[recenze] Logitech Z-2300

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DoGy13 8. 4. 2009 20:26

Mam tieto repraky asi rok a za ten cas som si ich dobre preskusal. Hraju sice dobre, hlavne ten subak, ale tie satelity v dost pripadoch nestihali. No ale vyskitol sa mi pri nich jeden dost zaujimavy problem. Dvakrat sa mi pokazili satelity. Prvykrat sa mi pokazil len pravy. Druhykrat obydva. Stalo sa tak po dlhodobejsom pouzivani pri vyssej hlasitosti. Hudbu som pustal asi po dobu viac ako 10 hodin. Hlasitost bola asi na urovni 75%, ako aj zosilnenie subwoofera. Reproduktory proste prestali z nicoho nic hrat a hrali az po miernom zatlaceni na membranu. Zatial neviem pricinu, ale kedze sa mi to stalo uz druhykrat, velmi ma to sklamalo. Pri prvom raze sa mi podarilo reproduktory vyreklamovat. Pri druhom raze sa na to asi pozriem sam a necham to opravit niekomu, kto sa v takychto veciach vyzna aby som pripadne do buducna vedel predist dalsiemi poskodeniu.
DoGy13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 8. 4. 2009 21:35

To isté sa stalo aj mne, silvester na chate = prvý záťažový test :twisted: Tie satelity sú skutočne poddimenzované, uvažujem, že reklamáciu ani neskúsim a vyrobím si k nim nejaké schopnejšie satelity. To isté odporúčam aj Tebe, tie plastové sú hrajúce nešťastie...
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoGy13 11. 4. 2009 00:08

No ved ja rozmyslam, ze si ku tomu dam spravit nejake pekne dvojpasmove bednicky, pripadne to dam komplet cele prerobit, aj s vyhybkami :) Akoze ten subwoofer je perfektny. taha paradne, silu ma poriadnu a s nim som zatial problemy nemal. Ale akoze tie bednicky ma fakt sklamali. Ale teraz sa pokusim ich este raz dat reklamovat, kym si zozeniem nejake tie nove bednicky :)
Ale dik za tvoju odpoved, aspon viem, ze som neni jediny, komu sa to stalo :D
Pripadne potom daj vediet, co si ku tomu prirobil, kedze zosilovac v subwooferi je stavany asi len na vystup 2x40W, teda aspon podla vyrobcu :D
DoGy13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jarmilagorila 11. 4. 2009 13:47

No kluci dělat s těmito plastovými bedýnkami megapárty není asi to pravé ořechové,co?Mám je doma u kompu a když je pustím pijánko tzn. max na 30% tak se dají poslouchat a po malé equalizaci mám na určitých žánrech z nich i trochu radost,ale jak jim přidám tak bych je nejraději vytěpal z okna a z uší mi teče krev jak jsou agresivní na výškách a otravné na dlouhý poslech,takže v této cenové kategorii bych neřešil ,že odešly do křemíkového nebe, díky dlouhodobému přetížení. ;-]
jarmilagorila
Junior

Odeslat příspěvekod Axwell 4. 5. 2009 16:11

hladal som, ale tazko zohnat alternativne satelity

takze maju byt pasivne, do max. 2x40W a impedancie 8ohm.
tazko zohnat nieco nie moc drahe a nie moc velke ale ja som vobec nic nenasiel co by vyhovovalo, jedine tak vyrobit, a reprobedne som este nerobil, iba zosiky, takze na stavbu reprobedne nemam vybavenie, ale niekedy by som sa mal aj k tom dostat... takze poradte mi nejake... diky
Axwell
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 7. 5. 2009 11:10

Napríklad tieto http://reprosoustavy-reproduktory.heure ... victa-200/

Každopádne keď bude čas, plánujem sa pozrieť aj po nejakých iných.

Inak nemusia mať maximálne zaťaženie presne 2 x 40W, kľudne môžu mať viac... dôležité je, aby nemali menej. Aj keď moja osobná domnienka je, že viac ako 2 x 30W do satelitov sub ajtak nepúšťa...
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ravenman 30. 8. 2009 13:11

jedine o com sa da aspon trosicka je uvazovat je ten SUB Z2300 inac mizeria strasna,keby to neprebasoval sub tak z toho budete pocut len riadne nedetailny cinkavy prednes a ze FDD technologia kovovych ihlanov...to ano ale zvuk nic moc
ravenman
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kammo122 30. 8. 2009 13:28

ako pises ze subwoofer aj nieco zahra ...neverim a mal som ich ...je to tez len lacne dunidlo ...specifikaciam sa tiez velmi neda verit ...bolo merane ze menic ma nejakych 10w rms aleco ved to aj tqak naplno nedas lebo zvuk je nenormalne skresleny ...subak urcite od 35hz nehra ...ako pises ze na 70% hrali este cisto tak si nezazil cisty zvuk ..tie bedne nehraju cisto ani na 10%volume ...a ty narocnejsi mi to daju za pravdy ;-) :-) ....NENAROCNY posluchaci sa potesia aj tejto reprosustave :-)
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ravenman 30. 8. 2009 13:31

to by mozno potvrdzoval ten sum na Logitech Z4i co som mal raz , proste aj pri tichom posluchu tam nieco bolo este naviac ale mohol to byt sum ci take artefakty neviem ..ale nic ciste z toho neliezlo a mimochodom pri vyssej hlasitosti hnusne neprijemne automaticky zes znizoval basy a potom zneli ako placanie ***** o zed stanu proste hruza ukrutna
ravenman
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kammo122 1. 9. 2009 12:13

jojo presne pri vysseom volume sli basy dole a ten zvuk ;-] kopa skreslenia ...2palcovy menic :pozor
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axwell 1. 9. 2009 17:26

pre beznych ludi, a na take to mensie disco staci uplne v poho Z-2300, mozno tie satelity by mohli by z dreva a kvalitnejsie ale co uz...
Axwell
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 2. 9. 2009 15:51

kammo122 píše: ...subak urcite od 35hz nehra


A na to si ako prišiel ? :-)) Nevravím, že spomínané repro sú pre iného ako nenáročného poslucháča použiteľné, ale toto je s prepáčením totálna kravina... osobne som ho počul hrať už od nejakých 33-34 Hz... a tým "faktom" o 10W RMS taktiež neverím... 120W to síce taktiež nie je, ale tých 10 je zlý vtip ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brutal2 2. 9. 2009 19:00

jak víš že jsi slyšel zrovna 33Hz?
brutal2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Axwell 2. 9. 2009 19:00

a este by ma zaujimalo kolko ma subak sinusovy vykon ?
Axwell
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 3. 9. 2009 11:23

brutal2 - Generátor sínusového signálu ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků