[recenze] Ipod Nano čtvrté generace

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 18. 4. 2009 17:10

Vítám vás u další recenze, tentokrát s Ipodem Nano čtvrté generace.
Ipod se prodává v kapacitách 8 a 16 GB. Menší varianta se dá pořídit už za 3300, ovšem v pochybnějších obchodech(šedí dovozci telefonů), spolehlivější obchody je mají přibližně za 4500. To samé platí pro větší kapacitu, tam se objevují i za 4000, přičemž jinde okolo 6000.
Jo a dá se sehnat asi v osmi barvách.

Balení, konstrukce.
Balení je úplný základ, prostě player, ibuds a usb kabel(ikdyž takhle se poslední dobou prodává většina playerů).
Ve vzhledu se poslední generace vrátila k základům, žádný zmenšený Classic, ale pěkný poctivý styl jako nano druhé generace. Tělo je celé vyhotovené z kovu, konečně jsme se dočkali zadní strany, která se po dvou dnech úplně nepoškrábe. Škrábance sbírá pouze jablíčko na zadní straně(tenhle ipod je 3 týdny starý, a jablko je celé poškrábané).
Displej je dvoupalcový, pěkně čitelný. Je kryt sklem, čímž by se mělo zabránit škrábancům.
Kolečko je ipoďácky standart, podle mě nejhorší způsob ovládání co byl vymyšlen.
Ale celkově musím ipod za vzhled pochválit, je malý a lehký. A samozřejmně je shiny a má Apple logo, takže s ním budete všude cool.
ObrázekObrázekObrázek

Zvuk
O nejnovější generaci se tvrdilo, že je mnohem výš než předchozí. Po mé neblahé zkušenosti s Classicem jsem doufal ve zlepšení a to opravdu přišlo. Ovšem i tak ipodu schází dost podstatně dynamika a je pořád ještě zastřený(zkoušeno s HD 555 a UE triple Fi).
Jinak ovládání je standardní apple, to se nemění. Nová generace ale přidává blbnutí se senzorem pohybu. Když ipod natočíte do strany, dostanete se do nabídky cover flow, což je docela příjemné. Zato druhá vymoženost je přímo blbost. Spočívá v tom, že začnete ipodem mávat jak šílení, různě s ním klepat, prostě vypadat jak blbec a za to budete odměněni skokem přehrávání na náhodnou skladbu. Co víc chtít.
Obrázek

Video a další funkce.
Filmy přehrajete v klasickém formátu H.264, ovšem displej je dost malý, nic moc pokoukání. A pro fotky platí to samé.
Samozřejmě i zde najdete věci jako poznámky, budíky a hry. U her se zase pokouší Apple co nejvíc využít senzor, ovšem kvůli nedostatečné citlivosti senzoru je to většinou spíš k zlosti.
ObrázekObrázek


Závěr
Poslední generace přinesla hezčí design a zlepšila kvalitu hudby, ovšem i tak je stále ipod dost přeceněná značka, která žije především z marketingu.
Naposledy upravil Bína dne 18. 4. 2009 20:01, celkově upraveno 2
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balda_87 18. 4. 2009 17:29

do očí bijící "malí" :-D

jinak podle mě ten display zas tak malinkej neni, jen seš rozmazlenej z D2 :-P
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 18. 4. 2009 17:42

Mě se líbí, kdyby mi odešlo iAUDIO7, asi bych zvolil tento iPod, kvůli rozměrům, kapacitě (8GB mi stačí), hliníkovému provedení. Výdrž 24 hodin je průměr (jak hodně se blíží realitě?). Několik instalací iTunes bych snad přežil.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 18. 4. 2009 18:07

Dysplej je malý, k ničemu.
Oneill: Ty jsi pil? Nebo přecházíš na hama pecky?
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 18. 4. 2009 18:15

asi oboje... co jsem tenhle kram včera slysšel tak bych to nechtel! To buď iaudio i7 je dobrej vrak, nebo tu skutečně nikomu nezaleži na zvuku....
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 18. 4. 2009 18:18

bubaak píše:asi oboje... co jsem tenhle kram včera slysšel tak bych to nechtel! To buď iaudio i7 je dobrej vrak, nebo tu skutečně nikomu nezaleži na zvuku....

:tleskani velmi vtipne.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 18. 4. 2009 19:02

Malý, krásný, animovaná menu, cover flow, hry, videa, poznámky, kalendář, kolečko(!) jabko na zádech a bílé pecky k tomu. Co víc by ste proboha chtěli? Vždyť je to íbrfríkůlin! :lol:
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 18. 4. 2009 19:56

Přehnaná ironie ... nebo snad ne? Bína v podstatě tento produkt odrovnal. Když nehraje, není na nic. Proč se tím dál zabývat? Zamkl bych to.
iPhone + se530 :shock: . Proč tak drahé sluchátka 8-P
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 18. 4. 2009 22:02

Já od přehrávače očekávám víc než kvalitní zvuk. Kvůli kvalitnímu zvuku mám sluchátka.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 18. 4. 2009 22:05

:mrgreen:
Chtěl jsem napsat něco dlouhého, řikal jsem si že mi to za to nestoji. Rozhodl jsem se hodit smajlika a napadlo mě že by to někdo mohl zle pochopit, tak řeknu jen:
když do Škody 120 naleješ 105 oktanový zavodní benzín, tak z ní závoďák neuděláš

A jak jsem řekl ne všem záleží na zvuku a těch lidí je tu dost....
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 18. 4. 2009 22:35

Vymysli jiné přirovnání, tohle je hloupé. Co má být Š120 a co benzín?

Tohle je závodní Š120 S Rallye.
Obrázek

/edit: opraveno označení automobilu
Naposledy upravil oneill_sx1 dne 18. 4. 2009 22:52, celkově upraveno 1
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 18. 4. 2009 22:45

Figut píše:Dysplej je malý, k ničemu.

iAUDIO 7 má ještě menší displej a není k ničemu.

Figut píše:Oneill: Ty jsi pil? Nebo přecházíš na hama pecky?

Hama ne. Skullcandy.
Naposledy upravil oneill_sx1 dne 18. 4. 2009 22:54, celkově upraveno 2
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 18. 4. 2009 22:48

vidiš někde že jsem napsal škoda 120 S ? ja ne ;-]
dobry pokus
jinak máš chybu v označení toho auta :lol:
Naposledy upravil bubaak dne 18. 4. 2009 22:53, celkově upraveno 1
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 18. 4. 2009 22:53

Už jsem to opravil. Vysvětli tvůj špatný pokus o přírovnání.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 18. 4. 2009 22:55

obdiv máš! Na škodu 728 (120S) si vzpomene zatraceně málo lidí ;-) celkem si mě zaskočil
Když máš špatný základ neudělaš z toho skvělý celek, když máš dobrý základ a špatné komponenty máš opět smůlu.....
Senn HD650 hrajou příšerně dokud je nepřipojím přes zesilovač, UE FI10 hrajou strašně když zdroj hraje strašně ... A když můžu mít něco na čem to hraje dobře a stojí to ještě miň... proč se starat ?
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků