Nokia 5800 ExpressMusic

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Emokid 21. 5. 2009 23:20

No tak snad nebude tak težké přijít vylučovací metodou na to v čem to je ne? :o
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackbox_lp 22. 5. 2009 22:22

takže porovnal som nejaké skladby cez kámošov sqeezerbox.. nie je tam až taký rozdiel, resp. upresním.. Rozdiel tam je pri hlasitosti cca okolo 50% a viac bez EQs a bass booster-u. Pri takomto "stave" nad 50% hlasitosti počuť na tejto nokii mierne "chraptenie" basov.. Zvyšuje sa hlasitosťou. Nie všetkých iba niektorých basových frekvencií, ale akých presne tak to neviem(až taký odborník niesom :-D ..veď niesom vlastne žiaden :-D ). Pri zapnutom bass boostri alebo zvýšenými nižšími frekvenciami na EQ sa toto "chraptenie" niekoľkonásobne zosilňuje a pre mňa je to strašné. Opakujem, že to nieje pri každej basovej frekvencii. Väčšinou hrá s bass boostrom aj EQ skoro každá DnB-ová skladba ok, dokým sa tam "nevlúdi" tá frekvencia, ktorú "nevie" zahrať čisto.. Ešte to potrebujem otestovať na tom creative x-fi a dúfam, že nájdem aj nejaký sony shop a chcem skúsiť nejký x-series mp3 player.. :hm A ešte si cestou zbehnem do apple store a som zvedavý na touch a iphone.. :nenapadne
SE530 + Nokia5800
blackbox_lp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Bar 24. 5. 2009 19:27

No podla mňa je to kvalitou. Napr. London Elektricity alebo podobná elektronická hudba je náročná na kvalitu. Ja osobne počúvam aj d´n´b ale hlavne Trance a jeho odnože. Medzi 256 a 320 kbps je fakt rozdiel. Releasy s full kvalitou nie je problém nájsť na rapidshare alebo podobných sajtách. Stačí do google napísať názov releasu alebo skladby a za to napíš rapidshare. Nájde ti to stránky ako filestube alebo rapidlibrary. Ja v poslednej dobe sťahujem len tak a pri troche šťastia nájdeš aj úplné novinky
Reloop RMX 40 USB + Technics RPDH 1200 + Pioneer CDJ 400 + TRAKTOR PRO
D.Bar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackbox_lp 25. 5. 2009 19:08

ja tiež sťahujem aj takto.. to London Elektricity mám vo VBR a je to od 256 do 320 Kbps, takže tam by som problém nevidel.. Som zvedavý na ten nový iphone čo má byť. Asi si na neho počkám a uvidím. Keď sa toľko omieľa aj tá kvalita hudby pri tom tak si myslím, že by mohli teraz na tom poriadne zapracovať a posnažiť sa aby to bolo skoro dokonalé (najlepšie dokonalé.. ;-) ) Inak táto nokia fakt nie je zlá a ani nehrá zle. Len celkom nechápem načo sa dáva do takýchto prehrávačov bass booster a ešte plus aj EQ kde si bassy napr. môžeš ešte viac vytiahnuť, keď to výstupo nedokáže zahrať čisto..
SE530 + Nokia5800
blackbox_lp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 27. 5. 2009 07:42

Blackbox - inak, pocul si na nejakom prenosnom zariadeni tuto skladbu zahranu bezchybne? Pretoze ak je skutocne taka narocna, chrapcanie moze byt sposobene naozaj nekvalitnou nahravkou. 320kbps je stale len mp3 a ta je o kompresii...ak by sa chyba prejavila aj vo flacu, to uz by bolo o niecom inom...
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackbox_lp 27. 5. 2009 22:33

ono to práveže nieje iba o tejto skladbe.. ja to počujem vo viacerých skladbách. všetky skladby, ktoré mám sú v mp3 alebo aac, t.z., že teoreticky všade, kde to počujem, by to mohlo byť o kompresii a s tým spojenou nedokonalosťou.. možno.., ktovie.. :hm
SE530 + Nokia5800
blackbox_lp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 27. 5. 2009 23:35

Hele a nemáš třeba nějakýho pavouka v uchu ci ti tam rezonuje? :D
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackbox_lp 28. 5. 2009 07:37

no ktovie. možno aj hej :mrgreen: ale keď si do uší "vrazím" SE530 s "tými dlhými bielymi nástavcami, tak to by som ho už asi aj pripučil.. :mrgreen:
SE530 + Nokia5800
blackbox_lp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 28. 5. 2009 07:41

A pocul si niekedy tu skladbu zahranu bezchybne? Ak ano, na akom zariadeni?
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balda_87 28. 5. 2009 08:42

vždyť tu říká že to není jen v jedný skladbě... To by byla už velká náhoda kdyby všecky byly vadný. Nebo si je všecky ripoval sám? :)
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 28. 5. 2009 09:05

jasne...ale ak v kazdej jednej spomenutej skladbe ma iste narocne, takmer "subsonicke" pasaze....
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackbox_lp 28. 5. 2009 10:42

neripoval so ich sám.. komu by sa chcelo.. ;-) A takých skladieb je samozrejme viac. Z elektronickej hudby počúvam hlavne Dubstep, DnB a Jungle. V týchto skladbách je toho až až kde to nevie zahrať hlboké bassové pasáže čisto..
SE530 + Nokia5800
blackbox_lp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 28. 5. 2009 11:24

Kup si Clip
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 28. 5. 2009 15:48

Blackbox -nedalo mi to a stiahol som si Korna- blame 320kbps, London Elektricity- different drum (dillinja remix), my dreams-High contrast rmx vbr 192kbps, do you believe....

Musim povedat, ze este teraz mi huci v hlave :D Riadne basove prasaciny :mrgreen: Aby som sa co najviac priblizil tvojim podmienkam, pocuval som na nokii 5800xm a na sennheiser HD555...Korna Blame, gitarku medzi 1:57-2:01 som si popocuval aj na max. hlasitosti snad 50x, ale ziadne chrapcanie, akokolvek som daval pozor, som nezaregistroval. London Elektricity, tie basove razy stali za to, az som sa bal, ze mi utrhne membranu, ale ziadne chrapcanie. Aspon sa moje HD555 prevetrali... ;-)

Pri akych skladbach okrem korna pocujes najvyraznejsie to chrapcanie? Skusim este porovnat.


Este som teraz popocuval cez creative x-fi 5.1/hd555- zvuk nastaveny na sluchadla,vypnuty crystalizer, basy dvihnute o par dB a Korn- na basoch som citil jemny synteticky nadych. Vyraznym chrapcanim by som to nenazval. Velmi mi to pripominalo kompresne orezanie/limitovanie. Ale skutocne sa nejednalo o nejake vyrazne skreslenie
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 28. 5. 2009 16:22

ako to tak sledujem, tak hoc by akekolvek basove prekaracky boli, tak chrapcanie na sluchatkach SHURE 530 by sa v ziadnom pripade namalo prejavit. bud je chybny vystup telefonu alebo su chybne sluchatka. a zistit kde je problem ked je moznost si vypocut iny player velmi rychla :-)
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků