prosím poraďte aký dvd prehrávač...

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 2. 2009 11:54

Neexistuje žiadny prehravač (aspoň zatiaľ) okrem PC, ktory by prehral všetky xvid/divx. Neviem o tom, žeby mal DVP5990 problem s xvid. Odkiaľ to maš? Pokiaľ nema ten xvid nejaky špecificky kodek, prehraje ho bez problemov. Na divx/xvid je to zo značkovych strojov najlepšie riešenie. Ak netrvaš na značke, na divx/xvid, hlavne čo sa nastavenia titulkov tyka, odporučam Ferguson D-880HX. Vyberal by som z tychto dvoch modelov. Prejdi si forum, je tu o obidvoch toho dosť.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frenkoš 8. 2. 2009 13:08

nějaké pokročilé nastavení titulků nepotřebuju,pač se dívám stejně především na divx a dvd v cz...takže jaké sou pro a proti Philips DVP5990 vs Ferguson D-880HX?např kterej je na to lépe s tzv. „upscalováním"?a který je na tom lépe s připojením ke Genius SW-HF 5.1. 6000?díky za odpovědi a forum samozřejmě pročtu
Frenkoš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xexík 8. 2. 2009 16:11

skús si pozrieť ferguson d 880 hx ten je údajne teraz najnadupanejší a porovnaj s tým philom lebo ani ten nieje zlý,ak sa začneš o to trocha viac zaujímať tak sa na tomto fóre dočítaš viac o testoch,recenzie a dokonca ti aj fachmani poradia ako sa tdá prepáliť firmvare na jednotlivé mašinky ,tie by mali potom odstrániť problémy ktoré si opísal...
xexík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Frenkoš 8. 2. 2009 22:38

tak sem rozhodnut pro Philips DVP5990...snad nezlame.Ještě jeden dotaz kde zakoupím nějaký levný hmi kabel pro propojení tohoto dvd a lcd telky?jsou vhodné např tyhle?ty co běžně nabízejí shopy kde sem se díval na přehrávač stojej strašné prachy a nevím jestli sou méně kvalitní nebo proč?!

http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=989
Frenkoš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 2. 2009 09:30

Ten kabel by mal byť ok. Pri digitalnom prenose ani tak nezaleži na "značke" kabla, ale na jeho dlžke. Až pri dlžke 5+ metrov sa oplati priplatiť za značkovy kabel. Pri dlžke do 3 m by mal stačiť aj takyto lacny. Občas sa však môže vyskytnuť nejaky "zmetek". Prinajhoršom ho vratiš ak by nebol ok. Inak, o kabloch je tu popisana kopa, stači pohľadať.

Recenzia: http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?f=1713&t=1061057&sid=b004109a5c712d884656cd3dac757872
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferdoz 10. 2. 2009 10:34

Xexik: neporadím Ti veľmi, nakoľko som k novej telke nepripájal staré domáce kino ale kúpil som si phila9550 a pripojil som ho rovno cez HDMI - nejaký noname káblik z OK elektro za 5€ - keďže má dĺžku 0,75 metra a je to výborné (Ryan má pravdu).
Frenkoš: Ten phil sa mi zasekol len raz (asi z 15-tich zatiaľ odsledovaných divixov, sledujem ich len cez víkendy), neviem presné parametre toho XviD-u, ale telka ho identifikovala ako 1080/60Hz - a to mohlo spôsobovať problém - k tomu by sa mohli vyjadriť fundovanejší ľudia než som ja - lebo ostatné, čo som si pozeral po tom, telka identifikovala ako 1080/50Hz.
ferdoz
Junior

Odeslat příspěvekod sima33 10. 2. 2009 18:33

Tak to tedy nevím,mám philips DVP 3260 a po všech stránkách výborný,opravdu mě překvapil,nemá s ničím problém včetně samo zmiňovaného Xvidu,tj pro něj to nejmenší(pokud je Xvid v běžných verzích).Obraz je fakt vyvedený-no problem a mechanika zatím taky rychlá a tichá.Počítám,že by to u vyšší řady mělo být minimálně stejné.Osobně bych možná dnes volil Fergusona pro lepší možnosti u titulků,ale zase mě docela odpuzuje jeho zastaralý desaign.Ale to už je osobní vjem...
sima33
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 10. 2. 2009 23:13

To Frenkoš:
Víš ale o tom, že když Genius SW-HF 5.1 připojíš Fergusonu D-880HX a myslím že i k Philipsu DVP5990 (ten si ověř) , bude to hrát jen stereo, protože Ferguson D-880HX určitě a Philips DVP5990 téměř jistě nemají 5.1 analogový výstup?

Aby ti Genius SW-HF 5.1 hrály 5.1, musíš mít DVD přehrávač 5.1 analog out, jako třeba Ferguson D-780HX
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Frenkoš 16. 2. 2009 10:15

ano to sem zjistil...takže Genius SW-HF 5.1 nechám v pokoji připojené k pc...a chci se zeptat na nějaké pěkné a dobře hrající regálové repro k tv ve spojení s Philips DVP5990....nejlépe ve dřevě
Frenkoš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kozousch 16. 2. 2009 14:59

Takže pojedeš jen stereo? Tvoje TV má výstup na reprobedny? Pokud ne, máš nějaký stereo zesilovač nebo receiver, nebo si ho k bednám taky plánuješ koupit? Nebo chceš aktivní monitory? Za kolik to má být? Ale možná bude jednodušší, když si projdeš fórum. Zesilovače a bedny se tu řešily milionkrát ......
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Frenkoš 16. 2. 2009 19:49

ty já nevím...zas tak nějak dobře se v tom nevyznám...mám 37LG 7000
Frenkoš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Frenkoš 19. 2. 2009 22:12

tak Philips DVP5990 přehrál zatím vše oč sem ho požádal:-)
měl bych ale dotaz:
v mé tv LG7000 mám nastaven vstup HDMI1 na DVD,ale když zapnu dvd tak hraje normálně dále vysílání z tv až do té doby,než zmáčknu na ovladači INPUT a neoznačím HDMI1 až poté se obraz přepne z klasického vysílání na DVD...
mám něco špatně nastaveno?nebo je to normální že vždy musím označit patřičný vstup?při zaplém dvd a zmáčknutí tlačítka na DO u telky (Simple link) se nic neděje...
Frenkoš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xexík 5. 3. 2009 16:35

tak je rozhodnuté a kúpil som lg dvx 392 h ,prepojené hdmi-špicový obraz , zvuk...kábel hama za 5 eur,zatiaľ som ho netestoval na všetko čo budem používať ale pre mňa podstatné dvd šlape 1080p na plazme lg super,ovládanie playera taktiež++ :tleskani :tleskani 8-D ,neskôr sa ohlásim s ďalšími poznatkami ...
xexík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Frenkoš 10. 3. 2009 15:32

Genius SW-HF5.1 5005 jsou tedy k tomuto dvd (Philips DVP5990) vhodnější než ve verzi 6000?!
Frenkoš
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků