In-ear pre iPhone do 100€

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ian77 10. 6. 2009 09:56

Čaute obraciam sa na vás s prosbou.Prosím poraďte mi dobré slúchadlá pre iphone.
Iba in-ear typy. Budem ich používať hlavne vo vonkajšom prostredí. Svoje som stratil. O:-) Mal som Altec lansing UHP-306e čo je rebrand UE Metro.fi2 (ale to vy viete ^^ ). Vtedy to bola super kúpa. Ale teraz ich nikde v rámci SK-CZ nezoženiem. Preto hľadám alternatíva. Prehrávač mám iPhone 3G, ale ten nemá možnosť veľmi regulovať equalizer len meniť presety :-\ (Žiadna sláva 8-S )Preto basovejšie slúchadlá neznejú vôbec prebasovane (pri EQ OFF alebo Loudness) Teda s AL to bolo super. Cenový strop 100€.

Neviem si vybrať:
Ultimate Ears Metro.fi2 Dynamický menič
Shure SE110 Dynamický menič
Jays s-jays ? menič
Jays d-jays Tlakový menič

Tovar som vyberal zo shopu http://sk.sluchatka.net

Prípadne odporúčte mi iné slúchadlá,ktoré stoja za zaradenie do výberu. Diskutujúcim ďakujem za príspevky :-)
It's not a bug! It's an undocumented feature! ^^
Home: Logitech Z-2300 + Asus Xonar U1
Move: Samung Galaxy S + Sony HPM-70 --->hľadám alternatívu, staré slúchadlá som stratil :(
ian77
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 10. 6. 2009 10:08

ER-6i, pecky YUIN PK2, jestě lépe OK2. Z těch co vybíráš bych nebral :D
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 10. 6. 2009 10:09

Phonak audeo, 109€ a za 125€ mas aj s mikrofonom pre iPhone, takze ho mozes ovladat vo vacku cez tlacitko na nom. Zvuk skvely, navyse su to vlastne dvoje sluchatka v jednom, kedze maju 2 druhy audio filtrov. Je tu na fore recenzia, pouzi search :P
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 10. 6. 2009 10:11

Ano, pro začínající Phonak Audéo mohou být :D
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 10. 6. 2009 10:14

Pravděpodobně máš trochu basovější chutě, takže na Ety zapomeň.
Můj tip - s-jays
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lighting 10. 6. 2009 11:13

Westone Um1..najlepsi komfort:))a hladko porazia tvoj vyber:))
Ipod 6g 80gb - Toxic Cables Silver Poisson - JH13 Pro
Lighting
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 10. 6. 2009 13:57

z tvojho vyberu s-Jays. je tu na fore topic s-JAYS skus sa mrknut. zatial sa na s-ka nejake negativa neobjavili.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marty63 10. 6. 2009 18:34

Klidně zkus ty Shure, jsou velmi kvalitní za tu cenu. Mám je a vím co říkám.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hertz-sk 10. 6. 2009 18:38

marty63 píše:Klidně zkus ty Shure, jsou velmi kvalitní za tu cenu. Mám je a vím co říkám.

Počul aj konkurenciu?
DAC YBA WD202 => XLR MOGAMI => Mackie HR824
hertz-sk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marty63 10. 6. 2009 19:20

Jo, UE MetroFi 2 - pro mne moc basová a navíc mi ani s jedním nástavcem nesedly. V té cenové kategorii (1990,-) podle mne jsou ty Shurky výtečné. Neříkám, že jiná nemůžou hrát subjektivně lépe. Spíš to bylo upozornění na to, aby se tazatel nedal zmást jednoznačnými výroky typu "tohle bych nebral" ap.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ian77 12. 6. 2009 11:29

Čaute sorry za neskorú odpoveď.Pozeral som na tie modely čo ste mi odporúčili, ER6 tie nikde nezoženiem a ani nechcem popravde.:-D Ale na tie phonaky by som sa dal nahovoriť,ale to tiež neviem kde kúpiť a ani aký typ lebo len samotná značka nestačí.Budte konkrétni Audeo alebo aký? ... a prevyšujú budget. Na tie UE sa prikláňam lebo som podobné mal ako AL UHP 306 a dobré to bolo basov bolo akurát. No jo som taký malý basshead ^^ odhovorte ma ale fakt nejako dobrými argumentmi. Shure se110 vraj sù slabšie basovo ale na iphone to zmamená nijaké basy na tých presetoch. Čo vybrať alebo kde v Bratislave sa dá niekde odskúšať nejaké modely?
Ďakujem za príspevky :-)
It's not a bug! It's an undocumented feature! ^^
Home: Logitech Z-2300 + Asus Xonar U1
Move: Samung Galaxy S + Sony HPM-70 --->hľadám alternatívu, staré slúchadlá som stratil :(
ian77
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 12. 6. 2009 12:38

ER 6i a i jiná sluchátka jsou k sehnání např. na www.sluchatka.net. Asi nejlepší sluchátkovej obchod u nás. (bohužel, zrovna Phonaky zatím v nabídce nemají.) Pokud si obejdnáš cca do 15:00 hod, máš je v 99% doma už druhý den. K tomu mají dobrý přístup a dokážou poradit a pomoci s výběrem. Navíc jsou ochotní nezávazně zaslat prakticky jakákoliv sluchátka na zkoušku (proti vratné záloze) a to včetně špuntů!! Podrobnosti by ti určitě sdělili mailem, kdyby ses zeptal.
já jsem u nich kupoval minulý týden Jays q-jays. V úterý ráno objednáno, ve středu po práci jsem si pro ně šel na poštu.
Jinak o Etymotic Research se tu všude píše, že to jsou jedny z nejvěrněji znějících sluchátek na trhu. A tím pádem mají pro mnoho lidí málo basů, protože na rozdíl od většiny jiných sluchátek, je nijak nezdůraznují, ale hrají je pouze tam, kde skutečně jsou a tak výrazně, jak výrazně být mají. Ty ER 6i jsou dělané speciálně k přenosným přehrávačům. Mají nízkou impedanci a mají proti jimým modelům ER trochu zesílené basy. Ale i tak proti konkurenci basují méně.
Naproti tomu, Sennheisery řady IE mají prý basů až dost, stejně tak jako modely od Ultimate Ears. Jaysy a Phonaky by měly být basově někde uprostřed. Shure nevím, ale sluchátka rozhodně umějí.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 12. 6. 2009 13:24

blabla bla a bla. Vyřaď Ety, vem s-Jays. q-Jays budou možná málo basové na tvoje choutky. Phonak by jsi mohl zkusit, lze je dobře poladit přes filtry nebo i EQ.
fi.200 nebo fi.2 budou za s- Jays asi zaostávat.
Ale jsou to jen domněnky, neslyšel jsem je (q-jays jo), stejně jako VojtaJJ.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 12. 6. 2009 13:36

Phonaky kupis cez firmu Akustik, ktora je vyhradny dovozca pre Slovensko, alebo kupis na headphones.cz, maju aj slovensky bankovy ucet. Akustik to pokial viem nema na stranke, takze napis na akustik@akustik.sk, mozes im doverovat, mam svoje od nich :P. A Phonak ma len jedny in-ear spunty, vo viacerych variaciach:
Presny nazov je Phonak Audéo Perfect Fit Earphones(PFE) a za tym cislo:
12x - s mikrofonom pre iPhone; x = 1 biela farba; x = 2 cierna farba..
11x - bez mikrofonu, to iste s farbami ako pri modeli s mikrakom... :P

A moc by som neratal s upravou zvuku presetmi z iPhonu... :) Niektori z head-fi pouzivaju akustik preset, ale mne pri niektorych pesnickach praskalo v sluchatku, tak pocuvam bez eq a nic mi nechyba.
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 12. 6. 2009 14:48

Přímo k iPhonu by taky mohla být dobrá volba Apple dual driver in-ear. Za tu cenu hrají dost dobře, velkým plus je to ovládání.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků