Rozdiely HD 555 vs. HD 595 / 555 mod

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eraser_svk 14. 5. 2009 12:49

Rocky77 píše:Caute potreboval by som pomoct kupil som si HD595 ale stale sa mi zda ked ich pocuvam ako keby som mal na usiach svoje spunty za 300 korun proste mi pripadaju ze nehraju bohvieako, napajam ich cez repraky Z-2300 cez to ovladanie....prosim o radu ako ich nadstavit aby uz konecne hrali poriadne dik :-)


1. Ako už páni povedali, zapoj ich priamo do zvukovky. Z-2300 nenormálne prasí zvuk, ešte aj pri PX 100 je rozdiel obrovský.

2. Nemáš zapnuté nejaké "vylepšovače zvuku" ? (pluginy, pochybné EQ, atď)

3. Skús sa pohrať s nasadením slúchadiel (hlavne pozíciami mušlí na hlave - vertikálne no najmä horizontálne)

4. Ako už bolo spomenuté, nechaj ich rozohrať. Ale aj nerozohraté 595 by mali byť na míle vzdialené chrastítkam za 300 stovky.

5. Počúvaj a porovnávaj. Ak Ti charakterovo nesadli, bude najlepšie vybrať iné.
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 14. 5. 2009 17:46

to Rocky77: Já jsem byl ze začátku s HD 595 rozčarovaný.
- Jelikož jsem byl totálně zblblý sluchátkama typu Koss PP tak mi na nich furt něco chybělo. Pořád jsem se snažil je korigovat equalizerem. Výsledek bolení hlavy. Nakonec jsem zjistil, že equalizer je k ničemu.
- Sluchátka měly snahu vytahovat nepříjemné zvuky do popředí. Tím pádem jsem některé nahrávky z důvodu separace zvuku úplně zavrhnul.
- Důležité jim dát čas. Musí se zahrát a taky si člověk musí zvyknout na jiný charakter zvuku, pokud nikdy takový typ sluchátek v minulosti neměl.
- Jsou hrozně háklivé na zdroj zvuku. Jejich potenciál jsem poznal až na zvukovce od Echo. Např. na věži od Technics jsou vůbec nepoužitelné. Taky některé byť na první pohled zajímavé zvukovky produkují hrozný výstup, např. Creative ZS. :roll: Mp3 vůbec nepřicházejí v úvahu, alespoň co se týče zhodnocení kvality zvukového výstupu. Doporučuji FLAC.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 14. 5. 2009 19:39

xmarek píše:to Rocky77: Mp3 vůbec nepřicházejí v úvahu, alespoň co se týče zhodnocení kvality zvukového výstupu. Doporučuji FLAC.


S týmto nesúhlasím. Kvalitne enkódované MP3 s dostatočným bitrate (aspoň 220kbit VBR) sú oproti lossless veľmi schopné. Áno, je tam nejaká strata (hlavne na výškach a priestore), ale v porovnaní s ostatnými faktormi vôbec nie je markantná. Oveľa väčší rozdiel spraví kvalita nahrávky. Ak by som si mal vybrať medzi kvalitnou štúdiovou nahrávkou v MP3 (aspoň 220kbit VBR) a prepálenou komerčnou nahrávkou vo FLACU, určite by som siahol po prvej možnosti.
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Feri-G 14. 5. 2009 20:05

aj prepálené komerčné nahrávky vznikajú v štúdiach :kuk:
používam toto:
http://img524.imageshack.us/gal.php?g=565a.jpg
http://www.aixcoustic.com/index.php/Electri-Q-FULL/13/0/
http://www.voxengo.com/product/pspace/
Feri-G
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 14. 5. 2009 20:19

To mi je jasné. Tým dával dôraz na fakt, že slovné spojenia "prepálené nahrávky" a "komerčné nahrávky" majú k sebe blízko. Vlastne to často znamená to isté.
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 5. 2009 20:21

No, zrovna "to isté" to asi nebude - obzvlášť po zásahu komprimačními softy, kdy se někdo snaží do přehrávače vecpat co nejdelší dobu hraní...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Libunda 5. 6. 2009 09:52

Hojte pánové, tak jsem si HD 555 na Vase doporucení koupil také. Mám zatím nahráno cca 50 hodin a jsem tak nejak zklamanej ze zvuku. Zásadne jedu bez EQ, testuju jak na HiFi, tak na PC, ale krome vsech tech jiz zmínených zálezitostí mi tam jednoznacne chybej housle !!! Asi to zní divne, ale at poslouchám Mou Vlast, Tch. B mol, Dion, Melua a jiné ( veskeré žánry, krome tech moderních skákavejch) :-) .... proste housle které mám rád se me ztrácej. Jsou málo zretelné, citelné....... Zmení se toto po MODu??
Onkyo TX-DS696, Canton LE 190/AS 105 SC, KPP, Senny HD 555
Libunda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 6. 2009 11:15

Zkus to - je to (naštěstí pro někoho) vratný krok. Stačí opatrně vyšroubovat 3 + 3 šroubky a z mušlí opatrně odtrhnout tu vlepenou gumu - je tam na samolepicí vrstvičce, takže nedrží nijak helvétsky....
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod eraser_svk 5. 6. 2009 14:00

1. Daj im ešte aspoň 50 hodín na rozohranie. Osobne som pozoroval ustálenie zvuku až po cca 150 hodinách.

2. Určite vyskúšaj ten mod. O niečo sa zlepši aj separácia a čitateľnosť nástrojov, takže možno tým dosiahneš požadovaný efekt.

3. Zásadne by som bez EQ nešiel, okrem poslabšej basovej linky majú 555/595 aj mierny prepad okolo 1-1.8kHz (cca. -2dB) a nadbytok okolo 3kHz (cca. 2,5dB) smerujúci až k 5kHz(tam je to už ale o niečo menej cca.1,5-2dB). To sa vo finále prejavuje zafarbenými, umelými stredmi a "nosovými" vokálmi bez prirodzenej hĺbky.

Čo ma prekvapilo je fakt, že tým trpia nielen stredy, ale aj vzdušnosť výšok aj napriek tomu, že výšok je na prvé vypočutie relatívne dosť. Môže za to spomínaný prepad okolo 1-1.8kHz ktorý sa nejakým spôsobom podpísal aj na vyšších harmonických (10-18kHz ?) Toľko z môjho pohľadu... viac info coming soon ;-)


Aj napriek tomu všetkému mi prídu HD 555 za tú cenu super kúpa, aj vďaka zmene po aplikovaní modu. Kto má chuť experimentovať s EQ (poriadnym EQ, nie hračky ako sú napr. vo Winampe), môže si spomenuté nedostatky ľahko vykompenzovať, až úplne vyriešiť - vôbec to však nie je také ľahké ako sa môže na prvý pohľad zdať - a namiesto prilepšenia si môžte rovnako pohoršiť, takže je to len pre tých, čo vedia do čoho idú a majú čas a hlavne chuť experimentovať.

A aby som nezabudol - niekomu môžu prísť spomínané "nerovnosti" zvukovo atraktívne... 100 ľudí, 100 chutí... sorry za menší offtopic, tomuto sa budem konkrétnejšie venovať v samostatnom vlákne keď bude čas ;-) Len mi nedalo exaktnejšie nespomenúť nedostatky HD 555/595 aj z môjho pohľadu...
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 7. 6. 2009 10:49

Doteraz som sa "bal" nejako viac ekvalizovat zvuk na cowone D2. Zhruba pred mesiacom som si povedal, ze zvuk je predsa o radosti a pustil som sa do zdlhaveho experimentovania s bbe+, mach3bass a ekvalizaciou. Po vizualnej stranke moje nastavenie vzbudzuje dojem znacne prepaleneho zvuku avsak pri pocuvani konecne pocujem taky zvuk, aky som si predstavoval- na pomery HD555 neuveritelne dynamicky s presnymi a pomerne rychlymi basmi, prijemny priestor, ostrejsie a jasnejsie vysky, vdaka bbe+ vnimam krasne definovane nastroje. Vobec na mna neposobi vyumelkovane a fakt, ze predtym som uvazoval o kupe HD600 a teraz som tu myslienku zavrhol, hovori za vsetko ;-) Naozaj max. spokojnost.
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 7. 6. 2009 11:55

S HD600 by to bylo ještě lepší, i s ekvalizací :-) Klidně uvažuj dál.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 7. 6. 2009 12:12

Nepochybujem, ale momentalne som naozaj spokojny s HD555. Predvcerom som zostatnicoval, tak teraz sa tie peniazky zidu na nejake tie oslavy 8-), aj svadba je na spadnutie :D cize HD600 ostavaju aj nadalej v uzemi snov...

PS: Vsetkych vas zajtra pozyvam na oslavu mojho titulu :mrgreen: Pre ceskych AVkolegov budem podavat Krusovice, Starobrno a Plzenske ;-) :D (inak, sorry za OT)

s pozdravom Mgr. Aurelius
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 6. 2009 12:18

Chybí Ti tam 2 písmenka - "a" a "o"... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jinak samozřejmě CONGRATULATIONS!!!!
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod eraser_svk 7. 6. 2009 12:37

Kocmeister - Tiež si myslím že by to s HD 600 bolo ešte lepšie, ale rozdiel by podľa mňa už nebol taký veľký - HD 600 sú už sami o sebe veľmi vyrovnané ;-)


Jo a gratulujem pán magister Aurelius 8-) :tleskani ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 7. 6. 2009 13:02

Závidim ti ten titul, já jsem zatim jenom Bc. což je zkratka pro blbec.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků