Bluray a HD přehrávače - dotazy, rady, zkušenosti

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fetus 11. 5. 2009 17:42

Neni truh d je bezdratovy kodek a je zabalen a dostane se ven jen pres HDMI a to jeste musi byt verze 1,3 jinak s verzi 1,1 to nejde.A co se tyka 7,1 je toceno velmi malo filmu snad jen par v Japonsku tysi ale muzes nastavit na reciveru pokud mas 7,1 bedny jakysi kompromis (format ES) ze budou hrat vsechny a diky tru hd to zni bombove.Jinak truhd a dts-hd je 5,1.Mozna nejakym zpusobem to pres analog dostnes ven a bude to hrat nebude to vsak jiz tru hd alůe jen dolby digitl 5,1.tru hd ma 5,1 640 kbps jadro a k nemu prave jeste hd efekty a ty pustis maximalne to jadro jako 5,1 ale ty hd efekty neprojdou na to je treba hdmi a navic to ma 1500 kbps coz je vic nez dokaze pres analog protect.
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 11. 5. 2009 17:47

Jo, jasně, brání tomu ochrany přenášené po HDMI, to mi nedocvaklo. Ty ale třeba u Bluray RIPů nehrají roli, ne? Já jsem si říkal, jestli neexistuje nějaký "softwarový" dekodér ....
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fetus 11. 5. 2009 17:52

Kozousch píše:Jo, jasně, brání tomu ochrany přenášené po HDMI, to mi nedocvaklo. Ty ale třeba u Bluray RIPů nehrají roli, ne? Já jsem si říkal, jestli neexistuje nějaký "softwarový" dekodér ....

Zatim jsem neslyel ale je to tak strasne novy ze mozny bude casem vsechno jelikoz lidi se nebudou hrnou do avreciveru s hdmi kdyz treba maji rok novy,ale zatim jen pres hdmi,ale me na ps3 jde dts-hd jako dts a tru hd nejde vubec trha se to jako by trese,ps3 to proste neumi,budu muset koupit nejaky player a prave premyslim o tom co umi mkv ten by se hodil,ale je to LG a ja k tomu prave duverou neoplyvam
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 11. 5. 2009 18:03

Nějaký nový nebo alternativní firmware pro PS3 tyto problémy neřeší?

Já mám LG docela rád. S-IPS technologie LCD panelů od konglomerátu LG-Philips je mezi panely špička. Vypalovaček a LCD monitorů od LG mi prošlo rukama několik desítek a všechno bez problémů. Bluray přehrávače od LG, což je spíš digitální záležitost než analogová, bych se já osobně rozhodně nebál.

Na samohrajku od LG, kteru ladil Mark Levinson, bych samozřejmě neskočil:
http://avmania.zive.cz/default.aspx?sec ... ticle=1436
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fetus 11. 5. 2009 18:14

Ja mam LG recorder (3x za rok v oprave) a jeste vypalovacku blu ray a nejak uz k tomu ztracim duverujinak nemyslim ze tru hd vyresi firmwerem to by uz to udelali ale ja to dam synovi stejne porad otravuje a bude klid a bud koupim to lg nebo pockam na JVC ten ma mit mkv taky.Jinak mam jeste LG mobil
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 11. 5. 2009 18:16

fetus píše:ale me na ps3 jde dts-hd jako dts a tru hd nejde vubec trha se to jako by trese,ps3 to proste neumi,budu muset koupit nejaky player a prave premyslim o tom co umi mkv ten by se hodil,ale je to LG a ja k tomu prave duverou neoplyvam

Playstation 3 jako Bluray přehrávač - dotazy,rady,zkušenosti

Nevím, jestli jsem tě správně pochopil, ale pokud na PS3 přepneš z Bitstreamu na Linear PCM, tak ten HD zvuk dekóduje PS3 a do AVrec. Ti pak jde přes HDMI dekódovanej/rozbalenej zvuk v 5.1 PCM. Na přenos 5.1 PCM stačí i AVrec s HDMI 1.0, jenom to musí ten AVrec. podporovat.

Jaký AVreceiver k Bluray přehrávači a přehled verzí HDMI
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 11. 5. 2009 18:45

Skusil som to a ako pisete, 5.1 HD zvuk blbne. V XBMC sa da nastavit, ci ma clovek DD alebo DTS "capable" receiver. To znaci, ze ak to clovek odskrtne, moze si to dat downmixovat softwareovo do sterea a uz potom to posle zvukovkou von. Ja viem, ze to uz nie je surovy zvuk, ale je to aspon sposob, ako pozerat BD.
HDMI 1.3 na PC mam. Ale receiver ma len 1.2a, cize do neho dostanem len 5.1 zvuk. Presne to, co napisal Kozousch - potreboval by som HD zvuk dostat do 5.1 a ten dostat do receivera. Alebo hoci aj rovno HD 7.1 downmixnut do sterea softwareovo a poslat do receivera.
Myslim, ze este si musime pockat - este je to v plienkach.

DD 5.1 zvukova stopa (CZ FUJ) sla samozrejme v pohode. Len pozerat na Matrix v CZ je . . . ehm :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fetus 11. 5. 2009 19:16

vanDave píše:
fetus píše:ale me na ps3 jde dts-hd jako dts a tru hd nejde vubec trha se to jako by trese,ps3 to proste neumi,budu muset koupit nejaky player a prave premyslim o tom co umi mkv ten by se hodil,ale je to LG a ja k tomu prave duverou neoplyvam

Playstation 3 jako Bluray přehrávač - dotazy,rady,zkušenosti

Nevím, jestli jsem tě správně pochopil, ale pokud na PS3 přepneš z Bitstreamu na Linear PCM, tak ten HD zvuk dekóduje PS3 a do AVrec. Ti pak jde přes HDMI dekódovanej/rozbalenej zvuk v 5.1 PCM. Na přenos 5.1 PCM stačí i AVrec s HDMI 1.0, jenom to musí ten AVrec. podporovat.

Jaký AVreceiver k Bluray přehrávači a přehled verzí HDMI



Nejde pres hdmi 1,1 jen pres hdmi 1,3 at to podporuje av reciver jak chce proste plnohodnotny tru hd z ps 3 nedosatnes,jiste pres liner docilis prenos pres hdmi,ale neni to cisty tru hd uz se to resilo i na jinych forech a vysledek byl stejny ps3 cisty truhd neumi.pokud to pustits pored hdmi 1,1 nedostanes z toho tru hd jde jen a pouze pres 1,3.Vse ostatni je neco jako MKV z blu ray podobny rip,ale zvukovy.
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod fetus 11. 5. 2009 19:19

Odar píše:Skusil som to a ako pisete, 5.1 HD zvuk blbne. V XBMC sa da nastavit, ci ma clovek DD alebo DTS "capable" receiver. To znaci, ze ak to clovek odskrtne, moze si to dat downmixovat softwareovo do sterea a uz potom to posle zvukovkou von. Ja viem, ze to uz nie je surovy zvuk, ale je to aspon sposob, ako pozerat BD.
HDMI 1.3 na PC mam. Ale receiver ma len 1.2a, cize do neho dostanem len 5.1 zvuk. Presne to, co napisal Kozousch - potreboval by som HD zvuk dostat do 5.1 a ten dostat do receivera. Alebo hoci aj rovno HD 7.1 downmixnut do sterea softwareovo a poslat do receivera.
Myslim, ze este si musime pockat - este je to v plienkach.

DD 5.1 zvukova stopa (CZ FUJ) sla samozrejme v pohode. Len pozerat na Matrix v CZ je . . . ehm :D


Ano a prave z toho duvodu ted schanim informace jaky asi tak bedny koupit na to tru hd,a nehodlam platit nejak zavratny castky tak me to zase moc netrapi.Jsou jiny veci kam je treba cpat prachy a bedny to rozodne nejsou.Myslim ze po plastovych all in one pansonic a onkyo 7,1 s surrondovymi bednami co maji repracek celych 6 cm bude mnou vybrana heco victa 700 uplna bomba.K tomu koupim asi yamaha 663 nebo onkyo 607 a hotovo.A spon nez me zacne v hlave vrtat red rey
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 11. 5. 2009 19:25

fetus píše:jaky asi tak bedny koupit na to tru hd

Už zase tru hd bedny. Mě snad trefí. Můžeš nám nechápavým, prosím, vysvětlit, jaký je rozdíl mezi sedmi reprobednami s nápisem tru hd a sedmi reprobednami bez nápisu tru hd? Díky ....
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dusan 11. 5. 2009 20:37

fetus píše:No to je pekny ale pokud nemas ve zvukovce hdmi 1,3 nechytas se toje jedina cesta jak dostat TRU HD do beden.takova karta je ale stoji 10000 a to radsi av reciver o par tisic drazsi ale o hodne lepsi.


Ten receiver ti stejne nepomuze, protoze to TrueHD z pocitace proste nijak do toho receiveru nedostanes.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fetus 11. 5. 2009 21:02

Kozousch píše:
fetus píše:jaky asi tak bedny koupit na to tru hd

Už zase tru hd bedny. Mě snad trefí. Můžeš nám nechápavým, prosím, vysvětlit, jaký je rozdíl mezi sedmi reprobednami s nápisem tru hd a sedmi reprobednami bez nápisu tru hd? Díky ....

Ja to asi spatne formuluju,na tru hd nejsou zadny specialni bedny jen proste s levnymi all one asi ten zvuk nebude to pravy.Treba dts-hd ma datovy tok treba 2500 kbps coz je evidentni rozdil od 5,1 s 448 kbps a tudis to asi bude chtit trosku kvalitnejsi bedny jinak myslim (tedy spis co jsem nastudoval na ruznych forech) ze na levnejsich bednach proste neni sance poznat rozdil mezi dts a dts-hd proste ty bedny ten zvuk tolik nevykresli,a ac ja jsem dost hluchej rozdil pry poznat musim.Takze me pideni po bednach na tru hd zvuk souvisi se soustavnym vymyvanim mozku na jednom foru kde jiz disponuji mistni chovanci takovym zarizenim a tudiz me dostatecne vyskolili a poucili,ze pokud nebudu mit bedny aspon za 20000 nema cenu poustet si tru hd zvuk rozdil od 5,1 nebude patrny.Takze ja sam nemuzu soudit nema kde porovnavat,ale oni meli a kdo psal schodl se na tom,ze system all in one je pro tru hd naprosto nedostatecny.Proto jsem zacal patrat a ptat se po ruznych typech beden abych jednak koupil neco o tridu lepsi nez mam doma a pak taky aby to trosku splnilo narok na kvalitu tru hd zvuku.
Naposledy upravil fetus dne 11. 5. 2009 21:04, celkově upraveno 1
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod fetus 11. 5. 2009 21:04

Dusan píše:
fetus píše:No to je pekny ale pokud nemas ve zvukovce hdmi 1,3 nechytas se toje jedina cesta jak dostat TRU HD do beden.takova karta je ale stoji 10000 a to radsi av reciver o par tisic drazsi ale o hodne lepsi.


Ten receiver ti stejne nepomuze, protoze to TrueHD z pocitace proste nijak do toho receiveru nedostanes.


Ja pocitam s nakupem prehravace ja s pc nic nepoustim mam doma ps3,z pc jsem poustel leda kdysi mkv,ale ted uz to pul roku nedelam uz delalm je full blu ray,takze myslim ze zvuk bude jen cekam az bude nekde vic recenzi na ten LG co umi MKV jestli ho vezmu nebo radsi pujdu do panasonika.
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod Užovka 11. 5. 2009 21:15

fetus píše:Ja mam LG recorder (3x za rok v oprave) a jeste vypalovacku blu ray a nejak uz k tomu ztracim duverujinak nemyslim ze tru hd vyresi firmwerem to by uz to udelali ale ja to dam synovi stejne porad otravuje a bude klid a bud koupim to lg nebo pockam na JVC ten ma mit mkv taky.Jinak mam jeste LG mobil

no o tom uz jsme tu psali...mkv to prehraje bud z DVD nebo z USB (FAT32) ale vzdycky to bude mit problemy se soubory vetsi jak 4GB (8,5GB) :-(
BMW 320d (E93) Bj. 2013
Fiat Fiorino JTD
Užovka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 11. 5. 2009 21:56

Tak ci onak dufam, ze v buducnosti si budem moct nastavit softwareovy downmix do sterea, ako napr. v Power DVD teraz 5.1 --> 2.0. Myslim, ze je to len otazka casu.
Odar
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků