[recenze] Dispre II v3 jako sluchátkový zesilovač

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 27. 4. 2009 20:09

Značkou ASUS jsem nemyslel takový ty nesmysly typu U1, myslel jsem D2 nebo Essence STX. Opravdu by tyto nebo E-MU 0202, Audiotrak HD2 nebyly lepší než Edirol? Neříkám vyměnit za jinou zvukárnu, jenom zajímá mě to, protože by se ten cenový rozdíl, a nejspíš i kvalitnější součástky, projevit měl ne?
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 27. 4. 2009 20:45

Edirol má stejné základní komponenty jako ESI Juli@, takže bych se o kvalitu nebal :mrgreen:
V budoucnu bude další cíl DAC ^^

A další info:
Dispre II v3 se již nedělá v budoucnu bude buď Dispre II v4, nebo pokud se osvědčí Dispre III :-)
Takže z dílen pana Macury se máme na co těšit :-))
PS: doufám že do něj nikdo zas nebude rejpat a skutečně je vytvoří
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 27. 4. 2009 20:51

Počkej až budu mít ten Xonar Essence, budem muset porovnat.(prostě budu muset k tobě na Zbraslav dotáhnout můj počítač).
Jinak v tý kovový krabici vypadá fakt pěkně, recenze taky super.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 11. 5. 2009 22:21

Tak už je na světě Dispre II v4 :-)
Na PCB se objevilo místo pro 4 kondíky, které maj filtrovat nectnosti některých el. součástek s nejasným původem. Taky se zvýšila výstupní kontrola PCB desek.
Hotové moduly se dočkaly taky značkových součastek které procházejí měřením a testováním. Což znamená že jen málokterý bastliř (který nemá přistup k několika stovkám stejných součastek, aby mohl vybírat podle parametrů) se dostane na kvalitu hotového modulu.
Taky se změnily lehce ceny, z uvedených důvodů k horšímu. Ovšem pořád se jedná o nejlepší předzesík (a sluchátkáč) ve své ceně :D
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Narcissus 30. 5. 2009 10:24

Díky autorovi za článek. Já se poslední dobou o hifi moc nezajímám, takže ani nevím, že se vyvíjely i další verze Dispre. Postavil jsem si první verzi Dispre a jsem na výsost spokojen, ale jak vidím, asi půjde do světa a vrhnu se na tu současnou :-).
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 15. 6. 2009 13:48

Opravdu povedený článek ;-) také děkuju.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aspon 15. 6. 2009 14:10

Dispre II v4 mám právě doma na testování, srovnávám s předzesíkem NADu 325BEE. Prozatím můžu říct, že Dispre hraje o fous vzdušněji na středech, je to patrné převážně na hlasech.
Toyota Avensis TS 1.8 (2017)
Michelin Primacy 3 / Nokian WR D4 (215/55/R17)
Aspon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 15. 6. 2009 17:59

Recenzi chválím, jen jsem čekal na nějakou typickou a nezaměnitelnou vlastnost ve zvuku Dispre, když Macura občas píše o té (chtěné) druhé harmonické, která tam způsobuje onu jedinečnost.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 15. 6. 2009 18:11

Teď zrovna přes Dispre II poslouchám. Nic jedinečného co by vyčuhovalo ze zvukového spektra prostě není. Přesné, suché, dynamické..reálné tečka.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 6. 2009 12:15

Myslím, že DisPre v jakékoliv verzi "vyčuhuje z řady" právě tím, že u něj "nic nevyčuhuje" - chová se tak, jak kdysi nějaký konstruktér prohlásil, že se má chovat ideální zesilovač - totiž jako "drát se ziskem" - to znamená nezanášet žádná amplitudová, tvarová nebo fázová zkreslení výstupního signálu proti signálu vstupnímu...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ovo 16. 6. 2009 16:52

To chápu, jen mě to zajímalo, protože různé recenze mluví o příjemném zvuku a přítomnosti druhé harmonické - a totéž píše i Macura. Nemám šanci to slyšet, tak jsem se zeptal.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 6. 2009 17:08

Druhou harmonickou obecně neslyšíš - jen si jseš jistý, že zvuk s ní je příjemnější na poslech, než "ostrý" s lichými harmonickými. Souvisí to s psychoakustickými vlastnostmi lidského sluchu, je to mnohokrát popsané v literatuře.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Federmann 19. 9. 2009 14:46

bubaak píše:Tak jsem se rozhodl něco sepsat, to zas bude :)
Pro nezasvěcené:


- kmitočtový rozsah 0,1Hz až 220 kHz (-3 dB)

Až při 200 KHz se křivka lehce rozkmitala
, třeba slov? Pokud ano tak jsme z Kocmaistrem zkusili nezávisle na Křovákovi proměřit přes zvukovku Dispříka. To co vylezlo bylo tak křišťálově čisté, že ani křišťál není tak křišťáloví.


Pěkný text, jen mne zaráží těch 200kHz a reakce na ně.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jersey II. 19. 9. 2009 14:49

Mě zaráží, že tě na tom něco zaráží. Není to zarážlivé?
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Federmann 19. 9. 2009 14:52

Jednou mi takový vychvalovaný superzesilovač při 200kHz a pouhé 1/250 jeho výkonu shořel a to se děly věci.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora." - Kurt Tackmann. Mnohé se zazrcadlí v Zrcadle českého a slovenského internetu
Federmann
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků