Propojení PC - > TV (3x cinch RGB)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cuk 12. 10. 2009 15:08

Dobrý den,

potřebuji poradit s propojením televize a počítače. Z počítače mám výstup z DVI kabelem na 3 cinche RGB. V televizi mám s-video vstup a nebo cinch video vstup. Chtěl jsem se zeptat, zda existuje nějaká redukce, která by se dala využít?

Děkuji za rady.
Kolik programátorů Microsoftu je potřeba k zašroubování jedné žárovky??? - Žádný; Prohlásí tmu za standard.
cuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jouda.II 12. 10. 2009 18:32

Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 12. 10. 2009 19:15

A nemáš na TV třeba konektor Scart? Ten umí přenášet RGB signál, jenom bys musel pořídit redukci Scart - Cinch RGB, nebo si to zbastlit sám.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Henry2 13. 10. 2009 18:27

ilja2001 píše:A nemáš na TV třeba konektor Scart? Ten umí přenášet RGB signál, jenom bys musel pořídit redukci Scart - Cinch RGB, nebo si to zbastlit sám.

Se obavam, ze vystup z grafiky nebude zrovna 576i a vic ten scart nezvladne
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 14. 10. 2009 11:16

Henry2: Jestli má výstup s redukcí na cinche RGB, tak proč ne? Co by tam byl za jiný signál v analogu?
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cuk 14. 10. 2009 12:05

No ten PC ma vystupy HDMI, DVI a VGA. A ja to potrebuji propojit s TV, ktera ma scarty (ale plne, kazdopadne kdyz to jinak nepujde, tak holt tam) a pak S-video vstup a 1x cinch na video a 2xcinch na zvuk...
Kolik programátorů Microsoftu je potřeba k zašroubování jedné žárovky??? - Žádný; Prohlásí tmu za standard.
cuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Henry2 14. 10. 2009 13:37

ilja2001 píše:Henry2: Jestli má výstup s redukcí na cinche RGB, tak proč ne? Co by tam byl za jiný signál v analogu?

Jde o to, jestli mu umozni grafika nastavit PAL rozliseni. U me na compu jde treba nastavit nejmene 800*600 a to by neslo.
btw. D-SUB (VGA) konektor je taky analogovej a prenasi RGB, i kdyz s oddelenou H a V synchronizaci. Takze nelze rict, ze kdyz je to v analogu, tak to automaticky pujde.

Druha vec jse synchronizace (pin20). Pokud ma cuk opravdu pouze 3 kabely RGB a ne 5, resp. zvlast H a V synchronizaci, tak pujde synchronizace spolecne se zelenou slozkou

A do tretice, to nejpodstatnejsi. Musis privest na pin 16 1-3 V, cimz prepnes televizi na prijem RGB signalu
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cuk 14. 10. 2009 17:55

Mam koupeny tenhle kabel http://www.alza.cz/redukce-dvi-component-1m-d85380.htm

JInak mam vystupy presne jak jsem psal v predchozim prispevku...
Kolik programátorů Microsoftu je potřeba k zašroubování jedné žárovky??? - Žádný; Prohlásí tmu za standard.
cuk
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků