TV-nové trendy, technologie a inovace [Už jste četli toto?]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vanDave 19. 5. 2009 14:22

Yarda píše:Nedávno jsem někde četl že inovační cyklus televizorů se zkrátil z jednoho roku na sedm měsíců a tudíž není čas vychytat všechny chyby z FW.

Neplatí to hlavně pro Samsung? :-))
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 20. 5. 2009 05:55

Ja zrovna na opravdu tenky televizor cekam. Ty stavajici se mi stale jeste nevejdou pod platno.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozousch 20. 5. 2009 06:34

Dusan píše:Ja zrovna na opravdu tenky televizor cekam. Ty stavajici se mi stale jeste nevejdou pod platno.

Já vlastním docela dobré bourací kladivo, takže se mi v případě potřeby pod plátno vejde i CRT TV :-D
Ale vážně - pokud bych měl schovat plasmu nebo LCD za plátno, tak bych pro TV buďto vysekal do zdi niku a nebo bych udělal na celou "TV" zeď "přizdívku" například ze sádokartonu, nebo bych to spíš jako správný Hi-Fista využil i pro zlepšení akustiky místnosti a "přizdívku" bych udělal z nějakého tlumicího materiálu - například z tuhé minerální vlny - podlahové Orsil N (tu mám i v podlaze) nebo fasáddní Orsil NF nebo TF - a minerální vlnu bych zakryl nějakou kvalitní těžkou dekorační látkou vzhledově podobnou textilní tapetě, kobercem nebo podobně. "Tlumicí" povrchové řešení by se samozřejmě muselo důkladně promyslet, určitě je víc lepších variant. Korek, .....

Pro mě osobně je zastaralý S-PVA panel od Samsungu "vyšperkovaný" LED podsvícením místo klasických trubic prezentovaný jako "technologická" novinka naprosto nepřijatelný:
1) S-IPS LCD panely od konglomerátu LG-Philips mají barveností i ostatními vlastnostmi nad S-PVA panely od Samsungu navrch

2) Náhrada "celospektrálního" podsvícení trubicemi řadami LED diod po stranách LCD panelu se mi nezdá zrovna přínosem, protože pokud se nemýlím, tak bílé LED diody nevyzařují celé viditelné spektrum barev, ale svítí červeně přes modrý filtr nebo něco podobného a jejich světlo "bíle" jen vypadá. Jakou fintou se tento problém u LED podsvícení řeší, netuším. Rovněž regulace jasu u LED diod není principielně rozumně řešitelná

3) Připlácet X tisíc Kč za TV s USB nebo LAN vstupem se mi nezdá finančně zrovna prozíravé, protože dnes má USB vstup kdejaký "pitomý" DVD přehrávač nebo Media Player. Neznám nikoho, kdo by měl plasma nebo LCD TV a neměl u ní vůbec žádný přehrávač ničeho. Pro mě má mít TV hlavně perfektní obraz a ostatní funkce jsou jen bonusem, které nevadí, ale nejsou pro mě rozhodující. Pokud TV svou hlavní funkci neplní dobře, tak mi jsou ostatní funkce navíc úplně ukradené. To mi přijde podobné jako koupit si předražené špatně jezdící auto se zastaralým motorem (čti VW TDi PD) kvůli vstupu na iPrd :-)
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 5. 2009 11:26

Kozousch píše:1) S-IPS LCD panely od konglomerátu LG-Philips mají barveností i ostatními vlastnostmi nad S-PVA panely od Samsungu navrch


S-PVA použiva aj Sony a Sharp. Neviem preto, či by som si dovolil povedať že zaostavaju za LG či Philipsom. Inak s LED suhlasim.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yarda 21. 5. 2009 09:32

Kozousch píše:3) Připlácet X tisíc Kč za TV s USB nebo LAN vstupem se mi nezdá finančně zrovna prozíravé, protože dnes má USB vstup kdejaký "pitomý" DVD přehrávač nebo Media Player. Neznám nikoho, kdo by měl plasma nebo LCD TV a neměl u ní vůbec žádný přehrávač ničeho.

Já bych viděl jako rozumné kdyby televizor uměl nahrát vysílání do flešky a pro běžné použití mohl nahradit rekordér.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 26. 6. 2009 19:15

... a znovu je tu téma o LCD versus plazmách ... :-) viewtopic.php?f=1703&t=1078509

Co Vy na to? Váš názor můžete napsat přímo v příslušném vlákně ;-)

... a ještě něco - Informace pro příznivce značky LG
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozousch 26. 6. 2009 19:46

Hned si jedu do Brna pro čepici LG F1 :D
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 26. 6. 2009 20:15

MgX píše:... a ještě něco - Informace pro příznivce značky LG


Škoda, že to není Samsung.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 7. 2009 15:20

Dvě nové řady LCDček SHARP s plným LED podsvícením...více zde

... LCDčka a jejich specifikace jsou pouhou hrou ... Ano, nebo ne ... více informací zde
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 7. 2009 22:44

Samsung jede .... čtěte víc zde ...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 7. 2009 15:04

Tak si myslím, že při dnešní (ne)kvalitě výrobků se nám TOTO podařit nemůže :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 7. 2009 16:55

Dnes chci upozornit na článek, který naznačuje vylepšení pozice CZ stanic v oblasti HD vysílání... více zde
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 5. 8. 2009 14:22

S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 8. 2009 20:52

...je toto vůbec možné? A zase „Smasung“ ... tentokráte ve 400Hz :shock:
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balda_87 24. 8. 2009 21:00

aby jsi se nemusel cítit blbě, něco jsem semka napsal :-D

//já se blbě necítím ... toto téma je čistě ODKAZOVACÍ/OZNAMOVACÍ ;-) MgX
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků