Repro na techno

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kolega 15. 9. 2009 12:31

Odar píše:Chlapi toto ste prehnali. Aj techno ma cosi do seba. Ja som kedysi dost fical na veciach, ako rave, hard-core. A nie som ani fetak, ani nic podobne. A mozem povedat, ze napr. Prodigy su bozi.

No pánové, já měl na mysli zejména takové ty "technaře" co v klídku zaberou úpně cizí pozemek a celý víkend tam křepčí a pod. Bohužel jsem s takovejma měl v minulosti dočinění. Víkendový soused - tzv. lufťák, má 2 syny (máma učitelka), kteří tuto - no "muziku" poslouchají a o prázdninách vždy několik týdnů se svými kamarády(kami) oblažovali tímto nonstop křepčením celou vesnici. Naštěstí už dnes mají rodiny a manželky jim zřejmě tohle už netrpí, ale byl to děs, to mi věřte. Normální člověk by si tohle nikdy nedovolil. Kdo si co poslouchá doma mi je jedno.

dodkoo5 píše:prosim vas chcel by som nejake repro 2.1 alebo 2.0 popripade 5.1 pocuvam najcastejsie techno a drum n bass takze hlavne nejake dobre basy

Tedy pokud nepatříš mezi tyto technaře, tak bych Ti doporučeil skutečně soustavu od Logitechu, mají velmi dobře propracované právě subwofery. Mám u domácího kina už starší soustavu 5.1 Z-540 a basy skutečně krásné měkké plastické. Tak že do 200€ bys mohl zklusit třeba tyhle Z-2300 THX
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brutal2 15. 9. 2009 16:11

kolega píše:a basy skutečně krásné měkké plastické.

Pokud tim myslíš to co myslim, tak to rozhodně neni vhodný na techno. (a vlastně ani na nic jinýho)
brutal2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vanDave 15. 9. 2009 18:58

Co myslíš tím co myslíš? :D

Z2300 je dobrej tip, na techno jsou víc než dobrý.

http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P0 ... ansid=1409 :D
Naposledy upravil vanDave dne 15. 9. 2009 19:32, celkově upraveno 1
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolega 15. 9. 2009 19:12

brutal2 píše:
kolega píše:a basy skutečně krásné měkké plastické.

Pokud tim myslíš to co myslim, tak to rozhodně neni vhodný na techno. (a vlastně ani na nic jinýho)

No víš já tomu teda moc nerozumím, já jen v mládí dělal několik let jedné zdejší kapele zvukaře a součastně také diskotéky, nějaké aktivní reprosoustavy jsem si pro tyto účely i postavil, ale přeci jenom si myslím, že i přes tyto mizivé zkušenosti dokážu posoudit, co je na co dobré a co nestojí za nic.
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 15. 9. 2009 20:22

kolega píše:No pánové, já měl na mysli zejména takové ty "technaře" co v klídku zaberou úpně cizí pozemek a celý víkend tam křepčí a pod. Bohužel jsem s takovejma měl v minulosti dočinění. Víkendový soused - tzv. lufťák, má 2 syny (máma učitelka), kteří tuto - no "muziku" poslouchají a o prázdninách vždy několik týdnů se svými kamarády(kami) oblažovali tímto nonstop křepčením celou vesnici. Naštěstí už dnes mají rodiny a manželky jim zřejmě tohle už netrpí, ale byl to děs, to mi věřte. Normální člověk by si tohle nikdy nedovolil. Kdo si co poslouchá doma mi je jedno.

Hudba, ktera se hraje na techto akcich nema s takovym Scooterem vubec nic spolecneho. Neni to zadna komercni sracka. I proto se tito lide schazi na takovych akcich jako byl CzechTekk apod, nejde jim o to, ze by mely vstup zadarmo :), ale proste nepodporuji komercni veci typu festivaly, megasupermarkety, nadnarodni spolecnosti apod.
Osobne hudbu na techto akcich mam rad a fetuje se tam stejne jako na diskotekach, rockotekach, festivalech apod., ver mi, vim o cem mluvim. ;-)
A rozhodne nejsem zadny fetak :), dokonce zpivamv v gospelovem souboru :D
Adam Bernau
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 15. 9. 2009 20:51

Adam Bernau píše:dokonce zpivamv v gospelovem souboru :D
I Still Haven't Found - gospel song :tleskani :tleskani :tleskani
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dodkoo5 16. 9. 2009 19:31

a nejake modecom zevraj su dobre(povedal to jeden kamos ze ich ma a ze su good)
dodkoo5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JendaLinda 22. 9. 2009 22:10

Považuji se za slušného technaře, většinou používám sluchátka, ale občas si doma pustím techno přes pouliční tlampač. :)
Obrázek
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 22. 9. 2009 22:22

8-D Kde se to dá koupit? :D
Co koupit AVreceiver a další 3 PA-čka a udělat si surround sound přes All channels stereo, DTS Neo:6 nebo DPL II? By mě moc zajímalo, jak by na tom znělo to techno nebo trance. ^^
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 22. 9. 2009 22:40

Koupil jsem ho na jednom aukčním serveru. Mám jenom jeden, takže mono, ale stačí. Co se týče kvality zvuku, basy nehraje vůbec. Na trance se moc nehodí, má slabé výšky. Když jsem ho zkoušel na generátoru, tak hrál až někde do 16kHz, ale výšky jsou prostě slabší. Při reprodukci trance jsou synťáky takové nevýrazné, ale zpěv krásně vyleze, tyhle reproduktory jsou konstruované na reprodukci řeči. Co se týče techna, já poslouchám hlavně styly, které rachotí v celém pásmu, takže to hraje celkem obstojně. Zvuk je dost agresivní, takže absence basů tolik nevadí. S pouhým 5W zesilovačem udělá kravál v celém bytě. :)
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 9. 2009 18:11

To je tlakový reentrantní reproduktor pro hlásné účely (pouliční nebo obecní rozhlas, rozhlasové vozy), který má charakteristiku optimalizovanou pro přenos řeči - nejlíp bere "telefonní" pásmo zhruba 700Hz - 3,5kHz, tedy kmitočty, nejdůležitější pro srozumitelnost lidské řeči - na kvalitě jiného přenosu u něj už tolik nezáleží. Není divu, že nebere basy a výšky mizerně - není pro takové použití vůbec určen.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Scylok 24. 9. 2009 07:09

Na reprodukci hluku zvaného Techno je vyhovující :-))
Scylok
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 9. 2009 10:07

Scyloku, s tímhle reentrantem bys toho techna moc nezahrál - stačí se podívat, kolik a jakých frekvencí obsahuje techno a jaké pásmo tyhle reentranty vyzařují...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karkar 24. 9. 2009 13:19

Kdyz ne techno, tak pokud si pamatuju dobre, dechovka se z toho linula baaajecne :twisted:
Toz by to mohlo vyhovovat aji na rap, prece jen, tam je dost podstatana ta hlasova slozka...

Na techno mozna by vyhovovalo spis neco takoveho:
http://www.youtube.com/watch?v=AR-Xw-o5UtQ
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scylok 24. 9. 2009 17:46

EKKAR píše:Scyloku, s tímhle reentrantem bys toho techna moc nezahrál - stačí se podívat, kolik a jakých frekvencí obsahuje techno a jaké pásmo tyhle reentranty vyzařují...

Nepochopil jsi :lol:
Hluk zůstane hlukem, ať už je reprodukován čímkoliv :!:
Scylok
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků