Lacnejsie sluchadla k pocitacu

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Aries01 31. 5. 2009 17:30

Zdravim vsetkych milovnikov kvalitneho zvuku, totalny laik by potreboval pomoc, a tak sa obracia na toto forum :)
Zhanam sluchadla k pocitacu, z isty cas pouzivanych Geniusov za cca 250 korun sa mi uz toci hlava (nie vsak vdaka kvalite reprodukcie), pomerne pocuvatelne veterany znacky Panasonic (za tazko pochopitelnych 3000 korun v case nakupu) sa uz zacinaju postupne rozpadavat priamo na hlave, takze prisiel cas kupit si nieco nove a celistve.

Kde ich budem pouzivat?
Zatial sa zda, ze takmer vylucne na pocitaci. Nevylucujem vsak, ze po case budu pouzite aj k staruckemu zosilovacu znacky Pioneer (dnesne sluchadla tam idu cez tri redukcie :) ), televizoru, pripadne aj prenosnemu preharavcu, ale vyuzitie vonku skor nepredpokladam (na to si uz kupim nejake spunty), povedzme ze budu vylucne na domace pouzitie.

Na co ich budem pouzivat?
Na 99% si ich kupujem kvoli hudbe, kvalita zvuku pri filmoch ci hrach ma takmer vobec netrapi.
V pocitaci mam len obycajnu integrovanu zvukovku a menit ju tak skoro nemienim, takze sa logicky obmedzujem skor na tu nizsiu cast trhu.
Co sa tyka zanrov, pocuvam takmer vylucne metal, pripadne nejaky ten rock. Predopkladam teda, ze bude vhodne co najrovnomernejsie pokryt basy, stredy aj vysky. Pravdaze necakam od nejakeho lacneho riesenia zazraky, ale nastastie ani nie som ziaden audiofil a purista :)
Co sa tyka formatu, je to (zatial) ciste mp3, ale tym najvacsim sumom sa vyhybam, v drvivej vacsine je to 320kbps, pripadne nejake VBR @ ~250kbps.
Ak by vas zaujamali nejake ukazky (len pre ilustraciu, kvalitu youtubu samozrejme neberte do uvahy ;)), vybral som zopar skladieb, ktore by mali obsiahnut spektrum toho, co pocuvam:
Amoprhis - House of Sleep (nieco "kludnejsie", blizi sa to uz skor do nejakeho atmosferickeho rocku)
Communic - Ocean Bed (melodickejsi metal)
Mercenary - My Wolrd Is Ending, Screaming from the Heavens (toto je asi taky zlaty stred, pri takejto hudbe stravim vacsinu casu)
Shade Empire - Extreme Form of Hatred (nieco extremnejsie, nepocuvam to prilis frekvetovane, ale potesi ma pocuvatelny prednes aj rychejsich "mlaticiek" a symfonickych casti)

Co od nich cakam?
V prvom rade pohodlne nosenie, zo supraauralnych lacnych Geniusov ma zakazdym boleli snad aj nohy :) Povedal by som, ze circumauralne sluchadla su podmienkou, jedine ze by sa nasli nejake skutocne vynimocne pohodlne supraauralne.
Izolacia od hluku je tiez dolezita (z oboch stran), takze jednoznacne uzavrete.
Co sa tyka reprodukcie, nejak ma neslovil trend prebasovanych sluchadiel a bedni, takze radsej vyrovnany prednes (Koss ide stranou :P).

No a teraz to najdolezitejsie... cena. Tu nemam uplne pevne stanovenu, ale povedzme ze by som bol schopny obetovat nieco okolo 30-40 eur. Ale ak by padli kvalitne argumenty, som schopny touto hranicou hybat :) Upozornujem ze som fakt audiolaik, mozno by som nerozpoznal rozdiel medzi niecim, co audiofila hned "ovali". Podla kamarata gitaristu mam vsak abnormalne citlivy sluch (inak som ale totalny hudnobny antitalent) a pomerne rychlo si zvykam na kvalitu, takze nerad by som po par tyzdnoch/mesiacoch lutoval. Na druhej strane sa vsak uspokojim s tym, ze to hraje pocuvatelne a prijemne, nelovim kazdy detail.

Ziadne recenzie a clanky nesledujem, v ponuke sa absolutne nevyznam, takze som len namatkovo vybral Sennheiser HD201 (za svoju cenu vraj vyborna kvalita), do oka mi padli aj HD 202 a HD212 Pro (su vsak tieto modely skutocne circumauralne? Ci je to nieco medzi?).
Myslite ze ma este cenu pozerat sa niekde vyssie? Alebo ostat v tejto kategorii? Co konkretne by ste mi teda odporucili?

A ked uz som sa tak pekne rozpisal, spytam sa aj nieco mimo temy... Nepoznate nejaky sposob (nastavenie, plugin, hocico) do Winampu, ktory mi umozni rychlo prepinat medzi dvoma ekvalizermi? Predpokladam totiz, ze repra (Logitech X-230) a sluchadla budu chciet rozdielne nastavenia.

Za kazdu pomoc vopred dakujem :)
Naposledy upravil Aries01 dne 31. 5. 2009 17:42, celkově upraveno 2
Aries01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 31. 5. 2009 17:36

Tak za tuhle cenu a navíc uzavřená to bude nic moc, ale pořád lepší než genius.
Být tebou tak beru ty HD201, ostatní Senny co jsi uváděl jsou supraaurální. 201 jsou dost pohodlné.
Jinak se můžeš kouknout na tyhle, ale o těch nic nevím.
http://headphones.cz/inshop/domaci/uzav ... th-t44.htm
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 31. 5. 2009 17:45

Elektro Planeo v Česku má docela širokou nabídku KOSSů, nejenom profláknuté KPP, ale i dost circumaurálů - stčí se zajít podívat, na běžný poslech u PC by to mohlo stačit, ceny nejsou nijak závratné, myslím, že do těch 30-40€ by ses vejít měl...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod eraser_svk 31. 5. 2009 18:29

Sprav si láskavosť a na 30-40 euro a HD201 zabudni. ;-) Doplať si aspoň na HD 380 PRo (HD 280 Pro sú tiež vpohode, len ťa budú tlačiť).
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aries01 31. 5. 2009 18:55

Tak to sme teda uz v inej cenovej kategorii... :)
Malo by to vobec k integrovanej zvukovke v pocitaci (podla toho co som cital, fakt za vela nestoja), mp3 formatu a necvicenemu uchu nejaky zmysel?
Aries01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 31. 5. 2009 18:57

Ano smysl to má, ten rozdíl poznáš i na integrované zvukovce.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 31. 5. 2009 18:58

oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aries01 31. 5. 2009 19:22

Ok, ciste teoreticky povedzme, ze Senny 201 idu von z hry... Veci ako 280 a 380 uz bohuzial nepripadaju do uvahy, toto ide mimo mna. Pani, krotte prosim svoje audiofilne chutky, mate do cinenia s "dedkom co si ide kupit pocitac do Tesca" ;)
Pozrel som sa teda trochu viac na sucasny trh, nasiel zopar znaciek ktore mi nic nevravia... :) Co poviete teda na AKG K77? Pripadne Audio-Technica ATH-M20? Viem ze teraz mnoztvo z vas mlati hlavu o stol, ale bohuzial treba sa pozerat na tuto stranu cennikov.
Aries01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MartySE 31. 5. 2009 21:39

http://headphones.cz/inshop/domaci/uzav ... th-t44.htm
A co tohle?
Jinak problém s radami v této cenové kategorii je v tom, že většina účastníků tohoto fóra kouká přece jenom trochu "výš" co se kvality a ceny týče, takže tyto levné kousky málokdo osobně zná. Krom notorické dvojky KPP a Senn PX100.
MartySE
Junior

Odeslat příspěvekod Aries01 31. 5. 2009 21:49

Na tie som takisto pozeral...
Problem je, ze sa akosi neviem dopracovat k poriadnej recenzii tychto produktov, Sennheisery a podobne zname znacky su este pomerne rozsirene a hodnotene, ale taketo AKG a podobne sa tazko hladaju :( Google velmi nepomaha, vacsinou najdem len odkazy na eshopy, pripadne nejake minireview v diskusiach pod produktom, utrzkovite informacie a pod. Tym v sa v plnej miere doverovat neodvazim. Odborne weby takisto nepoznam, takze sa mi dost tazko patra po nejakych relevantnych informaciach, bez akejkolvek predoslej znalosti problematiky to ide tazko.
Aries01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aurelius9 1. 6. 2009 14:41

V tejto cenovej relacii by som osobne hned bral (alebo aspon uvazoval)- Koss UR/40 -52 eur, Sennheiser HD 435 - 59 eur.

Dalej koss portaPro resp. senn px100- v porovnani s HD201 ponukaju perfektny zvuk, porty su skutocne pohodlne.

Casto sa zabuda na Koss ksc75 (39 eur)- su to klasicke sluchadla s "hokejkou" za ucho- za tu cenu hraju nadherne a su menej basove, ako Porty a velmi pohodlne! Nikde nic netlaci (ani nema co... ;-) ) http://www.progamingshop.sk/koss-ksc75-p-1598.html

Akries, ak vam vsak ide len o "velke domace" sluchadla, jednoznacna zvukova volba- koss UR40!!!
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 1. 6. 2009 16:56

V těchhle cenových relacích to nijak nehroť. Vem třeba AKG K 77 (chceš-li circ.) , která za ty peníze hrají i fungují dost slušně. A jsou i dostatečně pohodlné.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mato007 1. 9. 2009 21:57

Mozem vediet co si si nakoniec kupil? :)
Dajak bolo, dajak bude
mato007
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aries01 3. 12. 2009 09:37

Zdravim vsetkych ucastnikov fora, som spat s dalsimi otazkami :)
Ziadne sluchadla som nakoniec nekupil, podarilo sa mi stare Philipsy nejak dat dokopy a zatial som ich celkom s uspechom pouzival... Vidim ale, ze uz skutocne koncia svoju zivotnu put a je cas na vymenu.

Medzitym som zvazil, co vlastne chcem a kedze sluchadla su na dlhsiu dobu, investujem do toho radsej trochu viac. Ale ziaden highend, novu hranicu som si stanovil na dve tisicky. Pravdaze cim menej utratim, tym lepsie :)

Poziadavky ostavaju - musia to byt circumauralne, pohodlne a uzavrete sluchadla. Pocuvat sa bude na PC s integrovanou zvukovkou, v drvivej vacsine mp3 320kbps.

Prezrel som si trochu ponuku, nasiel zopar recenzii (dost tazka uloha) a tu su kandidati:
Audio-Technica ATH-M30 - paci sa mi vzhlad, konstrukcia a podla recenzii by som bol so zvukom spokojny
Shure SRH240 - Shure poznam skor ako vyrobcu prenosnych spuntov, vybral som len na zaklade... ani neviem coho :)
DENON AH-D501 - asi by som sa priklanal k Audio-Technica, mam ale moznost zohnat tieto sluchadla za cca tisic korun, vyzera to byt slusna cena... Co si myslite? Skusal som najst o nich co najviac, natrafil som ale na jedinu recenziu, kde ich celkom chvalili. Udajne maju pomerne dobry zvuk za svoju cenu, a to bola v clanku uvedena takmer dvojnasobna cena oproti tej, za ktoru to mozem kupit. Bojim sa jedine trochu konstrukcie, pripada mi trochu labilna... Co myslite, bude to dobry nakup za tisic korun? Alebo radsej dat takmer dovjnasobok do vyssie spominanych AT?
Do uvahy pripdaju pravdaze aj ine kusky, nebranim sa ziadenmu dobremu napadu ;)

Dakujem za kazdu radu :)
Aries01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pHp 3. 12. 2009 11:15

Vem SRH240. Ostatní je věcí řady kompromisů.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků