[recenze] Head-Direct RE2 ,,Phoenix"

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 7. 5. 2009 17:59

Když jsem měl Phonaky v opravě, uvědomil jsem si potřebu nějakých záložních špuntů. Naštěstí na Head-Fi se v poslední době dost řeší špunty pod 100 dolarů, což přesně odpovídalo mému rozpočtu, takže jsem se nechal inspirovat. Nejčastěji zmiňované byli Nuforce Ne-7 a Head-Directy RE2. Ovšem u Nuforců se docela často oběvovaly problémy kvůli mikrofonu, což je nic moc, když je kupujete na druhé straně světa. Takže volba byla jasná, navíc RE2 měly splňovat mojí představu o zvuku. Jen doplním, že jsou teď ve slevě a stojí 49 dolarů i poštovným do Evropy, původně začínaly s cenou na 100 dolarech.
Obrázek
Ale ještě před recenzí si řekněme něco o jejich kódovém názvu Phoenix. Fénixe jak ho zná většina z nás nám dali Egypťané. Podle nich byl fénix nesmrtelný a velmi mocný pták, jehož slzy dokázaly léčit. Každých 500 až 1000 let přilétal do Egypta, aby zde shořel a z jeho popela se narodil nový fénix(někdo tvrdí, že se tak dělo v městě Heliopolis), jinak zbytek svého života žil v oblastech Indie. Fénix byl také považován za převtělení boha slunce Ra.
Ovšem Head-Direct je Čínská firma, takže se podívejme spíš na jejich pojetí, které je od evropského dost odlišné. Nazývá se zde Fenghuang a je to spíš něco jako vládce ptačí říše, takže žádné znovuzrození a léčivé slzy. A je považován za druhou nejmocnější bytost hned po drakovi.

Ovšem Head-Direct si s těmito kódovými názvy docela naběhl, protože RE1 se nazývají Dragon, takže na nový vrcholový model RE0 zbyl už pouze Kylin. I ten je sice mocným a mírumilovným (při chůzi nezašlápne ani hmyz) tvorem, ovšem svou mocí je až pod drakem a fénixem. Ale teď zpátky k recenzi.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Balení
Z New Yorku mi přišly za ani ne 6 dní, byly zabaleny v kartonové obálce, uvnitř bylo už přímo kožené pouzdro, žádná další krabice, prostě v Číně šetří. Pouzdro je vyrobené z napodobeniny kůže, nahoře s potiskem. Je docela kvalitní, ovšem na nošení v kapse je dost velké, ovšem do batohu je to v pohodě.
Dostanete 7 párů nástavců, 3 klasické ve stylu CX300 v různých velikostech, dva páry ve stylu Etymoticů( ovšem jen dvojité) a pak velké průhledné nástavce, u nichž jedna část je něco jako středně velký silikon a druhá část pak slouží k lepšímu utěsnění zvukovodu. Osobně mi nejlépe padly klasické střední silikony a právě ty průhledné, u kterých je lepší izolace. Zkoušel jsem i Comply tips, ovšem ty mě z nějakého důvodu tlačí a zvuk je s nimi dost zastřený(ikdyž k Phonakům používám též Comply a tam úplná spokojenost).
A také dostanete 10 náhradních filtrů. Ty jsou zde stejné jako na D-Jays, prostě jen takové síťky.
Obrázek
Obrázek

Konstrukce
RE2 vycházejí z klasického designu Sennheiserů Cx300, takže jsou stavěné na nošení klasicky kabelem dolů(ikdyž za uchem to není žádný problém). Na zadní straně najdete průduch k dynamickému měniči, ten by měl zlepšovat prostorovost, ovšem také trochu zhoršuje izolaci a navíc je skrz něj slyšet prudší vítr.
Kabel mi připadá docela kvalitní, drží tvar, po zmuchlání se vrátí do původního tvaru, kvůli tomu nejde smotat a jen tak ho někam položit, krabička je docela nutná.
Konektor je přímý a nevypadá moc kvalitně, je v podstatě stejný jako u Apple sluchátek.
Problémem kabelu je opravdu velká náchylnost na mikrofonní efekt, ale dá se to jednoduše řešit tím, že budete kabel nosit za uchem, pak veškeré problémy odpadají.
Obrázek
(RE2, PFE, Kossy)
Obrázek

Zvuk
Zvuk jsem porovnával hlavně se Sennheiser CX300, Sony X85 a D-Jays

Re2 mají dynamický měnič, tak jsem je nechal rozehrát(něco lehce přes 120 hodin). Ze začátku byl zvuk plochý, bas v podstatě vůbec, ostrý výšky, ovšem postupem času se to fakt zlepšovalo, od 80 hodiny to bylo už + - stejné.

Celkově bych zvuk označil za teplý, ostřejší a spíš detailní. Basu je málo(míň než CX300 D-Jays, víc než PFE), ale je dostatečně kvalitní, mnohem kvalitnější než CX300 a Sony 85(žádný zahuhlaný), je dokonce i lepší než D-Jays. Hlavně vynikají ve výškách, tam přehrávají všechny 3 konkurenty a to o dost velký kus, jsou mnohem čistší, detailnější. Prostor je na docela dobré úrovni, nejspíš je to způsobené těmi průduchy. A musím říct, že elektrická kytara na RE2 zní fakt super, kytarová sóla si užívám.
Zvuk je celkově takový čistší než ostatní 3, hlasům je dobře rozumět.
Prostě myslím že pod 2500 jasná volba(teda aspoň z toho co je u nás, pod 2500 se dají najít Etymoticy ze zahraničí) .
PS: Nezapomeňte hlasovat v soutěži

Obrázek
velké průhledné
Obrázek
klasické silikony
Naposledy upravil Bína dne 7. 5. 2009 18:58, celkově upraveno 2
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 7. 5. 2009 18:22

Super recenze, díky hlavně za vsuvku o dracích fénixech apod. j/k :lol:
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 7. 5. 2009 23:28

Hodně povedená recenze! A fakt ta vsuvka je super!
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chazyk 8. 5. 2009 08:33

Taky dekuju za recenzi, zrovna dneska jsem si je objednal, za tu cenu je to podle me tutovka.. :) Tak snad budu mit stejne stesti jako ty a dorazi taky tak brzy.. :)
Keep your eyes open wide...
chazyk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 8. 5. 2009 09:13

Na mne působí jako pravý čínský výrobek. Ať hrají nejlépe do $100, vypadají lacině. Není částečné otevření proti filosofii in-ear sluchátek?
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 8. 5. 2009 10:03

To jsi ještě neviděl ER-4P. Ve skutečnosti vypadají o něco hůře než na fotkách. Extratřída z tržnice :-D
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 8. 5. 2009 10:41

Vďaka za recenziu. Inak súhlas s oneillom, nepochybujem o tom, že za tú cenu zahrajú super, no vyzerajú otrasne. (Ety sú oproti nim krásavci)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 8. 5. 2009 11:36

Nelze upřít, že vypadají čínsky. Hlavně, že hrají.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 8. 5. 2009 12:38

není všechno zlato co se třpiti a kdo se podle toho rozhoduje pak upřimnou soustrast :)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 8. 5. 2009 12:51

Někdo umřel?
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 8. 5. 2009 12:54

ne ale s tempem smyšlení některých lidí asi nebude dlouho trvat :)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 8. 5. 2009 13:30

Já zapomněl, že každý, kdo tu zveřejní svůj názor musí počítat s tím, že ho někdo začne poučovat, protože jeho názory jsou špatné.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 8. 5. 2009 13:43

ja jen řekl že není vše zlato co se třpiti, to že jsem se dotkl tveho smyšlení je už věc vedlejší. Pokud se za to zlobíš pak se ti omlouvám a dal kupuj věci podle vzhledu. Jsou to tvé peníze a je tvá věc jak snima nakladáš ;-)
Já osobně bych své penize neutratil za něco co vypada dobře a přitom to stoji za ..., minimálně nějaký poměr by to mělo mít .
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chazyk 8. 5. 2009 17:39

Musim rict, ze vzhledem se mi nelibi a to jsem je koupil.. Celkem dost dam na vzhled a design ( taky ze mam vami nenavideny iPod ), ale myslim, ze zrovna sluchatka nejsou jedna z veci, ktere musim mit stylove.. Kdyz dobre vypadas, sluchatka to nezkazi.. :D :) ^^ :D
Keep your eyes open wide...
chazyk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 8. 5. 2009 17:43

Samozrejme, že pri slúchadlách je najpodstatnejšie ako hrajú a aké sú pohodlné. Len som skonštatoval, že vyzerajú fakt katastrofálne, inak proti nim nič nemám a kľudne by som ich aj kúpil (ak by som vyberal v tejto cenovej kategórii).
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků