[recenzia] Denon AH-D2000

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod semaniaci 21. 10. 2009 17:33

Denon AH-D2000

Obrázek

Dostal som príležitosť zapožičať si tieto denony (uzavretý typ), tak som to využil a celý víkend som prehadzoval slúchadla a albumy ako žhavý s úmyslom urobiť si názor na D2000-ky. Porovnával som ich s HD555 (modnuté) a HD600. Horšia správa je, že zdrojom bol sony dvd prehrávač a nie hifi krabičky.

!Táto recenzia je založená na mojích subjektívnych názoroch!

Konštrukcia/Prevedenie

Prvé čo som si uvedomil po vybalení slúchadiel bolo, že sú výrazne väčšie ako som predpokladal. Sú vyrobené prevažne z plastu, náušníky sú z kože. Najprv som bol ohromený. Wooow kožené náušníky ku vyššej triede slúchadiel, no po hodine počúvania ma tá radosť prešla. Začala sa mi v tom potiť hlava a určite všetci poznáte ako to býva s kožou nie len na slúchadlách. Poťahy v aute, pohovky všetko je to v lete horúce a lepiace a v zime je to veľmi studené. Hlavový most je tiež obtiahnutý kožou. Jeho hrany vyzerajú byť náchylné potrhanie. Možno je to len zdanie, no nejdem to testovať . Nastavitelný mechanizmus vyzerá byť veľmi trvácny. Tuto to už nie je z plastu, ale z kovu. Osobne sa mi veľmi páči jeho prevedenie. Ešte viac sa mi páči kábel. Je obtiahnutý textíliou a ten Y spoj má krásne zakrytý plastovou spojkou alebo ako to nazvať s logom denon. Jack konektor je 3,5mm pozlátený a je v striebornom kovovom obale. V balení nájdeme aj šróbovaciu redukciu na 6,3mm jack.


Izolácia
Tak tu je to slabšie. Od uzavretého modelu som čakal viac. Počuť dosť aj pri stredných hlasitostiach. Brat si brnkal na nezapojenú gitaru a bolo to počuť. Nie je to samozrejme ako u otvorených slúchadiel, ale som sklamaný z izolácie. Bude to otravovať aj ľudí okolo.


Komfort

Slúchadlá sú veľmi príjemné na nosenie. Aspoň zo začiatku, kým sa v nich nezačne potiť hlava. Potom je to už horšie, ale stále to nie je katastrofa. Ja mám s nimi jeden problém a to, že mi slúchadlá slabo držia na hlave. Nemám namysli prítlak, ktorý nie je veľmi silný, práve naopak veľmi príjemný. Hneď po prvom nasadení slúchadiel som zistil, že mám na nich malú hlavu, nie nemám 5 rokov, možno je to len pocit, nezvyk na iné slúchadlá. Pri oboch sennheiseroch mám takú istotu, že držia dobre a pritom mi to nejde rozpučiť hlavu. Sú tak na voľno. Podobný pocit som mal, keď som skúšal staxi 404, ale tam to bolo ešte výraznejšie. Postupne si na ten pocit zvykám. Pustil som si ich raz aj, keď som ležal a ich váha a slabší prítlak mi posunul do nepríjemnej polohy.

Obrázek

Zvuk

To by mala byť tá najdôležitejšia vlastnosť slúchadiel. Niečo som si o nich prečítal už skorej. Môj názor na ne sa viac-menej nezmenil ani po odskúšaní. S obrovským očakávaním som si pustil prvú pesničku a čakal čo z toho vylezie.

Nanešťastie som zvolil hneď na začiatok basovejší album. Tie basy boli tam kde majú byť, boli úderné, presné, ale bolo ich neskutočne veľa. Mal som pocit, že sused nado _ mnou má diskotéku so slonmi. Skúsil som asi ešte 2 pesničky z toho albumu, presvedčilo ma to, že tých basov tam je veľa, tak som prešiel na niečo iné. Ďalší album bol od michaela jacksona, thriller. Tam tých basov bolo o poznanie menej, ale aj tak mi tam stále vadili. Denony ich majú pre mňa priveľa a zakrývajú ostatné pásma. Michaelov hlas bol kvôli basom ťažšie rozpoznať. Ďalší v poradí bol prodigy. Potvrdili sa mi silné basy, no nezasahovalo to až tak veľmi do hlasu speváka. Čo sa týka priestoru, ten sa mi nezdal až tak veľký (v porovnaní s HD600 tak tiež na dvd playeri). Zosilňovač by ho teoreticky mohol zväčšiť. Bohužiaľ nemám možnosť to vyskúšať.


V porovnaní s HD600 sa mi zdajú prírodnejšie, basovejšie. HD600 majú nádych takého tmavého zvuku, ktorý mne viac sedí. Je viac zábavný. Po počúvaní denonov a následnej výmene za HD555 boli pocity typu, čo to tam hrajú? Nestrčil mi niekto niečo do slúchadiel? Bolo to nečisté, ale zasa basov nebolo toľko, tak po tejto stránke boli pre mňa prijateľnejšie 555-ky.

Konečné poradie:
1. Sennheiser HD600
2. Denon D2000
3. Sennheiser HD555

Je to moja prvá recenzia/porovnanie, takže je to napísané ako je . Ja by som si tieto denony nekúpil, kvôli tým výrazným basom. Kto má rád viacej basov, tak si myslím, že je to dobrá voľba.

//edit 22. 11. 09
Naposledy upravil semaniaci dne 21. 10. 2009 21:13, celkově upraveno 2
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hertz-sk 21. 10. 2009 19:17

Na prvú recenziu je to veľmi dobré, čo sa týka obsahovej časti.
Možno skús ešte skontrolovať pravopis :-[ a rozdeliť dojmy o zvuku do odsekov :-). Inak výborné, vďaka za prehľadnú a prínosnú recenziu! :tleskani
DAC YBA WD202 => XLR MOGAMI => Mackie HR824
hertz-sk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thePrayer 21. 10. 2009 19:27

HD555 jsou modlé? :)
thePrayer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 21. 10. 2009 19:30

Takže podle tebe docela průšvih za ty peníze? Myslim D2000.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 21. 10. 2009 19:33

Koč: To jsme věděli už dřív. :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 21. 10. 2009 19:44

Jen já bych řekl že modnutý HD555 hrajou líp :potichu ale nejsem objektivní v tomhle případě
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod semaniaci 21. 10. 2009 21:07

hertz: ďamujem pekne :-) na tú gramatiku sa ešte pozriem

thePrayer: samozrjme, že sú modnuté :D pre úplnosť to doplním aj do recenzie

Kocmeister: podľa mňa áno. Kamarát sa ma pýtal to isté, že koľko by som za ne dal a ani som si netrúfol tipnúť. Za ten peniaz čo ich ponúkajú je to nevýhodné
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasdcz 7. 5. 2010 14:33

objednal jsem si je (denonky d2000) dik za recenzi
tomasdcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 7. 5. 2010 14:47

z AKG na Denony :mrgreen: tak to se těším na názory
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod semaniaci 7. 5. 2010 17:07

tomasdcz: to ideš z K701 na D2000? chýbali ti basy?
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasdcz 7. 5. 2010 18:33

chci zmnenu!!!! 8-D UE10 jsou spis na zivou hudbu, akg jsou moc vyrovnana tak chci skusit denonky asi budou hrat jako ATH-PRO700 BK jenom budou o dost lepsi ve vsech smerech mimochodem denonky jsou doporucovane na trance a techno no proste trochu jiny zvuk :shock: prijdou mi v pondeli nebo utery tak pak napisu jsme taky docela zvedavej.
muj nasledny vyvoj je zatim neznamí....asi koupim carat topaz v.2. az bude
tomasdcz
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků