Benchmark DAC1 USB - recenzia

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Odar 27. 10. 2009 12:27

Ahojte.
Dnes som nasiel recenziu na tento zaujimavy DAC. Tak sa podelim o link
http://www.hifi-voice.com/testy/benchmark-dac1-usb.html
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 27. 10. 2009 13:13

Podle mě se vyplatí jenom ta nejlevnější verze co nemá USB. Natož připlácet šílený peníze za verzi s dálkou. Digitální výstup už má dneska kde co, včetně většiny PC a DAC1 si s jitterem ze spdif poradí.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 27. 10. 2009 14:12

Urcite. Rozdiel medzi DAC1 a DAC1 USB je dost znacny a napojenie sa da poriesit cez koaxial, ako pises.

Ja skor uz tak uvazujem, ze kto da za DAC 30, asi je rozumnejsie dat zan 40 aj s tialkovym pre sluchatkovy zosik (aspon moj pohlad). Je to STRASNE vela (pre mna). Ale uz potom rozmyslam takto.

Tak ci onak, ten DAC1 je moj osobny favorit na upgrade z Topaz-u (ked budem velkkyyyyy a bohatyyyyyyyy :D ). Pekna recenzia.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 27. 10. 2009 18:18

Jako si připlatíš 20 tisíc za USb a dálkový ovladač? WTF, vždyť od toho počítače si maximálně tak 2,5 metru. Navíc radši než ovladač k zesíku v benchmarku si za těch 10 tisíc koupím pořádný zesík k tomu benchmarku.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 27. 10. 2009 18:26

Bína --> Zle si ma rozumel. Porovnaval som DAC1 USB VS DAC1 HDR. Rozdiel je 15 000 CZK:
http://headphones.cz/inshop/sluchatkove ... c1-usb.htm
http://headphones.cz/inshop/sluchatkove ... c1-hdr.htm

Ja viem, ze za dialkac si priplatit 15 litrov je kravina, ale mam taky pocit, ze celkovo zohnat, aj len samotny zosik s dialkacom, k sluchadlam je poriadny problem :hm Ber to tak, ze nie kazdy pocuva z PC ;)

Osobne mam Topaz stale na jednej hlasitosti a nejak mi to zily netrha. Nemam potrebu vrtiet s tym hore-dolu. Len "nahlas rozmyslam".

Co tak Dispre ako sluchatkac + remote? :P :P To by bolo zaujimave. To by za tych 15 stalo :)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 28. 10. 2009 16:55

Dálka se dá dodělat do diy produktů, to určitě. Ale když už jí mermomocí chceš tak mi přijde nejjednodušší jí mít v digitální doméně ve formě dálkovýho ovládání HTPC nebo třeba Logitech Squeezeboxu.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 28. 10. 2009 17:34

Lenze ked chces vyuzivat externy DAC, regulacia v Squeezbox ti je na nic.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mojmon 1. 11. 2009 23:14

Co by jsi rekl na Lavry DA11?
mojmon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hmpf 2. 11. 2009 16:11

Novej Lavry má i crossfeed. Daly by se všichni zařadit do stejné kategorie jak Lavry, Benchmark tak Grace M902 jak někdo zminoval ve fotogalerii. Šarlatáni si tu cenu vždycky nějak okecaj. Nevim o tom víc než vy kucí neslyšel jsem ani jeden, ale problém Grace je ten že byl konstuován jako kvalitní zesilovač se slušným převodníkem takže za něj používat Dispre je blbost na entou, Benchmark je přesně naopak a to hlavně převodník s kompromisním zesilovačem. Stále mají svá místa na trhu, ale problém je v tom že už jsou starší a jejich cena je pořád tam kde je a tak se neni čemu divit že se dají dnes sehnat zajímavější a levnější věci.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 2. 11. 2009 16:56

Mne sa stale pozdava najlepsie riesenie, co ma Kocmeister (Casea Cepheus + Dispre). Za malo (relativne !!!) penazi, vela muziky a s dispre dost siroka skala vyuzitia (ako sluchatkovy zosik a sucasne ako predzosilovac na velke stereo).

Este tak na Dispre vymysliet dialkac a bolo by to (pre mna) bezkonkurencne riesenie. K tomu rozumna kabelaz (kludne od Tomcables) a "diskoteka" moze zacat ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 16. 1. 2010 10:59

Bína vybírá D/A převodník ke svým JH13 Pro, takže včera šel vyzkoušet do společnosti Panter (mimojiné výhradního dovozce Benchmarku a Sennheiser do ČR) model DAC1. Rád jsem se k němu připojil protože mě ten slavnej stroj zajímá.
Jednání lidí v Panterovi bylo velmi vstřícné. Zapůjčili mi i jejich HD800 a nechali nás v klidu v poslechové místnosti poslouchat. Tedy Bina testoval na JH13 a já na HD800.

Nebudu to natahovat, jaké jsou dojmy? Pro začátek zmíním, že jako transport k Benchmarku byl použit CD přehrávač Linear Acoustics asi za 100 tisíc. Přípojeno k DAC1 optikou. Já i Bína jsme měli své vlastní CD které jsme si pěkně v klidu poslechli. Tedy seriózní poslech, žádný několikaminutový fofr jak někde na výstavě.

Od prvních chvil poslechu bylo zřejmě, že špatné to opravdu není. Basy pěkně pevné, dostatečně důrazné. Líbilo se mi vykreslení prostoru. Opravdu prostor nahrávek byl velmi pěkný, stejně jako oddělení jednotlivých nástrojů. Opravdu žádný náznak příliš velké světlosti, analytičnosti a další kecy vtipálků z head-fi atd. Ale samozřejmě to s čím já srovnávám je moje reference. Tou je moje domácí sestava Casea Cepheus +Dispre II. A musím říct že ne vše se mi na Benchmarku líbilo tak jako u mě doma. Zdálo se mi že dynamika nějak pokulhává. Jakoby vše hrálo tak nějak podobně nahlas. Zvýšení hlasitosti dynamice nepomohlo. Dále pak výšky mi přišly takové... nevím jak o napsat trošku míň prokreslené a nebylo jich tolik kolik bych si představoval. V metalu se mi zdála reprodukce o trochu méně přehledná a paradoxně zároveň méně hutná než u mě doma. Ale to víte, ještě delší poslech by určitě prozradil víc...

Bína si taky všiml, že slyší ze sluchátkového výstupu Benchmarku brum na JH13. Zkusil jsem to na o poznání méně citlivých HD800 a opravdu jsem ho také zaslechl ale jen velmi, velmi slabě a jen na extrémní zesílení. Pokud by mi o tom neřekl tak bych to nepoznal. Na repro to nepozná spolehlivě nikdo.

Na závěr jsem si ještě vyžádal puštění jedněch z vystavených reproduktorů, konkrétně aktivních monitorů Klein Hummel O110 za cenu 23 tisíc Kč za kus. Zvuk nebyl vyloženě zlý. Ale bylo to výrazně horší než z HD800. Metal to nezahrálo ani omylem, pomalejší hudbu slušně. Takže monitory u mě padaj, to bych doma nechtěl. Nevěřím, že iné této třídě zahrají výrazně lépe. Jedině věší modely, nejlépe velké sloupy za hodně peněz :-( Ale to byla jen taková odbočka :-)

Prostě když to shrnu tak DAC1 je výborný stroj. Určitě skvěle poslouží zájemcům o vysoce kvalitní zvuk (mimochodem podle zeměstanců Pantera prý hraje lépe než onen CD přehrávač Linear Acoustics za 100, který jsme měli jako transport). Nadruhou tranu má DAC1 svoje limity. Nevím kde přesně ale asi ve sluchátkáči (nižší dynamika).
Naposledy upravil Kocmeister dne 16. 1. 2010 11:19, celkově upraveno 1
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 16. 1. 2010 11:14

Velka skoda, ze nemas moznost vyskusat DAC1 + Dispre a porovnat s Cepheusom.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 16. 1. 2010 11:15

Ještě podotknu, že s jh13 nebyl slyšitelný žádný šum ani při vypnuté hudbě. Ten elektrický brum byl slyšitelný jen bez hudby, při přehrávání jsem si ho nevšiml.
Jinak zařízení to bylo pěkné, ale na můj vkus by mohlo mít o trochu více výšek, uvidíme k čemu jse ještě dostanu na poslech.

Odar: Tak za plnou zálohu ti to panter v klidu na 2-3 dny pujčí. Možná až bdueme dělat sraz, že by se dal vypujčit přes známého, který s panterem spolupracuje.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 19. 1. 2010 22:01

Prechadzam slovanet a nasiel som celkom zaujimave porovnanie DAC1, DacMagic, Topaz, Emerald. Precitajte si sami: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=5583
Tvrdenie, ze medzi jednotlivymi DAC nie je az taky zasadny rozdiel ma zarazilo :hm
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 19. 1. 2010 22:10

Jo, to jsem viděl. Každý ty rozdíly vnímáme jinak, je to jak u daců, tak i třeba i u blbejch mp3 playerů.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků