FUN BEAT EM270

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod humbuk 29. 10. 2009 14:17

Prosím vás, nemáte nějaké info ohledně tohoto přehrávače - FUN BEAT EM270?
Zajímalo by mě, jestli umí microSDHC karty, jak kvalitní má zvuk, jestli umí mass storage a jak třídí skaldby (idtagy-názvy)?
Díky
humbuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 29. 10. 2009 16:45

Mám ho teď doma. microSDHC jsem zatím nezkoušel, ale problém by to být neměl.
Zvuk je Sigmatel, takže basů dostatek, málo detailů, trochu plechový zvuk. Ale není to žádná tragédie, hraje lépe než průměr. Mass Storage funguje bez problémů.
Třídit umí podle tagů i podle složek, sice trochu nestandardně, ale umí (vždycky se musí vlézt to jiného menu).
Upozorňuju, přehrávač vypadá naživo v černé hodně levně a když se s ním zatřepe, tak je slyšet pohybující se součástky...

Bude porovnání se Sansou Clip+ na Avmanii, tu bych volil asi raději.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod humbuk 29. 10. 2009 21:51

Díky. Sansa Clip+ rozhodně ve výběru je také, ale oproti FUN BEAT EM270 má podstatně slabší výdrž na baterie, což mi přijde docela důležité.
humbuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 29. 10. 2009 21:54

Výdrž jsem ještě nezkoušel, uvidíme co je na tom pravdy.

A abych nezapomněl, ovládání v kapse moc nepřichází v úvahu, tlačítka jsou srovnaná s povrchem.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod humbuk 29. 10. 2009 22:10

Jo to není moc šikovné, ale koukal jsem na to již na fotce.
humbuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koupiljsemsim270 20. 11. 2009 13:32

xxxdvorixxx píše:Třídit umí podle tagů i podle složek, sice trochu nestandardně, ale umí


pořídil jsem si tenhle přehrávač. a naprosto nemůžu přijít na to, jak se k souborům dostat jinak než přes id3, a protože toho mám dost neotagováno, zajímá mě, jak se dostat k normálním složkám. ale za boha na to nemůžu přijít a návod k tomuto přístroji dodaný má asi dvě stránky pouze se seznamem funkcí, takže tam to těžko vyčtu. můžete mi poradit?....
díky!
koupiljsemsim270
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 20. 11. 2009 19:27

:) tak tohle jsem taky dost nechápal. složkování je podporováno nepřímo přes nabídku v menu - Vyhledat

Když zvolíš skladbu přes to, tak pojede po složce...
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtvrznik 24. 11. 2009 11:43

Dobrý den,

prosím Vás, nevíte někdo jak je to s vypínáním/zapínáním u EM270? Zapnutí trvá šíleně dlouho a nepamatuje si, kde skončil přehrávání. Našel jsem tam nějaké nastavení pro režim spánku, ale nepochopil jsem :o(

Máte někdo zkušenost? Díky za info...

Michal
mtvrznik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 24. 11. 2009 11:53

režim spánku je, že se nastaví určitá doba, za kterou se přehrávač vypne. Zapnutí trvá dlouho, s tím se nic nenadělá...
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtvrznik 24. 11. 2009 12:32

Rozumím. Jaký je pak ale rozdíl mezi režimem spánku a vypnutím? Doufal jsem, že po uspání to nebude bootovat tak dlouho a zapamatuje si přehrávanou skladbu.

Mašinka to není špatná, ale mám pocit takové čínské nedotaženosti... Nevím... Zkusím si zvyknout... :o)

Každopádně díky za odpověď...
mtvrznik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koupiljsemsim270 16. 12. 2009 13:28

zacal jsem psat jen kratkou poznamku, ale z toho omylem vzniklo
slohove cviceni na tema "levna empetrojka do tramvaje":

tak jsem dal prednost cene (vim, ze to stejne brzo rozslapnu nebo ztratim) a poridil si "skoro noname" Fun Beat EM270: http://www.funbeat.cz/zbozi/Fun%20Beat%20MP3%20prehravac%20EM270

vybral jsem to hlavne proto, ze se na webu chlubi, jak obrovskou to ma vydrz a ze to ma ctecku na microSD (shodou okolnosti se mi totiz doma jedna nevyuzita 4gb valela...)
a...za tu cenu je to vlastne vcelku adekvatni a muzu to doporucit.

...i kdyz... je tam spousta ale. cili nasledujici elaborat mi narustal pod rukama, az to je takovy dlouhy trapny prispevek, tak sorry - berte to jako ukazku/dokument pro ty, co se poprve v zivote rozhoduji, zda koupit neco levneho a takrikajic "neovereneho". takova mala prehlidka obecnych problemu levnych cinskych mp3 - cili po mesici uzivani mam tyhle postrehy:

* hraje to hezky, ale ja nejsem zadnej audiofil
* tvari se to docela bytelne a i to docela hezky vypada (aneb ty reklamni fotomontaze moc nelzou)
* cudliky na prvni pohled a dotyk jsou velmi "nepohodlny" (mechanickej cudlik pod plastem), ale da se na to zvyknout a za tyden uz je clovek schopen to ovladat v kapse. (minimalne volume, pauzu atp.) a zpetne mam pocit, ze to, ze jsou mechanicky a ne dotykovy mi dodava pocit vetsi odolnosti toho pristroje.
* vydrz je opravdu obrovska (nabijel jsem to nejak intenzivneji behem mesice zatim jen parkrat). otazka je, jak dlouho ta baterka bude mit takovou kapacitu.
* nesnesitelne dlouho (cca pul minuty) to bootuje, kdyz tam mam opravdu zaplnenych celych 5 giga pisnickama.
* nepamatuje si to, co to hralo pred vypnutim. ale vzhledem k dlouhe vydrzi staci svuj navyk vypinat pristroj zmenit jen na pauzovani (tim se vyresi i ta doba bootovani, ktera asi vzhledem k pouzitemu hardware nebude lepsi nikdy)...
* primarne to prehrava podle id3 tagu a playlistu, kdyz se chci dostat ke klasickym slozkam, musim se doklikat az asi na patou polozku v menu. to je trochu oser.
* a jeste vetsi oser je, ze v tech slozkach to pak naprosto halucinogenne tridi podle data a casu souboru a ne podle abecedy :)))) - resenim je nahrat vsechny mp3 najednou...anebo si zvyknout :( ..anebo jsem nekde prehledl nejake nastaveni? prolezl jsem menu horem dolem a nic...
* vubec firmware je tak trochu "čínský" vcetne ujetych funkci jako je ctecka .txt souboru spolu s ukazkovym souborem humour.txt, ktery obsahuje naprosto nepochopitelny supersuchy cinsky detsky vtipy v lamane anglictine nebo moznost prehravat mp3 zrychlene a zpomalene, uchylne ceske nazvy polozek v menu (aneb at zije google translate chinese->czech), ktere se ani neshoduji s nazvy uvedenymi v "manualu" (coz jepar stranek se seznamem funkci a nic vic) apod.
* distribuuje to nejaka ceska firma digiplus.cz asi jen do cesky republiky ale mam pocit, ze kdyz jsem ten prehravac vybiral, tak jsem to na zahranicnich internetech zahlidl i pod jinyma jmenama a znackama, takze az budu mit cas, tak pohledam jestli do toho neexistuje nejaky jiny firmware, ktery by resil napr. prochazeni slozek apod.... a pripadne se asi mozna jeste nejaky firmware objevi... ta ceska firma totiz okolo toho desne machruje a marketinguje, tak snad se pochlapej a budou se stydet za to, jakej šit prodavaj a zapracujou na jeho zlepseni.
* radio to prijima v pohode, najde to stanice. skoda jen ze to neumi prijimat RDS - nazvy stanic.
* zabudovany fm vysilac je vtipna hracka, kdyby mela delsi dosah nez metr. (v hospode by se tim dalo "preladit" radio :)). ale na ten metr to ma signal dobrej a v klidu to prebije i silnou stanici. audio orgie to teda nejsou (sumi to), ale v aute na poslech audioknih to staci, operu to asi poslouchatelne neda... :)
* miniusb port to ma nechraneny, mozna, ze se casem zanese bordelem z kapsy :( asi bych se mel poohlednout po nejakem "spuntu"

zkratka:
zajimave je, ze vetsina vyse uvedenych vytek je zalezitost firmware, takze kdyby vyrobce (nebo distributor) byl co k cemu, dala by se rada z nich vyresit a udelat z toho vlastne o tridu lepsi pristroj. a tak je to u vetsiny levnych noname prehravacu. uvnitr to totiz vsechno ma stejny hardware jako i ty lepsi (a drazsi) modely a jde v podstate jen o to, jak je napsany ten soft okolo...

inu:
z levnych prehravacu vlastne dobra koupe - na vsechny nedostatky se da zvyknout a hudbu to hraje a tu vydrz jako krava to fakt ma. vlastne to doporucuju. otazka je, zda ale neni lepsi v tomto pripade sahnout po uplne nejlevnejsi totalne noname veci - protoze tady je kazda stovka navic (coz tady asi i vzhledem k ceske "znacce" nejaka bude) vlastne zbytecna investice. :)

a jaky z toho plyne pouceni?
chces-li maly mp3 jen na hudbu, tak si bud kup iaudio 7 za desny prachy, ale s pohodovym a vyladenym ovladanim, designem, funkcnosti atd., anebo nejakou takovouhle vec za par korun, ale pak si zvykej a neremcej. :)

v mem pripade zvitezila druha varianta, protoze jsem nejen socka ale i velmi nepozornej, takze to stejne brzo rozbiju nebo mi to ukradnou. :)
koupiljsemsim270
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koupiljsemsim270 6. 1. 2010 11:02

hmm. tak mi po dvou měsícíh definitivně odešel konektor ke sluchátkům. hraje to jen v určité poloze. blblo to už od začátku, ale v posledním týdnu se to tak zmnožilo, že už to je prakticky nepoužitelný. hm, tak to je zlo. za 9 kil empétrojka na dva měsíce. tu předchozí jsem používal cca 3 roky. jsem zvědav na reklamaci.
koupiljsemsim270
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koupiljsemsim270 6. 1. 2010 12:14

velmi přesná a vtipná "recenze" o tom, jaký je to *****, od f. fuky: http://blog.fuxoft.cz/2009/12/mini-revi ... layer.html
koupiljsemsim270
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvold 27. 1. 2010 14:54

mel sem taky kdysi FUN BEAT konkretne starsi model EM430 a problem s konektorem sem mel taky, vidim ze je ti u nich vleklej problem nehlede na nelogicky ovladani a spatnou citlivost tlacitek => FUN BEAT nebrat!!! :pozor
dejvold
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lape 1. 2. 2010 13:06

Tak děkuji za obsáhlou uživatelskou recenzi.Velmi vážně jsem o em270 uvažoval,hlavně kvůli dlouhé výdrži a FM vysílači.Teď používám Emgeton E4i cult a jediné co mě na něm vadí je krátká výdrž max.6 hodin.Ale jak jsem to četl,tak radši budu každý den nabíjet,protože jinak je ten Emgeton v pohodě.Nabíhá pár sekund i když je plných 4GB+2GB na kartě,zapne se tam kde jsem ho vypnul a i jinak jsou funkce OK.V autě používám na přehrávání kazetový adaptér což mě teda nijak nevadí.Ještě jsem se díval na Philips SA1Mxx04K,ten by měl mít taky celkem solidní výdrž a funkčně bude asi taky lepší než ten fun beat .
lape
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků