Poraďte koupi LCD TV do 13 000 [Vyřešeno]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Baki 27. 2. 2009 12:50

Ryan Giggs píše:Plazma v 32" neexistuje, ....

Ja se neopmezuju jen na 32",ale vzhledem k cene nevim jestli sezenu vetsi a kvalitni TV.
Baki
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 2. 2009 15:17

Daju sa najsť plazmy niečo nad 13000, ale to su zakladne modely. Viď tu:
http://www.dno.cz/produkty/televize-plazmove/?limit=100 (najlacnejšie su dole)
Otazne je, či nebude lepšie isť sice do LCD, ale v tej cene lepšie vybaveneho. Chcelo by to porovnať na vlastne oči tie najnižšie plazmy s LCD okolo tych 13000.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 27. 2. 2009 19:51

Zatím mají LED podsvícení jen 40" a vejš.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 2. 2009 20:05

Su aj 32" ale nie u nas a len nejake pofiderne činske značky.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 28. 2. 2009 07:09

PAVEL.2 píše:Zatím mají LED podsvícení jen 40" a vejš.

Taky jsem nic menšího s LED nenašel. Vzhledem k tomu, že potřebuju 32", tak padla volba na SONY KDL-32W5500. Má někdo lepší nápad?
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 2. 2009 11:35

Ahoj,

povídá se, že v průběhu tohoto roku, by mělo být dostupných více modelů s LED podsvícením, či 100Hz (200Hz). Údajně by se tyto fajnovosti měly rozšířit i do finančně přístupnějších modelů. Zda to bude pravda, nebo ne - nevím, nedokážu posoudit.
Ani nemohu říct, že LEDky budou hromadně nasazovány ve 32" modelech.

Uživatelé by to jistě přivítali :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janek1234 28. 2. 2009 19:06

Volba SONY KDL-32W5500 může být zajímavá, ale můžeš mi prozradit kde jsi ji viděl, pokud nevybíráš pouze z katalogových informací? Má sice jen 8bit panel, ale rád bych ji viděl jak zpracovává barvy a plynulý pohyb. Sony řady W5500 ještě v ČR nejsou pokud vím a mají mít proti W4500 nižší spotřebu. Ale to jsi už taky v naprosto jiné cenové kategorii ne? Stejně jako jsou zatím všechny LCD s LED.
Zkus si někde otestovat třeba SHARP LC-32XL8E viz. http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A ... Y_HTML.htm a porovnat se Sony s obdobnými parametry, cenový rozdíl bude v celku slušný a stojí za úvahu.
Za chvíli se na náš trh chystají nové modely Sony a Sharp s Full HD a 100Hz, a nejspíš i další výrobci něco chystají. Pro zdroj PC nejsou plazmy podle mě vhodné, už kvůli tzv. vypalování, a kdo říká že to už mají dnes plazmy bez problémů, tak nemají. LG mají údajně vyšší procento reklamací. Samsungy jsou zajímavé asi od řady A55X výš, oproti jiným mají dobře zvládnutý plynulý pohyb obrazu ikdyž nejsou 100Hz- je znatelně méně cukavý i než u plazmy. Zkuste se na to někde v obchodě podívat, je to vidět když tam běží obraz s plynulým pohybem, např. jako když přejíždí kamera po horizontu dokola.
V úvahu je dobré brát i Sharp, které mají kvalitní zpracování obrazu a ve Full HD nebo i 100Hz jsou na tom i cenově dobře. Nejmenší LCD s LED je 40" Samsung LE40A786, ale stojí přes 30000Kč. V této cenové kategorii se pohybuje i Sony KDL-40W4500, Full HD,100Hz,10bit panel, PIP,PAP atd., jen není s LED podsvícením. Ale to jsme od původních 13000Kč daleko. Osobně bych šel min na cca 15-16000 s Full HD a dal si bacha na rozsah možnosti nastavení podsvícení, jasu a kontrastu. Jestli je to koukatelný až při vytažení na vyšší hodnoty, tak to může pohasnout a "stárnout" dřív než čekáte. To jsou zatím mé aktuální poznatky z vybírání LCD, kterou si vyberu já, ale ještě počkám a prohlédnu si ty nové modely.
janek1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jezek 2. 3. 2009 06:18

MgX píše:Ahoj,
povídá se, že v průběhu tohoto roku, by mělo být dostupných více modelů s LED podsvícením, či 100Hz (200Hz). Údajně by se tyto fajnovosti měly rozšířit i do finančně přístupnějších modelů. Zda to bude pravda, nebo ne - nevím, nedokážu posoudit.
Ani nemohu říct, že LEDky budou hromadně nasazovány ve 32" modelech.
Uživatelé by to jistě přivítali :-)

Zdroje ze samsungu tvrdí něco v tom smyslu,že chtějí víceméně nahradit LCD displeje LED,což bude mít za následek propad cen u LCD panelů.Aspoň teda samsung.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 2. 3. 2009 08:34

janek: Zatím o 32W5500 vím jen to, že se má začít prodávat v průběhu března. Jelikož sháním nějakou náhradu za 29" CRT Sony, u které odchází obrazovka a jsem limitován šířkou zástavby cca 80 cm, tak tam víc jak 32" nedám. Koukal jsem i na Sharpy a Samsungy, výbavou je ale na tom ta Sonka nejlíp. Uvidíme, jak bude ukazovat v reálu.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janek1234 4. 3. 2009 17:55

Jezek: LCD zůstává. Máš asi na mysli přechod podsvícení u LCD z trubic na LED ne? :o) Ale bylo by to fajn, kdyby se LCD s LED rožšírilo i na menší kusy a hlavně co nejvíc zdokonalilo. LED může mít menší vadu na kráse v rovnoměrnosti podsvícení oproti trubicím, a pak bude potřeba hodně dobře odladit ono vypínání podsvícení pod černou, tedy určit ve kterých tmavých místech se vypnout má a kde ještě ne, aby nebylo černé i to co černé být nemá a zůstalo tam i prokreslení takových scén. Ale budoucnost to má.
Jouda II: Výbavou je 32W5500 lepší, to jo,jen mě na nich mrzí, že nemají 10bit panel a to ani u větší úhlopříčky.Přitom 40W4500 ho má a to je krok zpět. Ale až uvidíme v reálu jak to 5500ka zvládá, pak se dá hodnotit. Hlavně mě zajímá jak zvládne plynulé phyby a taky škálu co nejvíce přirozených barev při nižších a středních hodnotách podsvícení, jasu a kontrastu. Funkcí atd. má hafo a některý jsou mimořádně zajímavý. Už se na ně začínají objevovat nabídky a jsou pod 30000, tak pokud se k nějaké dostaneš, poděl se o zkušenosti. Dík.
janek1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jouda.II 4. 3. 2009 20:11

Nalomil jsi mě na toho SHARPa LC-32XL8E, dnes jsem objel EW a Expert a nikde tenhle model nemaj. Chtělo by to asi vidět oba kousky v reálu. Další věc je, že jsem nikde neobjevil žádnej podlahovej stojan, kam by se daly dát i 3 komponenty, aby to trochu vypadalo. Docela slušnej je VCM Trento, ale potřeboval bych spíš černý provedení
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janek1234 5. 3. 2009 15:10

Jouda II: Nechci tě na nic lámat, je to přesně o tom vidět a mít možnost porovnat, a pak o vlastním celkovém dojmu a preferencích co hledám, potřebuju a kolik za to dám. Další variatna k Sharp LC-32XL8E je i LC32-DH77E která má navíc MPEG4, má přijít na CZ trh koncem března,zač.dubna, tak uvidíme i za kolik. Sony W5500 je ale válcuje spotřebou a některými funkcemi (video přes USB,...).Rozhodování tak není snadný, dobré bude vyčkat a vidět, ale oba nebo všechny kusy vedle sebe těžko najdem.
janek1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jouda.II 5. 3. 2009 15:31

SHARP LC-32DH77E nemá RGB+ podsvícení. Nepředpokládám, že by LED backlight technologie pronikla i do menších úhlopříček, škoda, že ta 32W5500 je jen 8-bit.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janek1234 5. 3. 2009 20:24

Jouda II: RGB+ sice nemá, ale to ani DH65E nebo LC-32RD8E-BK (jsou k vidění v krámech) a ty mají taky vcelku přirozené barvy.Spíš mi přijde důležitější v tomhle případě rychlost a kvalita zpracování plynulých pohybů. Když se to bude cukat, tak to uvidíš a bude to vadit. Jestli jsou barvy velmi pěkné a přirozené, nebo ještě o něco přirozenější, to si buď odladíš nastavením, nebo si zvykneš a nepřijde ti to. Ale jestli LX8E nemá s plynulým pohybem zásadní problém, pak v absenci MPEG4 nevidím nedostatek. Sonka taky nemá RGB+, ale jestli bude i s 8bity zpracovávat barvy dostatečně kvalitně a přirozeně (záleží i na kvalitě sotwaru), pak to taky nemusí vadit a jiné přednosti to vyváží, aspoň doufám. Škoda že nemá 10bit to je, to by pak byla bomba.
Já ale předpokládám, že technologie LED naopak pronikne i do těchto menších úhlopříček, jen jde o to kdy a jestli se to neposune hned ještě dál.
janek1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod theo2 7. 3. 2009 13:45

Plazma je i v 32" - LG 32PG6000
theo2
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků