Bluray a HD přehrávače - dotazy, rady, zkušenosti

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod audis 7. 5. 2009 00:55

vandave: jo, to by taky šlo, i když z hlavy ted nevím jak. každopádně pro bfu jako já, boužel nemá cenu ztrácet čas a něco rozdělovat...
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 7. 5. 2009 06:30

fetus píše:pustit mkv z dvd je lepsi. nehrozi.

Hlavne, ked ma film v 1080p 12 GB? No neviem.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Užovka 7. 5. 2009 12:57

no to je nejvetsi problem .mkv :-( FAT32 je jen do 4GB a DVD9 (DL) ma 8,5 GB tzn. vetsinu kvalitnich ripu s 2 zvuk. stopami ktere maji 12 a více GB se stejne musi vypalit na BluRay Disk :-(
BMW 320d (E93) Bj. 2013
Fiat Fiorino JTD
Užovka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 7. 5. 2009 13:44

To bola jedna z mnoha veci, preco som sa rozhodol, ze si postavim HTPC. Tak ci onak sa k filmom moc nevraciam (nemam cas) a uz ma prestalo bavit robit pozicovnu vsetkym naokolo typu "dones mi toto a toto" a ja to musim medzi vyse 300 DVD hladat, kde to je . . .
Takto zcasu na cas HDD premazem a mam v pazi. Ak niekto nieco chce, rad poskytnem, ale len v case, ked to budem mat na HDD.

Ale to som trosk OT. Sorry.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fetus 7. 5. 2009 17:12

vanDave píše:fetus: Každá TV má USB vstup a umí z něho přehrávat MKV? To asi ne.
Jaký BR přehrávač jsi vlastně myslel za těch 6000?

audis: Jj, FAT32 umí soubory o vel. max 4GB. Co ten film rozdělit - jakoby na kapitoly?


No usb ma dneska uz asi kazda co a ja pisu o pousteni MKV ktere jsou vypaleny na DVD 9 tj do 8,5 gb to pres usb nepustis takze bud rozdelit na dve dvd5 nebo prevest do m2ts ale tady je zase potiz s tim ze vetsina mkv ma deformovany rozliseni takze uz neni 1920x1080 ale treba 1920x960 a u m2ts to dela zeleny pruh.Ovsem blu ray prehravac LG umi mkv takze poklud tam soupnes dvd 9 v pohode to prehraje.A pokud jak se tady nekdke pise ma mkv 12 gb jde rozdelit na dvd 9 a dvd5 a neni nutne hned patlat blu ray za 150 kc.Kazdopadne po vsech pokusech s externimi disky,usb nebo popcorny je tu konecne neco co umi mkv a kam v pohode soupnu dvd a pustim si to.Je to prevni vlastovka verim ze casem stejne bud vsichni prejdou na blu ray nebo ps 3 udela firmwer na NTFS a odpodne dalsi problem.Jinak jde ps 3 nasdilet pres nero takze vidis v ps3 svoje slozky na pc a muzes si takhle poustet filmy.
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod fetus 7. 5. 2009 17:17

Užovka píše:no to je nejvetsi problem .mkv :-( FAT32 je jen do 4GB a DVD9 (DL) ma 8,5 GB tzn. vetsinu kvalitnich ripu s 2 zvuk. stopami ktere maji 12 a více GB se stejne musi vypalit na BluRay Disk :-(


Palit na blu ray mkv je zlocin pokud oceses blu ray film ma vetsinou kolem 16 gb a jaky je rozdil vypalit na blu ray 12 Gb mkv nebo 16 gb full blu ray film je asi kazdymu jasny i z hlediska kvality.A nez tu zacnete psat ze kvalita je stejna tak se budu hadat jelikoz neni mam doma 600 mkv a 200 blu ray filmu a kvalita mkv je horsi.Nepochopim lidi co zprasi blu ray tim ze na to vypali mkv ktery si stejne nikde nepusti misto aby tam vypalily fullhd film ktery ma o neco malo min.A pokud ma film vic jak 23 Gb co snense bd-r jde v pohode zmensit a mame opet 23 bd-r takze neni v soucasne dobe film ktery nejsem schopen dat vcetne menu a zvuku na bd-r.Tudiz nechapu proc tam cpat mkv.
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod fetus 7. 5. 2009 17:22

Užovka píše:já netrpělivě vyhlížím model Samsung P 1600, který by měl být ještě znatelně rychlejší a hlavně přehraje i doma vypalený film na BluRay disku...

A ty znas nejaky co to nedokaze,ja mam vypaleno pres 180 filmu na blu ray a poustel jsem je na trech prehravacich(samsung,sony a panasonic))a sli na vsech.
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod Užovka 7. 5. 2009 17:54

s BluRay prehravacema zkusenosti nemam, ale u DVD vim, ze nejake modely Panasonicu proste prepalene devedecka neprehraji :-( proto jsem chtel mit jistotu...

...co se tyce tech .mkv take jsem zastance plnohodnotneho filmu na BluRay disku, stejne tak jsem nikdy moc nekoukal na 700 MB ripy v .avi
BMW 320d (E93) Bj. 2013
Fiat Fiorino JTD
Užovka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fetus 7. 5. 2009 18:07

Užovka píše:s BluRay prehravacema zkusenosti nemam, ale u DVD vim, ze nejake modely Panasonicu proste prepalene devedecka neprehraji :-( proto jsem chtel mit jistotu...

...co se tyce tech .mkv take jsem zastance plnohodnotneho filmu na BluRay disku, stejne tak jsem nikdy moc nekoukal na 700 MB ripy v .avi



Presne to je stejny jako by audiofil poslouchal jen mp3,to je to samy je tu novy fomat vynikajici kvality obrazu a najde se skupinka co to musi prznit do 720p mkv.pokud se jim nelibi full hd blu ray at tahaji dvd,ale okamzite vymyslet nejaky ojeb na ukor kvality to nepochopim a pritom jen namatkou Doba ledova 1-2 oba po 12 gb, 16 Bloku 13 GB,Tomb raider 16 Gb a dalsi a dalsi film ma 45 gb jen proto ze ma 12 zvukovejch stop a nespocet bonusu jelikoz je proste potreba tech 50 gb vyuzit.Nezridka jsou na blu ray i dve verze kino a direct a proto takova velikost.Nemluve o tom ze novy format zvuku je mkv-člem uplne degradovan na ac3 coz je opet skoda.
PS: tusim ze si to ted od milovniku mkv vyzeru
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 7. 5. 2009 23:07

Co sa tyka delenia MVKciek - mna by to nebavilo. Stiahnut a potom este delit...ako dilino...
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Užovka 8. 5. 2009 01:47

no delit .mkv na DVD9 a DVD5 je pekny opruz :-( idealni by bylo "neco" co by to prehralo s prenosneho HDD (NTFS) samozrejme s podporou DTS zvuku - asi me napada jen WD, ale nezkousel jsem ho...
BMW 320d (E93) Bj. 2013
Fiat Fiorino JTD
Užovka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozousch 8. 5. 2009 05:56

WD TV HD Media Player nemá vlastní DTS dekodér ani pro Downmix do sterea. Do AV Receiveru DTS poslat umí
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dusan 8. 5. 2009 07:59

fetus píše:Presne to je stejny jako by audiofil poslouchal jen mp3,to je to samy je tu novy fomat vynikajici kvality obrazu a najde se skupinka co to musi prznit do 720p mkv.pokud se jim nelibi full hd blu ray at tahaji dvd,ale okamzite vymyslet nejaky ojeb na ukor kvality to nepochopim a pritom jen namatkou Doba ledova 1-2 oba po 12 gb, 16 Bloku 13 GB,Tomb raider 16 Gb a dalsi a dalsi film ma 45 gb jen proto ze ma 12 zvukovejch stop a nespocet bonusu jelikoz je proste potreba tech 50 gb vyuzit.Nezridka jsou na blu ray i dve verze kino a direct a proto takova velikost.Nemluve o tom ze novy format zvuku je mkv-člem uplne degradovan na ac3 coz je opet skoda.
PS: tusim ze si to ted od milovniku mkv vyzeru


No tak ja jdu branit MKVcka. :mrgreen: Je sice pekne, ze cele BDcko ma jenom lehce pres 12GB, ale 720p MKV ma nekde mezi 4 - 8GB coz uz je docela rozdil. Navic v 720p MKV je docela solidni nabidka, full BDcek rozhodne tolik neni. Co se tyce zvuku, tak nechapu proc by mel byt v AC3, kdyz MKV je kontejner, kde muze byt vcelku cokoliv, osobne tam casto potkavam DTS, coz je stara osvedcena klasika z doby DVDcek. Navic bavit se o degradaci zvuku u MKVcek je trosinku mimo misu, kdyz kvuli debilite BD specifikace stejne nelze v podstate na pocitaci puvodni BD zvuk prehrat bez kritizovane degradace.
U mne je samozrejme nazor trosku ovlivneny tim, ze mam projektor a tam sel vyvoj mnohem pomaleji, takze ho mam pouze HD Ready (720p), protoze Full HD projektor v dobe kdy jsem ho kupoval stal pres sto tisic a jeste dneska stoji osmdesat (slusny), coz je docela dost. Takze na upgrade na Full HD jeste cekam. Oproti tomu plasmy i LCD jsou dneska full HD i ty vcelku dost socialni, takze tam je to jednoduche.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 8. 5. 2009 08:13

Dusan --> no ja si myslim, ze pride doba, ako je teraz pri DVDckach, ze ich budeme stahovat z netu, prejdene nejakym softom typu DVD Rebuilder + CCE, vypalis a pozries. Alebo nevypalis, pozries, zmazes. Akurat 1 film nebudes tahat 4,3GB, ale cca 25GB.

Aj DVD filmy zacinali 1CD, 2CD, 3CD DivX/XviD ripmi. Ja dnes po DivX uz ani nesteknem a to mam zvierku DivXov cca na 60 DVD (polovicu som z toho nevidel).
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fetus 8. 5. 2009 18:01

Odar píše:Dusan --> no ja si myslim, ze pride doba, ako je teraz pri DVDckach, ze ich budeme stahovat z netu, prejdene nejakym softom typu DVD Rebuilder + CCE, vypalis a pozries. Alebo nevypalis, pozries, zmazes. Akurat 1 film nebudes tahat 4,3GB, ale cca 25GB.

Aj DVD filmy zacinali 1CD, 2CD, 3CD DivX/XviD ripmi. Ja dnes po DivX uz ani nesteknem a to mam zvierku DivXov cca na 60 DVD (polovicu som z toho nevidel).


Ta doba tu uz je nejmin pul roku aspon u me.A ten soft samozrejmne taky udelam te z blu ry i 8 gb ale proc to mrsit az takhle staci kdyz to zmensim na 25 gb aby to slo na bd-r.Ja chapu ze oproti dvd m i 720 pekny obraz,ale az to nekdy pusti na fullhd projektoru a 2 m platno budes zirat na monitoru to nepoznas to je jasny.ale uz na plasme je videt rozdil pouhym okem co se tyka ostrosti.pak je tu samozrejme zvuk a nechapu proc kdyz je s novym formatem obrazu i zvuk v dts-hd a tru hd to mrsit do 5,1 nebo dts.Stejny jakoi u dvd nejdriv se rikalo staci stereo a zvuk se tahal z vhs nebo z tv a najkdnou u dvd neni ani 5.1 nekomu dost. Tohle samy ceka i bd format ale jde to pomalu jen diky mkv jelikoz lidi radsi stahnout mkv nez blu ray.A k dalsi poznamce kazdy mkv je delany z blu ray a tak nechapu jak nekdo muze napsat ze neni tolik blu ray na webu jako mkv.Naopak blu ray je stejne jako mkv.Ja sam mam 600 mkv,ale kdyz jsem to zacal poustet na plasmy a ne na monitoru hned jsem prestal a zacal palit blu ray protoze ten obraz z tech par GB stoji. Ale to je fuk kazdy at si taha co chce ja jen ze uz svita i pro takove lidi a zacinaji jako kdysi s avi davat do prehravacu i mkv.Jinak velice slusny projektor full hd od sony stoji 54000,- a ma velice slusny hodnoceni.
fetus
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků