Samsung LE32B650

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jakub666 3. 6. 2009 15:27

Zdravím
Rád bych si pořídil nějakou novou televizi, jelikož naše stará CRT pomalu odchází do křemíkového nebe. Chvilku jsem si nějaký LCDčka procházel v e-shopech ale problém je ten, že celkově tomu nerozumím.
Našel jsem ale tuhle Samsung LE32B650 http://www.videoexpert.cz/lcd-televize-20-30000/samsung-le32b650
Co mě zaujalo, byla schopnost přehrávat formáty MKV, což jsou formáty, ve kterých se na filmy většinou dívám na PC. Dále by mě zajímalo, jestli by televize dokázala přijmout nějakou větší flashku, třeba 16GB nebo externí disk. Dále moc nevím, k čemu je třeba tohle # Wireless DLNA a # Content Library (Flash) 1GB. Spíš bych vás chtěl poprosit o zhodnocení této televize jako celku, nebo jestli existuje nějaká jiná 81cm televize (větší se nám do bytu nevejde), která podporuje formáty MKV.
Díky moc.
jakub666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vomada 3. 6. 2009 17:51

Dobry Den.

Podla mna osobne ste si vybral spravne. Tato televizia od samsungu ma v podstate vsetko co by mala mat tv v dnesnej dobe:). Samozrejme 100Hz, Full HD, k tym formatom ano prehrava aj MKV vlastne su tam vsetky mozne kodeky nahrate takze by s tym nemal byt ziadny problem. Co sa tyka toho externeho HDD tak je tam ta moznost ho tam pripojit bo TV ma dve USB a jedno z nich je prave napajane na nejake externe zariadenie napr. externy HDD. Content libery flash (digitalna kniznica) by malo byt v podstate nieco take co ma sluzit na zabavu to znamena nejake hry, obrazky a podobne ale len tie co ma samsung v sebe vlastne svoje tam nedate ziadne zatial:). Wireles DLNA sa mi zda by malo byt pripojenie na Internet ale bezdrotove s tym ze sa dostanete len na stranky Yahoo ale neotovori vam napriklad nejaku stranku napr. centrum alebo podobne len vam to dokaze sluzit ako vyhladavac v podstate. A niesom si isty ale Samsung dodava dany Wifi kluc k TV ale to niesom isty tak to brat trosku s rezervou:).

Podla mna osobne neolutujete:) co sa u nas predali tieto TV tak ludia boli len a len nadmieru spokojny:) a este aky signal tam budete pustat?????
NB: Toshiba Satellite U500-17E,Mobil: Nokia N82,Foto: Panasonic TZ-2, Auto: BMW E36,TV: Samsung 32A559, Zabava: Xbox360 60GB

,,Sto ludi, Sto chuti´´ :)
vomada
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub666 3. 6. 2009 18:20

Pokud máte na mysli, jestli digitální nebo analogový tak by do televize šel digitální signál.

Jinak televize nám musí vydržet na delší dobu a 20 000 je pro mě nejvyšší možná hranice, za kterou bych TV kupoval tak bych nechtěl koupit něco čeho bych později litoval, takže Vám moc děkuji za vyčerpávající odpověď, hodně jste mi pomohl z rozhodováním. :-) :tleskani
jakub666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vomada 3. 6. 2009 18:25

no tak pokial tam pojde ten digitalny signal tak nieje problem:) obraz viac nez len dobry:)...... Tak ak zvolite tento TV tak vam prajem teda nech vydrzi co najdlhsie:) aj ked zvolite iny :)

Vela stastia v rozhodovani :)
NB: Toshiba Satellite U500-17E,Mobil: Nokia N82,Foto: Panasonic TZ-2, Auto: BMW E36,TV: Samsung 32A559, Zabava: Xbox360 60GB

,,Sto ludi, Sto chuti´´ :)
vomada
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod endys16 5. 6. 2009 10:21

Zdravim vas,
Ja tiez uvazujem o tejto TV,ale 37 palcovej.Este uvazujem o plazme Panasonic TX-P42S10E,kde vsak spotreba je trosku vyssia.to sem vsak nepatri.Ak vsak pogooglite tak najdete rozne fora kde sa tymto TV zaoberaju detailne.Myslim,ale ze je tam problem s prepinanim rezimu 16:9,a takziez tato TV neprehra(zatial) DTS zvuk.
endys16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jakub666 14. 6. 2009 11:59

Tak televize je už doma a musím říct, že mě opravdu překvapila. Obraz je opravdu parádní. U přepínání 16:9 je problém akorát ten, že to nejde pomocí jednoho tlačítka ale třeba to přepínat pomocí menu. Zvuk DTS opravdu nejde, takže je třeba překonvertovat na AC3, což ale u 8GB MKV filmu trvá opravdu jenom chvilku - tak 10-15 minut. Firmware mám zatím základní, ale chystám se na upgrade. Jediný problém vidím ale v tom, že nevím jestli mi TV zůstane po upgradu v češtině, což mě osobně by moc nevadilo, ale ostatním členům rodiny by se to asi nelíbilo.
Mám ale další mensí otázku, TV má dva USB porty. Mám v plánu koupit nějaký levnější externí HDD, WESTERN DIGITAL 2.5" http://www.alza.cz/externi-pevny-disk-w ... d88558.htm například. Ten má ale jenom jeden USB port. Dokáže sama televize napájet tento HDD přes jedno USB nebo je třeba koupit nějaký s přídavným napájením ?
Díky
jakub666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 7764803 25. 6. 2009 21:02

Chcem sa spýtať majiteľov tejto TV, ako je to s tým Wireless DLNA. Je to zabudované, alebo je k tomu adaptér, alebo si to treba dokúpiť? Ďakujem
7764803
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub666 25. 6. 2009 22:16

Zdravím
Místo dlouhého vypisování jsem Vám na edisk nahrál kousek návodu, kde je vše rozepsáno do podrobna. Je to 10 obrázků (jpg).
http://www.edisk.cz/stahni/88563/LCD.rar_876.43KB.html
Já osobně jsem to zatím nezkoušel, takže nemůžu bohužel napsat své postřehy ale snad Vám vystačí ten návod.
jakub666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fosilia 28. 6. 2009 19:06

Idealne je pouzivat len 2,5 disky s USB. Ano dokaze napajat takyto disk. Wireles DLNA treba dokupit samsung usb wifi. Ja to mam prepojene cez ethernet a nenastavujete nic. Bleskovo to najde ine pc ,mobil ci ine zariadenia. Skusane na win7 aj vista. Internet - original mate youtube a pocasie ak zmenite najnovsi firmware 2 kedze nie je tento mod spraveny pre SK nabehne Vam viacero dalsich moznosti ale youtube tam uz nie je.
Celkovo tato ciastocne multimedialne LCD mozeme hodotit velmi pozitivne. Nie je to uz len LCD.
PS: este poznamka pre tych co cez HDMI prepoja Sagem Fiber Tv od Orangu, ze trochu trva kym sa spravne nastavi a treba vbehnut do servisneho manu a zmenit u Sagemu zvuk inac ide len obraz.
Plazma urcite Panasonic, pokial len LCD tak Sony a ked Samsung prisiel s tymto nebola ina volba pokial niekto nechce ist uz do LED alebo si pockat na OLED.
fosilia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pecikh 14. 7. 2009 11:28

Dobry den chci se zeptat co to vlastně je ten DTS zvuk? A jestli by me absence tohoto DTS zvuku mela odradit od koupi teto televize, diky
pecikh
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub666 14. 7. 2009 15:05

DTS zvuk se používá u většiny mkv filmů. Někde jsem slyšel, že by to měl být jeden z těch hodně kvalitních ozvučení. Já osobně kvůli televizi konvertuji DTS na AC3 a nepoznám rozdíl. Možná bych rozdíl poznal pokud bych měl k televizi připojeny nějaké drahé kvalitní repráky, ale pokud byste používal pouze reproduktor u televize, může Vám být úplně jedno, jestli je u filmu DTS nebo AC3 , jelikož je rozdíl v kvalitě naprosto nepostřehnutelný. Jediná nevýhoda je teda v tom, že překonvertování zvuku DTS na AC3 trvý asi 15 minut, což se mi ale nezdá tak strašné.
Jinak pokud uvažujete koupi této televize, nemohu jinak než vřele doporučit, obraz a celkové možnosti televize jsou naprosto parádní.
jakub666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maron 28. 7. 2009 18:20

Ahoj lidi,
také uvažuji o této LCD. Ale...
dnes jsem byl v Datartu a přinesl jsem si USB fl. s fotkami 1900x1200. Ochotný prodavač mi je pustil na LG 32lh5000 a na SAMSUNG LE32B652... Prodavač mne upozornil na rozdíl v barevné hloubce a vykreslení. Potom jsem si toho všiml i já. U toho LG byl opravdu lepší obraz. Otázkou je, zda při sledování filmu či fotek bez možnosti porovnání si toho všimneme.
Ale začínám uvažovat, jestli ty 2000kč, vrácených Samsungem stojí za to, nebo ne...
Zase má ale, to LG skoro jednou /150w !!! a Sam. 960w/ tak velkou spotřebu i když je tam ten šetřící energy modul.
Tak nevím.
Maron
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 6. 8. 2009 20:33

ja mám mnohe dvdčka doma zo zvukovym formatom DTS. To znamena,že ked zapnem cez dvd plyaer neake dvd ,kde budem mat DTS audio,tak nebudem nič pocut? Alebo zvuk bude "obycajny", stereo? Lebo tiez rozmyslam nad touto LCD TV.
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 9. 8. 2009 19:39

tiež sa chystam kupit Samsunga LE3265x,mám preto par dotazov:
1.-dvd format(cca 4,3GB), na USB- pojde?
2.-Ultra kontrast- čo to je,kolko? vie niekto?
3.-čas odozvy,kolko má?
4.-funkcia obrazu 1080 24p Real Movie,čo to je?
5.-funkcia Smart Contentmanager,čo je to?

dakujem za pre mňa nenajdene odpovede na tieto otázky
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fosilia 9. 8. 2009 20:56

Po 30-tich dnoch uzivania ide do servisu. Po JVC (Tuzex)ide dodnes bez poruchy, Toshiba 19 rokov bez poruchy ide tiez a pride Samsung a porucha. Pre mna velke sklamanie.
- zvuk
- nejde prehravanie DTS
- z mierneho uhla je obraz zahmleny
- porucha po 30-tich dnoch

+ multimedia a snad aj internet ale obmedzeny na Flickr a Youtube.
fosilia
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků