Pomoc pri vybere prevadzkovatela na Slovensku

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Juraji 11. 9. 2009 21:11

Caute! Chystame si kupit novy televizor samsung, je FullHD a preto by som si rad nechal poradit pri vybere najlepsieho pripojenia digitalnej televizie z HD kanalmi. Najlepsie by s co najmenej dalsimi krabicami, nezalezi ani na type pripojenia (satelit, atd...). Napiste prosim vase skusenosti s jednotlivymi produktami a prevadzkovatelmi. Dakujem
Siemens C35i -> Nokia 8310i -> Sagem My-x7 -> Sony Ericsson K750i -> Nokia 6230i -> Nokia N73 -> Nokia 5500
Juraji
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juraji 11. 9. 2009 21:18

to s tymi dalsimy krabicami som myslel ze od coho zalezi ci treba mat ten hnusny set-top-box so skaredym nechutnym cinskym ovladacom...ci od televizora alebo od sluzby?
Siemens C35i -> Nokia 8310i -> Sagem My-x7 -> Sony Ericsson K750i -> Nokia 6230i -> Nokia N73 -> Nokia 5500
Juraji
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gugel 12. 9. 2009 06:42

Zdravím, mám skúsenosť "len" s HD Ready-Panasonic, s "hnusnou" krabicou Technisat, ktorá má "škaredý nechutný ovládač" a prevádzkovateľom Skylink-výbornú.
Ostatných prevádzkovateľov nepoznám-zatiaľ. Ale podľa toho, čo som "vygooglil", je Skylink aj s Czechlink-om u nás naj.
Pekný den.
Visaton Conga, Audia Flight Three S + Azur 851N, NAS Synology + "jablka"
gugel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Juraji 12. 9. 2009 08:06

a ked je to cez satelit je pravda to, co sa pise, ze signal zalezi aj od pocasia?

edit: a ako je to tam s programami? su len tie co uvadzaju na stranke?
Siemens C35i -> Nokia 8310i -> Sagem My-x7 -> Sony Ericsson K750i -> Nokia 6230i -> Nokia N73 -> Nokia 5500
Juraji
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gugel 12. 9. 2009 12:26

Priateľu, ked mi známy "vymenil" Digi (na môj návrh) za Skylink, kvalitu bolo vidieť na prvý raz, ešte som to prepojil HDMI káblom- a šichta. Na "kocky" zabudneš.
Pri počasí, či slnko - či dážď, to je jedno (Technisat digicorder HD S2). Samozrejme, ked ide "búrka", všetko vypínam zo siete.
Ak sa pýtaš na Skylink, tak je to tak ako to píšu na stránke. Ináč, stále sa pridávajú nové programy, či SD alebo HD.
Asi tak, pekný deň.
Visaton Conga, Audia Flight Three S + Azur 851N, NAS Synology + "jablka"
gugel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 15. 9. 2009 10:51

To Juraji: od počasia to závisí v dvoch prípadoch:
1/ ak máš prevádzkovateľa DigiTV - neskúmal som prečo (nezaujíma ma tento prevádzkovateľ) ale minimáne od troch známych viem, že keď prší tak je lepší obraz v automatickej práčke alebo v mikrovlnnej rúre (ak máš sklenené dvierka).
2/ ak ti sneh zafúka parabolu - preto doporučujem inštalovať tak, aby si na ňu dočiahol metlou a mohol sneh zhodiť dole.

80cm parabola pre družice 13° až 28.5° (teda aj SkyLink a CS Link) je bez problémov aj pri ťažkých letných búrkach. Zažil som kocečkovanie len raz ale to bolo počasie tak na zalezenie do pivnice.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ladik2000 16. 9. 2009 17:20

vem si skylink
po upc a digi nesahej
Ladik2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vald11 18. 9. 2009 07:33

Juraji píše:Caute! Chystame si kupit novy televizor samsung, je FullHD a preto by som si rad nechal poradit pri vybere najlepsieho pripojenia digitalnej televizie z HD kanalmi. Najlepsie by s co najmenej dalsimi krabicami, nezalezi ani na type pripojenia (satelit, atd...). Napiste prosim vase skusenosti s jednotlivymi produktami a prevadzkovatelmi. Dakujem


Na slovensku ešte nezačali vysieľať ani digitálne, nieto ešte v HD. Všetok príjem, ktorý poskytujú káblové spoločnosti je zdigitalizovaný analog; v prípade HD rozlíšenia ja to vo formou upskylinku (ide o dopočítanie chýbajúcich pixelov). Obávam sa preto, že sa ďalším "krabiciam" asi nevyhneš, teda jednej určite nie.
Ak sa rozhodneš pre nejakú káblovú spoločnosť odporučam ti Fiber-tv alebo Magio. Obe majú niekoľko pre aj proti a sú podmienené internetovým pripojením (optikou). V prípade vlastného satelitu je rozhodne najlepší Skylink (k disporícii sú už aj HD-karty) Závisí od toho či chceš investovať do pravidelných splátok, alebo jednorazovo do zostavy, čo konkrétne chceš pozerať, aký príjmač si vyberieš (v prípade satelitu), atď. Ako vidieť možnosti sú rôzne a rozhodnutie je len na tebe.
Ja osobne by som odporučal tú druhú možnosť (vlastný satelit zo skylink-kartou). Výhodou je vlastníctvo zariadenia a flexibilné možnosti použitia. (môžeš prikúpiť/vymeniť kartu, iný programový balík, atď) Ak by si sa rozhodol pre satelit rozhodne odporučam dať prednosť Skylinku z Astry 3A pred Digi. Rozdiel v kvalite príjmu i poskytovaných služieb je značný a okrem toho máš k dispozícii aj TXT,EPG a prepínanie formátu (ak je podporovane vysielačom)
Toto je môj názor!
vald11
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků