Zahoření sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod couman 26. 5. 2009 20:37

no tak pokial mam info, tak bol objaveny nejaky material, ktory meni svoje vlastnosti na zaklade prudu, ktory nim preteka a smeru, ktorym preteka...nespomeniem si na nazov materialu a ani toho javu(mozno ekkar bude nieco o tom vediet), ale velmi silno pochybujem, ze nocomichi ma z toho kable :roll:
iriver lplayer/sony vaio - ue10pro/sony mdr90pl/koss pro3aa
"remember when you were young, you shone like a sun"
couman
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 26. 5. 2009 20:48

EKKAR píše:
nocomichi píše:To já celej rok zahřívám i signálové kabely, a pak je otočím, aby signál procházel opačným směrem než původně a je to jako bych si pořídil o třídu dražší repro. Každej rok si tou změnou charakteru zvuku udělám radost :-)

Tak tohle je buď hnusná provokace, nebo totální ignorace základních principů elektrotechniky - více to nebudu komentovat, už tak mi stoupá krevní tlak nad limit... Pokud to ale bylo myšleno vážně, může to být jedině výplod totálně vyhřátého mozku.


Ale tak tohle bylo náhodou dost dobrý. Jako parodie na HiFisty z jiných realit je to super :tleskani
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 5. 2009 21:17

Existujou magnetostrikční materiály, který mění svoje mechanické rozměry v závislosti na magnetickém poli, v němž se nacházejí, existuje i materiál, který když se za tepla zformuje, nechá pomalu vychladnout, pak studený zdeformuje - je po opětovném ohřátí schopný se velmi rychle vrátit do tvaru, který měl před ochlazením - jmenuje se NITINOL. Existují materiály, které mění své fyzikální vlastnosti podle polarity proudu, který jimi teče - jsou to víceméně všechny běžné polovodiče. Ale že by se z něčeho takového dělaly signálové kabely je NEHORÁZNÁ PITOMOST - vždyť by to už z principu vedlo ke zkreslení, které se všichni snažíme potlačovat... Naopak - na vedení signálu potřebujeme co nejstabilnější podmínky...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xmarek 27. 5. 2009 16:35

Pro někoho je to zvyk, pro někoho zahoření. Osobně jsem si na své Senny 595 opravdu zvykal. Do jaké míry se zvuk od koupě změnil zahořením nedokážu posoudit.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 5. 2009 11:11

xmarek píše:Pro někoho je to zvyk, pro někoho zahoření. Osobně jsem si na své Senny 595 opravdu zvykal. Do jaké míry se zvuk od koupě změnil zahořením nedokážu posoudit.

TOHLE beru jako seriózní vyjádření - tento člověk se nebojí říci NEVÍM, MNĚ TO NIC NEŘÍKÁ. Opravdu než ze sebe dělat Toho, Jehož Jméno Se Nevyslovuje, radši řeknu, že nevím. Není to vyjádření slabosti, ale lidskosti - nejsem superman, abych slyšel trávu růst.
Druhým aspektem diskutovaného tématu je fakt, že ke změnám mechanických vlastností materiálu membrán a závěsů vlivem doby používání skutečně objektivně dochází (je to dokazatelné měřením) a že tyto změny mají vliv na přenos a vyzařování zvuku (opět změřeno). Bohužel je také faktem, že ne každému je dáno tyto změny vnímat a UVĚDOMOVAT SI JE - je to něco jako hudební sluch. Hodně lidí falešný tón nepozná, další spousta lidí falešný tón pozná, ale neumí zazpívat nebo zahrát správný a jen malé % lidiček dokáže takový správný tón i nasadit bez velkých příprav - z těch se pak stávají obdivovaní hudebníci nebo zpěváci. S vnímáním rozehranosti sluchátek je to stejně - hodně lidí to pozná, ale jen málo z nich dokáže říct, JAK se rozehrání projevilo.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ovo 28. 5. 2009 11:22

EKKAR píše:...Opravdu než ze sebe dělat Toho, Jehož Jméno Se Nevyslovuje, radši řeknu, že nevím....

Cimrman :?:
Já osobně zahořuji sluchátka ve spaní. Ráno mi trochu hučí v palici, ale lepší, než se budit v noci s dětma. Změna ve zvuku je dobře znát každé ráno, zejména, když je vyšpuntuju z uší :tleskani
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 5. 2009 12:24

Ovo - ano, ten, přesněji řečeno ten s "F" na začátku...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ovo 28. 5. 2009 13:08

Dyk já vím, F***mann.

EDIT: radši jsem Ti tam vrazil hvězdičky, to pako je všeho schopný... Ano, je to ON...
Ekkar
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 28. 5. 2009 17:36

To jako mám být já, nebo co?! Proč? :eh
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 28. 5. 2009 17:52

My jsme čekali, že se ozveš už dřív :)
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 28. 5. 2009 17:59

EKKAR, Ovo to je co za morzeovka tie vypisy :oops: .
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 28. 5. 2009 18:37

To mě tedy docela mrzí... Ale v klidu to přejdu :-P
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 28. 5. 2009 21:42

Ce est la vie...

Ale hlavně to máš z toho, že tě nezajímá hudební výkon a RMS :)
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 28. 5. 2009 21:48

Nejsem si jist, že tomu rozumím...nejde tedy o mě, ale o jakéhosi F***manna?

EDIT: upraveno hvězdičkami totožně jako Ovovi - důvod je v tom, že zmíněný Ten, Jehož Jméno Se Nevyslovuje si své jméno neustále Googluje - a pak zasírá vlákna, kde se o něm někdo zmínil. Příklad ve výše uvedeném odkazu o RMS výkonu. O Tvou osobu se tedy opravdu nejedná - tolik na vysvětlení a trochu i na omluvu.
Ekkar
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 28. 5. 2009 21:58

No, Ekkar tě asi nepochválí.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků