[recenze] Q-Jays a S-Jays

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod slayers 1. 9. 2009 21:32

Teď jsem možná narazil na obchod poblíž.V Rokytnici n Jiz.Ještě jsem zvědavej na ochotu při zkoušení,uvidím.Výběr je velmi solidní.
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 1. 9. 2009 23:52

slayers píše:Taky se mě zdá že D2 není co se prostoru týká žádnej zázrak.

To máš pravdu. Nevím jak u jiných top sluchátek ale s ER-4P poznáš rozdíl s Clipem v prostoru ihned. A to jsou proti 4S huhly...
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod i758242852.cz 2. 9. 2009 05:12

slayers píše:Tak to jsme si nerozumněli,nad modem jsem přemýšlel už před koupí ale těžko se mě věřilo že by skok byl nějak moc výrazný.


Měl jsi je modnout na místě, pár šroubků a bylo by, třeba by ti v EW poděkovali, že to nemuseli dělat sami :)
Poslechové studio - Vincent CD S4 a KHV1, příp. Carat Topaz a Dynavox CSM-112. Přijďte si poslechnout Senny 448/485/555/595/600/650/800, AKG 272/601/701/702 nebo mnoho pecek či špuntů z nabídky - Phonaky, Jayse, Senny IE6/7/8, Shury..
i758242852.cz
Junior

Odeslat příspěvekod slayers 2. 9. 2009 07:28

:D :D To by mě je ale hned dali dráž :D
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 9. 2009 12:01

Pokud hledáš nějaké pro použití bez zesilovače, nemusela by být být špatná nějaká Grado. SR60i nebo SR80i.

Ještě by mohly být zajímavé Audio-Technica ATH-AD500, ale pro použití přenosným s přehrávačem si nejsem jistý.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 10. 10. 2009 21:39

No, taky se musím podělit o své zkušenosti. Mám Q-Jays čtyři měsíce a můžu říct, že podle mne se rozhodně rozehrát musejí. A nejvíce je to znát právě v oblasti výšek, který mi taky ze začátku nepřisly nic extra. Po nějaké době se to ale dost zlepšilo. Zpočátku byly takový neurčitý a trochu chrastivý, ale časem se Q-čka rozehály a výšky jsou teď už v pohodě. Určitě jsem si i trochu zvyknul, ale rozhodně tam to rozehrání znát je.
Jinak, co se týká principu měničů, tak membrána je jak u tlakových (Např. Q-Jays nebo Phonak Audeo), tak u dynamických, které mají např. Sennheisery. A podle mne potřebuje většina membrán nějakou dobu, než se trochu rozhýbají. A nejvíc se to projevuje většinou právě u vyšších fregvencí, kde je třeba velká rychlost kmitání a nová, ještě zatuhlá membrána je prostě nezvládá. Dost podobně se mi totiž rozehrávaly např. Senny PX 100, kde byly taky výšky zpočátku dost mizerný a pak se to zlepšilo.
Nechci nic namítat proti recenzi, ale Q-jays podle mne nejdou posuzovat po tak krátkým poslechu. To rozhrání chvilku trvá a rozhodně znát je.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumio 10. 10. 2009 22:34

No ja sa obavam ze tu ide skor o to ze si na to ucho po case zvykne. Skus ich odlozit tak na tyzden a uvidis.
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carabei 10. 10. 2009 23:51

je to o zvyku, první porovnání: IE 8 a Q, 8 jsou basový a živější a Q vzdušnější a vyváženější. po 5 dnech používání: IE 8 živé a zábavné bassy jak mají být,úderné a znějící, Q jsou snad jen vejškový, taky je tam slyšet dost sykavek, až je to nepříjemný. hodně ale na tom udělá přehravač, rozdíl je někdy i nepříjemnej.
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 11. 10. 2009 10:37

Jednou jsi zvyklý na určitý zvuk a po výměně chvilku trvá navyknutí. Třeba u mně ER-4P a RE0. Jedny posloucháš, nasadíš druhé a chvíli to hraje "divně". Pak vyměníš a hrají divně ty druhé.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 11. 10. 2009 14:07

Musím říct, že nevěřím tomu, že by ten rozdíl byl pouze ve zyknutí si na sluchátka a jejich zvuk. I jinde jsem slyšel, že Q-Jays vyžadují tak 20-30 hodin na rozehrání. Zpočátku to bylo tak, jak píše Carabei: Ostré, až nepříjemné sykavky, trochu chrastivé žestě (činely a pod.) a celkově to nebylo takové, jaké jsem čekal. Ale časem se to znatelně zlepšilo a teď jsou výšky v pohodě. Já sám za sebe jsem přesvědčený, že to rozehrání u Q-jays existuje a že je skutečně znát. Kdybych měl možnost si někde polechnout úplně nové Q-jays a ty moje po čtyrech měsících hraní, jsem přesvědčený, že byc tam rozdíl byl. Bohužel takovou možnost nemám.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 11. 10. 2009 14:10

Až na to, že carabei popisuej jeho 2 roky staré Q-jays.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThomasKo 11. 10. 2009 14:18

VojtaJJ bol by si prekvapený koľko dokáže spraviť zvyk a prispôsobenie. Spočiatku sa mi IE8 nejak moc nezdali, a teraz ich milujem. Zvykol som si na ich zvuk, dostal som ich už zahorené. Ale osobne si myslím že hocičo čo vykonáva nejaký mechanický pohyb časom mení svoje vlastnosti. Rozdiel je v tom že pri tlakovom meniči je tá zmena ďaleko menšia ako pri dynamickom.
Doma: BantamDAC - Dispre II V3 - DT880 250ohm 2005 edition
Vonku: Sansa Clip - Mini 3 -recabled Sennheiser IE8 s custom nástavcami
ThomasKo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carabei 11. 10. 2009 14:36

bína: aspoň někdo tu čte :-D
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 11. 10. 2009 16:31

Bína píše:Až na to, že carabei popisuej jeho 2 roky staré Q-jays.

:tleskani :-))
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 11. 10. 2009 19:01

Bína píše:Až na to, že carabei popisuej jeho 2 roky staré Q-jays.

Nejak nerozumiem co vlastne popisuje. Ten sykot po dvoch rokoch? Ci co. Lebo osobne ja po dvoch rokoch sykavky nepocitujem.

Inac to rozohranie sluchatok u q-Jays sa uz riesilo viz...
Manager z firmy Jays

Micro armature doesn't benefit from doing Burn in. The "Burn in" on armatures is phsycologic and the ear getting used to the new sound and fit.

99% is in your head . The change is not even measurable.
Regards
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků