[recenze] Q-Jays a S-Jays

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 1. 9. 2009 12:31

Q-Jays, nejmenší dvojměnič na trhu, střední třída, dříve docela doporučovaný model. Naopak S-Jays, speciální měnič Siren, pověst nabasovaného modelu a dle mnohých dobrá koupě okolo 2 tisíc Kč. Co je na tom pravdy?

Děkuji obchodu isluchatka.cz za zapůjčení.

Moje názory zde podané jsou ovlivněny mým sluchem a preferencema.

Posloucháno na Cowonu D2, Sanse Clip a Edirolu UA-1EX

Obrázek
Obrázek

Balení
Q-Jays: Balení obsahuje sedm! párů silikonových nástvaců, včetně tak mrňavých, že je dostane do ucha snad každý, a k tomu minimálně jeden(někdy třeba i víc) pár pěnových nástavců(bohužel to nejsou comply, ale nějaké vlastní od Jays, který jsou o trochu horší). Najdeme zde i bílé pouzdro, to je ovšem dost malé, sluchátka se tam vejdou dost obtížně, prodlužovací kabel k nim už asi nedostanete. Osobně se mi pouzdro Jays zdá až moc malé, radil bych si pořídit nějaké větší, kde nejsou sluchátka pod takovým tlakem. Dále máme v balení dvě 90 centimetrové prodlužky s rovným a zahnutým jackem, a pak 4 páry náhradních filtrů. Navíc dostanete i rozdvojku a leteckou redukci.

S-Jays: S-ka jsou levnější model, takže je zde pouze 5 velikostí silikonových , ovšem i zde dostanete minimálně jeden pár pěnových. Pouzdro je zde černé, platí pro něj to samé co u Q-jays, je prostě malé. Kabel bude pouze jeden a to s rovným jackem, jinak už je to stejné, 4 filtry, rozdvojka a redukce.

Obrázek

Usazení, izolace, mikrofonní efekt, konstrukce

Q-Jays jsou opravdu miniaturní, S-jays proti nim působí jako obr, oboje mají docela mělký úsaz v uchu, izolace se silikony je taková průměrná(žádný Etymotic nebo Shure, lepší než Phonak), trochu lepší u S-Jays než u Q-Jays. Mikrofonního efektu se dá zbavit vedením kabelu za uchem, pokud je budete nosit klasicky dolů, tak je mikrofonního efektu poměrně dost.
Kabel je dlouhý 60 centimetrů, takže na rozdíl od Shure, když chcete mít přehrávač v kapse u košile, tak nemusíte prodlužovat kabel na 1,5 metru. Jacky jsou kvalitní, kabel působí trochu méně odolně. Trochu bych se bál o kabel v místech kde vstupuje do sluchátek, vstupuje rovnou do tvrdého plastu.

Na S-Jays mě dost štvalo označení stran, je vyvedeno mrňavým písmenkem, které dost splývá.

Obrázek

Zvuk
Q-Jays: Zvukově trochu podobné Shure, celkově pokus o vyrovnaný zvuk, jen basu mohlo být trochu více. Zase jako nejlepší pásmo vycházejí středy, pěkně prokreslené. Bas je zde taky dobrý, pěkně detailní, ovšem výšky by mohly být o dost lepší, chybí v nich dost detailu a zní mdle. Při porovnání s Etymoticem HF5 a Phonaky vyhrává Q-Jays v oblasti basů a Jays má i trochu větší prostor. ty má o chloupek lepší, ovšem středy a výšky mají lepší zase jednoměničové modely, jsou celkově čistší a detailnější. Když porovnám Q-Jays s ostatními dvojměniči co jsem slyšel(UE5 Pro a Shure SE420) tak bohužel i zde končí Q-jays až na třetím místě. Celkově mám z dvojměničů dojem, že se pokoušejí mít stejný typ zvuku jako tříměniče, to se jim vcelku daří, ale jinak jsou ve všem horší, a v některých věcech prohrávají i s jednoměniči.

Obrázek

S-Jays: Opravdová basová nálož, teda na elektromagnetický měnič, třeba takové cx300 ho mají ještě trochu víc. Bas má pěkný důraz, ovšem chybí mu detailnost a přesnost. Středyna svou cenu docela ucházející, lehce pod dekou. Výšky poněkud slabší, málo objemné, lehce se ztrácí pod basem. Bohužel je nemůžu porovnat přímo s Apple In-eary, ale jinak pokud přecházíte z Cx300 nebo Porta Pro, tak pro vás budou S-Jays docela vhodné.

Obrázek
Obrázek
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 1. 9. 2009 12:32

Dneska končím
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 1. 9. 2009 13:04

Pěkná tečka na závěr.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 1. 9. 2009 13:12

Teda Bíno ty seš rudej jak indián! Ses spálil co? :-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 1. 9. 2009 14:16

No jo no Bina a jeho rychlokvasky :D
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 1. 9. 2009 14:57

Nikto Ti nebráni napísať o tých svojich Q-jays "plnohodnotnú" recenziu... myslím, že by to každý privítal viac ako nezmyselné reči do vetru ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 1. 9. 2009 15:29

eraser_svk píše:Nikto Ti nebráni napísať o tých svojich Q-jays "plnohodnotnú" recenziu... myslím, že by to každý privítal viac ako nezmyselné reči do vetru ;-)

Sludni hormon. Proste je to tak ako som napisal myslim ze ked si nepochopil co som napisal tak nereaguj. Jednoducho je to rychlokvasena recenzia a s jedinym s cim sa mozem stotoznit je
Moje názory zde podané jsou ovlivněny mým sluchem a preferencema.

Ked sa ti nepaci iny pohlad na vec a vnimanie ako ten moj, je to len tvoj problem ;-)
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 1. 9. 2009 15:32

Tak narozdíl třeba od Jerseyho nejsem za recenze placenej, tak to nehodlám dva týdny testovat a pak psát několika stránkovou recenzi.
Jinak palinochu, co se ti nelíbí? Nesouhlasíš s hodnocením?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 1. 9. 2009 15:36

Já si myslím, že každá uživatelská recenze, každé shrnutí, krátké představení, každý pokus, je pořád více prospěšné pro ostatní, než když nic z toho není. :wink:

Takže Bíno, jen tak dál.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 1. 9. 2009 15:52

Review spree! super!
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 1. 9. 2009 15:58

V prvom rade su vysky u q-Jays naozaj na urovni. Stredy snad troska zaostavaju ale malinko, bass je akurat ani viac ani menej. Ked si zoberiem hodnotenie Fi5 pro z dvojmenicovych sluchatok prave Fi5 pro vychadzaju "najhorsie" prave tie. Zvuk je dynamicky a detaily nezneju mdle. Ako mozu zniet detaily mdle? Pokus o vyrovnany zvuk? Neviem ako mam tomu rozumiet. Ukoncim to asi tak ze sluchatkam nebolo vytknute v recenziach ani v basovej ci vyskovej sfere v danej kategorii nic alebo mozno malinko. Priet sa o malickostiach nema vyznam ale dva recenzie v minulosti z netu kde vyhrali nad ER4, mne tu proste nieco nesedi. Nechcem byt zastanca q-Jays ale s tym popisom ked sluchatka doverne poznam nemozem suhlasit.
Niesom kriklun ktory tvrdohlavo a neochvejne presadzuje svoj nazor a takto magori ludi svojim postoj ako to bolo v pripade ER4 jedneho zaujimaveho clena. Som skor realista ktory sa snazi vidiet veci realne.

To je tak vsetko :-)
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 1. 9. 2009 16:00

Takovýto názor je zcela v pořádku a jen přispívá objektivitě. :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod i758242852.cz 1. 9. 2009 16:07

u testovaných sluchátek ode mě je třeba podotknout, že většina z nich je čerstvě vybalená, tzn. po x-hodinách poslechu mohou znít trochu jinak. ale celkově je vidět, že každý vnímá subjektivně a jak jsou tedy recenze ošemetné. ideál by byl, kdyby si sluchátka vyzkoušeli třeba 3-5 lidí a každý k nim něco napsal, zamíchalo se to a vypadla by A4 papíru, na kterém by vše bylo zprůměrované :)
Poslechové studio - Vincent CD S4 a KHV1, příp. Carat Topaz a Dynavox CSM-112. Přijďte si poslechnout Senny 448/485/555/595/600/650/800, AKG 272/601/701/702 nebo mnoho pecek či špuntů z nabídky - Phonaky, Jayse, Senny IE6/7/8, Shury..
i758242852.cz
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 1. 9. 2009 16:24

palinoch - No vidíš, nešlo to takto hneď ? ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 1. 9. 2009 16:42

Podle mě na uživatelskou recenzi rozsah stačí. Navíc Bína evidentně a srovnává a testuje s několika jinými sluchátky stejné kategorie, takže to je podle mě obrovské plus.
Osobně se mi recenze velmi líbí a za každé takovéto seznámení s nějakými sluchátky jsem rád.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků