "pokabelové" ruchy nemohu potvrdit. Útlum u "velkodírových" T-400 je jen o chlup lepší, ale např. u T-100 už více patrný (u dlouhých "P" pak velice patrný).


Stejně tak píšu, že jse shledávám pohodlnějšími jak originální silikony. Ruchy nemůžeš potvrdit nebo v tom neshledáváš rozdíl. Je to jednoduché. Comply ti zcela přilnou k lebeni a nad bundou vyvedený kabel budeš slyšet co krok to poklepání na kabel; Citelněji jak s originálními silikony.

pHp píše:To zužování zvukovodu (ve špuntu) je dané profilem zvukovodu (v uchu). Má-li jej někdo hodně kónusový dojde u špuntu, který hodně přesahuje vnitřní bužírku, ke zmenšení profilu, což může mít vliv na přenos vyšších kmitočtů (určitě to nic nezesiluje). (Nejvíc mě to mrzí u q-JAYS, ale tam je to dáno příliš úzkou bužírkou.) Náprava je dětsky jednoduchá: stačí špunt trošku sestřihnout, pokud zbytek bude mít možnost v uchu držet (individuální).


Lidské ucho, zvukovod, je rezonátor. Rozdílně zesiluje určité frekvence. Zcela kónusový zvukovod nemám. Comply mám zcela v uchu. Tím že jsou delší a užší (zvukovod toho špunut) dojde k posílení nižšího pásma na úkor výšek. Stejně tak jsem psal, že to někomu bude určitě vyhovovat. Na pěnové špunty jsem byl zvyklí z Koss The Plug a tutu změnu ve zvukovém projevu CX300 jsem registroval hned po nasazení. Použité špunty mají vliv na zvuk.
Naposledy upravil To-Chu dne 11. 2. 2009 15:04, celkově upraveno 1
To-Chu
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 11. 2. 2009 15:04

To je pěkné, ale je potřeba si uvědomit, že ty zmíněné Koss The Plug i CX300 rozhodně nejsou nějaký zázrak. CX 300 jsem měl ale teda poslouchat se to dlouho nedalo a putovaly k jinému. S tím profilem nevím. U ER-4P jsou rovnoměrné. Ale pokud jsou rozličných tvarů a materiálů, tak můžou ovlivňovat zvuk stejně jako silikonové.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod To-Chu 11. 2. 2009 15:07

Co bych si měl uvědomovat? Já koupil kompatibilní Comply s CX300 s tím, že něco získám...

A to jsi ještě možná ten ultra brutal mega bass neslyšel na HE zesilovači. Na mptrosce se ještě dají poslouchat, ale na pořádnym ampu vůbec, to překonávají i KPP.
To-Chu
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků