Filmy z PC pres HDMI 1.2?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod POky 14. 10. 2008 19:48

Bude v tom problem? Mam v planu koupit MB s chipsetem 790GX. Ma integrovanou VGA HD3300 a vystup HDMI 1.2. Budu nejak omezeny pri prehravani HD filmu v TV fullHD?
POky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Henry2 14. 10. 2008 20:42

Melo by to byt v pohode...

HDMI 1.1:
Support for DVD Audio.

HDMI 1.2:
Adds features and capabilities that increase HDMI's appeal for use in both the CE and PC industries. Specifically, the features and modifications for HDMI 1.2 include: Support for One Bit Audio format, such as SuperAudio CD's DSD (Direct Stream Digital), changes to offer better support for current and future PCs with HDMI outputs, including: availability of the widely-used HDMI Type A connector for PC sources and displays with full support for PC video formats, ability for PC sources to use their native RGB color space while retaining the option to support the YCbCr CE color space, requirement for HDMI 1.2 and later displays to support future low-voltage (i.e., AC-coupled) sources, such as those based on PCI Express I/O technology.

HDMI 1.2a:
Consumer Electronic Control (CEC) features and command sets and CEC compliance tests are now fully specified.
Creation of version 1.2a of the HDMI Compliance Test Specification (CTS), which includes a CEC Supplement. HDMI CTS 1.2a has been updated for technical consistency with HDMI Specification 1.2a as well as to the recently released HDMI Specification 1.2.
Significantly, CTS 1.2a contains additional cable and connector testing and Authorized Testing Center (ATC) submission requirements. Specifically, under CTS 1.2a, the Adopter shall submit for testing to the ATC any new HDMI cable whose length exceeds previously tested cables.
Additionally, HDMI Licensing, LLC will maintain a list of approved connectors. For a device to pass CTS 1.2a testing at an ATC, all connectors on such device must appear on the approved connector list. To add a connector to this list, the vendor must submit to the ATC or HDMI Licensing, LLC full and passing testing results.

HDMI 1.3:
Higher speed: HDMI 1.3 increases its single-link bandwidth to 340 MHz (10.2 Gbps) to support the demands of future HD display devices, such as higher resolutions, Deep Color and high frame rates. In addition, built into the HDMI 1.3 specification is the technical foundation that will let future versions of HDMI reach significantly higher speeds.
Deep Color: HDMI 1.3 supports 10-bit, 12-bit and 16-bit (RGB or YCbCr) color depths, up from the 8-bit depths in previous versions of the HDMI specification, for stunning rendering of over one billion colors in unprecedented detail.
Broader color space: HDMI 1.3 adds support for “x.v.Color™” (which is the consumer name describing the IEC 61966-2-4 xvYCC color standard), which removes current color space limitations and enables the display of any color viewable by the human eye.
New mini connector: With small portable devices such as HD camcorders and still cameras demanding seamless connectivity to HDTVs, HDMI 1.3 offers a new, smaller form factor connector option.
Lip Sync: Because consumer electronics devices are using increasingly complex digital signal processing to enhance the clarity and detail of the content, synchronization of video and audio in user devices has become a greater challenge and could potentially require complex end-user adjustments. HDMI 1.3 incorporates automatic audio synching capabilities that allows devices to perform this synchronization automatically with total accuracy.
New HD lossless audio formats: In addition to HDMI’s current ability to support high-bandwidth uncompressed digital audio and all currently-available compressed formats (such as Dolby® Digital and DTS®), HDMI 1.3 adds additional support for new lossless compressed digital audio formats Dolby TrueHD and DTS-HD Master Audio™.
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POky 14. 10. 2008 20:48

Diky, takze pro blbecka :-) 1920x1080 alespon "i" mi pojede? Text dokazu prelozit, nicmene uz ne pochopit :)
POky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 14. 10. 2008 21:28

->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POky 14. 10. 2008 22:43

zvyseni sirky pasma u 1.3 zanmena ze pes 1.2 neprojde 1920*1080? podle toho co jsem cet jinde .... asi ne. Ale pro by se potom vyrabely chipsety pro HD bez HD?
POky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Henry2 15. 10. 2008 08:23

POky píše:zvyseni sirky pasma u 1.3 zanmena ze pes 1.2 neprojde 1920*1080?


Ne, 1920*1080 pujde bez problemu (pokud to zvladne graf. karta)
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 6. 4. 2009 20:00

prosím o pomoc: kterou verzi hdmi má tato deska? fakt to nemohu nlézt. web výrobce, tuny podorbných udaju a nic. http://uk.asus.com/products.aspx?l1=3&l ... odelmenu=2

dle mých informací, bych díky této deskce a integorvané grafice měl bezprobému přehrávat ripy 720p, 1080p, bluray čeho všeho, atd.. je to pravda? nebráním se investice do samostatné GK, ale pokud bych nemusel, ušetřím. jde mi o full hd přehrávání, v podstatě o nic dalšího zásadního.. dík za tipy
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaluvkap 7. 4. 2009 07:17

v prvni rade .... rtfm ... v druhe rade ... deska umi 1920x1200/70hz a primo v manualu deklaruji podporu hddvd/bd ... vice o tom cipsetu trebas zde ... http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... mitstart=0
jaluvkap
Junior

Odeslat příspěvekod audis 7. 4. 2009 09:23

dekuji za odkaz. cele jsem to precetl. vyplyva z toho tedy (s cpu amd 5050e) ze nebudu mit pri prehravani zadneho 1080p problem? jestli bude cpu vytizen na 20 nebo 60% mi je jedno. hlavne at to neni 100% a stiha to.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 7. 4. 2009 10:36

Osobne bych doporucil jine CPU, protoze tyhle eckove AMDcka nemaji zrovna vykon a pokud je pozadavek na 1080p, tak nebude moc vykonnostni rezerva. Na grafickou kartu je pri urychlovani videa lepsi nespolehat. Ja mam X2 6000+ a to uz slape docela slusne, slabsi CPU bych dneska pro HD video nekupoval.
Jo a never reklame, zadna deska neumi prehrat zvuk z BDcek v plne kvalite, protoze zadna nepodporuje PAP.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 7. 4. 2009 11:09

co je to rtfm, jak je o dva prispevky vyse?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 7. 4. 2009 14:36

->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 8. 4. 2009 11:36

Dusan píše:Osobne bych doporucil jine CPU, protoze tyhle eckove AMDcka nemaji zrovna vykon a pokud je pozadavek na 1080p, tak nebude moc vykonnostni rezerva. Na grafickou kartu je pri urychlovani videa lepsi nespolehat. Ja mam X2 6000+ a to uz slape docela slusne, slabsi CPU bych dneska pro HD video nekupoval.
Jo a never reklame, zadna deska neumi prehrat zvuk z BDcek v plne kvalite, protoze zadna nepodporuje PAP.

Jo. Lenze jedna z hlavnych poziadaviek na HTPC je nizka spotreba a aby CPU nepiekol. A 5050e je najvykonnejsi CPU od AMD na 45W (preto som ho bral aj ja). Tiez som pozeral na 6000+, ale to je uz na 65W. Co som skusal test rychlosti prehravania MKV ripov podla tejto metodiky, trailer Cloverfield mi v MediaPlayer Clasic cez CoreAVC stihal plynule. Tak isto trailer Transformers 1080p z tej stranky mi siel v pohode.

Ja to skor vidim tak, ze ked budu 4jadra s nizsou spotrebou, potom spravim upgrade. Moja zostava HTPC je v podpise. Software skusam - pozdava sa mi XBMC. TV zatial nemam. Planujem v lete (ak vyda financne).

S jednym ale uplne suhlasim - na HW akceleraciu sa neda spoliehat, lebo ta funguje len ak je video encodovane s profilom High@L4.1 (ci ako sa to presne pise). L5.1 ide vsetko cez CPU.

Co sa tyka zvuku - mam optiku zo zvukovky do receivera, posielam to ako PCM. Media Portal mal problemy s DTS (musel som DTS v PC downmixovat na 2.0 (mam len 2 bedne) a posielat uz ako stereo. XBMC mi ale normalne berie cez optiku aj DTS aj DD5.1 aj PCM 2.0 - uplna spokojnost. Toto je dost samanizmus a treba sa s tym vyhrat.

S BD nemam skusenost - ale cosi stiahnem a vyskusam, ako sa to bude chovat. Na P2P trackeri som uz nejake BDcka videl - stiahnem, ked bude cas.

Ako dialkove ovladanie pouzivam MT Nokia - vid topic, ktory som sem vcera dal.
Naposledy upravil Odar dne 8. 4. 2009 11:43, celkově upraveno 3
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 8. 4. 2009 11:37

audis píše:co je to rtfm, jak je o dva prispevky vyse?

RTFM = "Read the Fucking Manual"
UTFG = "Use the Fucking Google" 8-)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod audis 8. 4. 2009 12:17

jeste nejake nazory, zda amd 5050e bude nebo nebude stacit? nebo zda radeji amd x2 7750? ten ma ale spotrebu 95W. vim ze na 95W to nepobezi trvale, ale kdyz mi pc bezi zpravidla nevytizen cely den, tak se na spotrebu koukam. diky za tipy. jeste mam tipy od jinud, ale vic hlav vic vi. zatim to je tak nerozhodne.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků