AV mýty a fámy

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Balda_87 15. 8. 2009 08:36

Fámy a mýty spojené s AV technikou
Já sluchátka odsuzuji. A to z jednoho prostého důvody. Posloucháním na sluchátkách si sami odbouráváte mozek. za pár let můžete mít třeba problémy s koordinací. Spousta lidí se tomu směje, ale je to problém (jako většina moderních věcí). Proto poslouchám hudbu na reprácích a ještě k tomu v přiměřené hlasitosti, kdy můj bratr tvrdí, že on by to ani neslyšel.

Nevím jestli je to vyloženě nesmysl, vyloženě mít, ale slyším/čtu to poprvé a tak mě napadlo, ze by bylo dobré, podobná tvrzení zde vyvracet nebo naopak potvrzovat. O tomhle si myslíte co?

Slyšeli jste někdy něco, co stojí za řeč? :hm

a mě nezbyde než doufat, že tu podobné téma není.

EDIT: pardon za hrubku :potichu
Naposledy upravil Balda_87 dne 15. 8. 2009 09:04, celkově upraveno 1
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 8. 2009 08:49

začal bych s těmi míty

Co je jednoznačné, tak že sluchátka poškozují sluch.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 15. 8. 2009 08:51

haha ..Že by poslech přes sluchátka odbourával mozek je určitě nesmysl. Zatím se ještě nemotám a studium vejšky mi po letech poslechu taky jde. Uvídíme za 10 let :-)) Že odbourávaj sluch při vysoké hlasitosti to jo, ale to je něco jinýho.

Fáma č.2

Signálové kabely prý nemají vliv na zvuk, protože z fyzikálního hlediska prostě jenom vedou elektrickej signál kterej buď je nebo neni.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 8. 2009 09:03

A fáma č. 2. - záleží na tom, co se po těch kabelech přenáší, jestli zvuk/obraz (analogově), tam je vliv propastný (včetně konektorů (zlacené/zoxidované), kvality (čistota mědi) a tloušťky (průřez) kabelu, délka kabelu, kvalita provedení spojů, nebo jestli jde o přenos digitálního signálu (např. HDMI). U digitálního signálu až do určité hranice (kdy je přijímací zařízení schopno bezchybně rozlišit signálovou 0 a signálovou 1) na nějaké degradaci signálu nezáleží, za touto hranicí už dochází k degradaci signálu - nejdříve si přijímající zařízení část dat "vymýšlí" (dopočítá), potom začnou výpadky (kostičky v obrazu). Ta hranice mezi "nemá vliv" a "má podstatný vliv" je velmi úzká.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 15. 8. 2009 09:05

Jo měl jsem na mysli analog. U digitálu je to složitější jak píšeš. Někdy na hranici voodoo.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 8. 2009 17:33

Ta hranice je i u analogu - jen je širší, protože parametrů, které můžou slyšitelně ovlivnit analogový přenos, je víc. A taky záleží na sluchu a mozku, co ještě uzná za poslouchatelné a co odmítne. To už za větší fámu považuju tvrzení, že reproduktorové kabely je potřeba stínit. Ovšem největším plkem je asi bezkonkurenčně tvrzení o "bezkyslíkaté mědi"...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ovo 15. 8. 2009 20:08

Pořád tady slyším jen o bezkyslíkaté mědi, zkoušel tu už někdo pozlacené stříbro?
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 8. 2009 20:17

Hm, pokud budu vydělávat jako Martin Roman z ČEZu, tak si dám káble klidně i ze 100% Au...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod eraser_svk 15. 8. 2009 23:26

Dobrá téma.

PatrikChrz píše:začal bych s těmi míty

Co je jednoznačné, tak že sluchátka poškozují sluch.


Videl by som to na vlákno samotnej sekcii Slúchadlá a chcelo by to aj nejakých mythbusterov :D Čo vy na to ?
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karkar 16. 8. 2009 03:21

EKKAR píše:Hm, pokud budu vydělávat jako Martin Roman z ČEZu, tak si dám káble klidně i ze 100% Au...


To bych nedelal, jakekoliv stejne tluste medene budou urco lepci.. Spis bych sel do 100% Ag :D a to 100% Au pouzil jen na pokoveni konektoru...
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karkar 16. 8. 2009 03:27

eraser_svk píše:Dobrá téma.

Videl by som to na vlákno samotnej sekcii Slúchadlá a chcelo by to aj nejakých mythbusterov :D Čo vy na to ?


No mohu napriklad potvrdit zkusenost, ze kdyz jsem zacal poslouchat s relativne dobrymi velkymi sluchatky, tak se mi po cca 2 hodinach poslechu vleze zacalo delat nevolno... Po cca mesici je to uz mnohem mene intenzivni... :-[
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balda_87 16. 8. 2009 03:52

na portech to bylo snad 9h v kuse (+/- nějaká ta pauza) bez jakýhokoliv problému, na špuntech určitě míň, ale přez 2h jsem se přenesl na 100% a vždycky bez jedinýho problému/jevu.

EDIT: přehlídl jsem že v leže.
Naposledy upravil Balda_87 dne 16. 8. 2009 11:14, celkově upraveno 1
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 16. 8. 2009 10:31

karkar píše:No mohu napriklad potvrdit zkusenost, ze kdyz jsem zacal poslouchat s relativne dobrymi velkymi sluchatky, tak se mi po cca 2 hodinach poslechu vleze zacalo delat nevolno... Po cca mesici je to uz mnohem mene intenzivni... :-[


Mám podobnú skúsenosť... niektorí ešte pamätajú na moje príspevky o HD 555 a vysokej únavnosti :-) Problém je už vyriešený, mali ho na svedomí vysokofrekvenčné rezonancie :-) Plánujem tu o tom niečo napísať, len do 23/24. augusta určite nebudem mať čas :-| Ak Ťa to veľmi zaujíma a angličtina nie je problém, prečítaj si http://www.head-fi.org/forums/f4/how-eq ... al-413900/
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 28. 8. 2009 19:30

Mýtus v ktorý verí veľa ľudí(aj ja kedysi): Keď si kúpiš sluchátka Koss, budú super.
Zrovna vcera mi to niekto povedal a tvrdohlavo tvrdil ze porty su najlepsie...
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 8. 10. 2010 08:35

Odar
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků