Tmavší obraz na LCD TV Sharp LC-37DH65E

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Žíža 29. 3. 2009 19:22

Mám vyhlídnutou LCD TV Sharp LC-37DH65E, viděl jsem v několika obchodech cca 5ks 32" a 37" a všechny měly, oproti televizím jiných značek vystavených kolem, nížší jas a vybledlejší barvy. Prodavači mi tvrdili, že je to jen takto nastaveno z výroby a že to jde doladit. Předvést mi to nechtěli, že všechny TV nechávají ve výchozím stavu a nerozlaďují je.

Kdo máte nějakého Sharpa, jak jste s ním spokojeni ? Když jej srovnám třeba se Samsungem 6tkové řady, tak je ve stejné uhlopřčce levnější o 5tis, což je docela hodně, proto bych bral raději Sharp, navíc záruka 3roky.
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 29. 3. 2009 20:23

Mám LC37D65E a jsem spokojen, pravda musí se nastavit vyšší jas/kontrast než je default.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 29. 3. 2009 20:24

Žíža důvod prodavačů, proč nejsou ochotni na TV přenastavit barvy, jas, kontrast ... je fascinující :oboze

Správně by všechny vystavené TV měli nastavit tak, aby poskytovali co nejlepší obraz.

V obchodě, kde mně nejsou ochotni přenastavit LCD pro mé oči, si tento výrobek zcela určitě nekoupím.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TVmanic 29. 3. 2009 20:52

MgX píše:Žíža důvod prodavačů, proč nejsou ochotni na TV přenastavit barvy, jas, kontrast ... je fascinující :oboze

Správně by všechny vystavené TV měli nastavit tak, aby poskytovali co nejlepší obraz.

V obchodě, kde mně nejsou ochotni přenastavit LCD pro mé oči, si tento výrobek zcela určitě nekoupím.


Přesně tak jak MgX říká předemnou tak když v tom elektru něco chci tak maj to udělat od toho tam sou :) a takovou banální věc jako seřídit třeba 5 TV do požadovaného kontrastu a barev by vám mohli vyhovět...
TVmanic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Žíža 29. 3. 2009 20:59

fatman píše:Mám LC37D65E a jsem spokojen, pravda musí se nastavit vyšší jas/kontrast než je default.

A co barvy, pak jsou taky OK, živé ? Šlo to prostě všechno doladit a nic ti nechybí ?
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 29. 3. 2009 21:01

TVmanic píše:Přesně tak jak MgX říká předemnou tak když v tom elektru něco chci tak maj to udělat od toho tam sou :) a takovou banální věc jako seřídit třeba 5 TV do požadovaného kontrastu a barev by vám mohli vyhovět...

Někdy bejvá prozaičtější důvod, zákazník přijde do obchodu, tam si nechá všechno ukázat a vysvětlit a nakonec si to objedná jinde v e-shopu.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 29. 3. 2009 21:16

Jouda.II jo to máš pravdu, ale ne všichni kupují televizor přes net. Prodavač by se měl snažit prodat, ne jen hlídat výrobky ve kšeftě.

//EDIT: nedávno jsem kupoval myčku na nádobí. Taky si mě mohl prodavač ohodnotit jako prudiče, který nakonec utratí své peníze v netobchodě. Kdyby se choval jako magůrek, asi bych myčku přes net objednal. Ale nechoval se tak - zachoval se profesionálně. Předvedl, poradil, doporučil ... nevnucoval. Tak jsem u nich, výše uvedený výrobek, zakoupil.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 3. 2009 09:06

Suhlasim. Pokiaľ je pristup predavajuceho korektny a k mojej spokojnosti, nemam problem doplatiť v tom kamennom obchode tych par stovak navyše (oproti e-shopu). Myslim si, že profesionalny a odborny pristup si to zasluži.

Inak bez toho, aby som si mohol tv vyskušať a nastaviť k svojmu obrazu, by som si ju nikdy nekupil.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka Mik 30. 3. 2009 14:34

Jsem od 12.3.2009 spokojeným uživatelem uvedené TV. TV má více AV režimů a dále lze ještě nastavit co se týká jasu a barev prakticky co chcete.
Jirka Mik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Henry2 30. 3. 2009 17:57

MgX píše:Správně by všechny vystavené TV měli nastavit tak, aby poskytovali co nejlepší obraz.

V obchodě, kde mně nejsou ochotni přenastavit LCD pro mé oči, si tento výrobek zcela určitě nekoupím.


Prodavac by mel na pozadani umoznit nastaveni televize, o tom neni pochyb...

Ale aby prodavac nastavoval obraz tak, aby byl co nejlepsi je nesmysl. Vyrobce potrebuje, aby jeho vyrobky vypadaly vsude stejne a ne aby jejich vykon v obchode byl zavisly na pocitu prodavace o nejlepsim obraze. Proto venuji (vyrobci) defaultnimu nastaveni znacnou pozornost. Pokud si Sharp zvolil tmavsi nastaveni, nez konkurence, tak jeho chyba.
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 3. 2009 19:29

Henry2 ano v jistém směru máš pravdu, avšak v každém obchodě nakupuje zákazník, nikoliv výrobce ... ten by měl mít také zájem na prodeji svých výrobků.

Tam, kde jsou prodavači jen podavači - se nikdy nic nenastavuje, nevysvětluje, nepomáhá. Tam se výrobek jen zabalí, předá zákazníkovi a zinkasují se prachy.

Prodej je umění - prodavač může být umělec.
Kolik jste takových lidí za posledních pár let potkali :?: Já méně, než prstů na jedné ruce mám.

//omlouvám se zakladateli threadu za OT :-[
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TVmanic 30. 3. 2009 20:19

Jouda.II píše:Někdy bejvá prozaičtější důvod, zákazník přijde do obchodu, tam si nechá všechno ukázat a vysvětlit a nakonec si to objedná jinde v e-shopu.



Vlastně to taky někdy dělám :-[
TVmanic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fatman 31. 3. 2009 18:08

Žíža píše:
fatman píše:Mám LC37D65E a jsem spokojen, pravda musí se nastavit vyšší jas/kontrast než je default.

A co barvy, pak jsou taky OK, živé ? Šlo to prostě všechno doladit a nic ti nechybí ?


Naprosto v pohodě, jsem spokojený. Ale samo to je subjektivní pocit, je potřeba si to vyzkoušet. No a v tom krámě cos byl, už bych si nekoupil ani baterku. Já když si vybíral tuhle, tak mi i půjčili do ruky dálkáče od 3 TV, které jsem měl vyhlédnuté, abych si sám vyzkoušel co mi bude sedět a ještě mi ji pak připojili k DVD, když jsem si donesl placku, kterou mám nakoukanou, abych viděl jak to bude vypadat.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků