LCD/Plazma ~20.000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod robin.kanjak 1. 12. 2009 22:34

Dobrý večer všem,

v nejbližší době se chystám koupit nějaké to obrazové zařízení, ale abych řekl pravdu, malinko se ztrácím, zda LCD nebo plazmu (spíše se kloním vzhledem ke spotřebě pro LCD) a jakou nejrozumnější úhlopříčku. Moje představa jest 100cm a více, cenově +/- 20k. Místnost má délku zhruba 6m. Také bych uvítal nějakou repro soustavu, nejlépe asi ve stejné značce?

Na rovinu říkám, že jsem fórum příliš nepročítal, proto předem díky za každý názor.

RK
C2Q 9300|Orochi|Asus P5Q|8GB RAM|8800GTS|2x1TB + 640GB|X-Fi Extreme|M+K A4Tech|CM Dominator|22" Samsung|Vista x64 BE SP2
HP mini 2140|Atom N270|2GB RAM|160GB|Vista x86 BE SP2
HTC Rhodium|Rom: WWE 1.19.401.0|Radio: 3.44.25.27|8GB microSDHC
robin.kanjak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod welby 2. 12. 2009 13:49

Pro začátek bude nejlepší zbavit se lenosti a aspoň chvíli času věnovat pročtení diskuzí, aby se člověk trochu zorientoval.

Počítej s tím, že jeden člověk doporučí LCD, druhý zase plazmu. Chtělo by to uvést více informací, podle kterých by se dalo rozumně poradit.

Jaký signál budete do TV pouštět? Budete sledovat převážně TV nebo spíše DVD, filmy z PC? Máte blue-ray přehrávač nebo cokoliv jiného, co umí využít Full HD?

Jinak říct, že plazma má větší spotřebu a tím ji vyřadit se mi zdá jako hloupost. Dnes už to není tak hrozné, jak to bývalo. Navíc, když si tu velkou spotřebu spočítáte za rok a srovnáte s LCD, tak zjistíte, že vás to výjde o cca 500 Kč ročně víc, což určitě není nic hrozného. A pokud je někomu líto dát 500,- ročně navíc, tak by si asi neměl kupovat TV za 20 tisíc.
welby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cumel30 2. 12. 2009 14:59

Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 2. 12. 2009 15:08

http://gsmtelefony.cz/index.php?cat=1648&idx=130155 (dnes objednávám, nakonec změna, philips se mi přestal líbit designově)

Nebo Philips 42PFL7404, jde spíš o ten design
IkE Blaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adule 2. 12. 2009 19:49

tak napis sve dojmy se Sonkou, patri mezi me horke kandidaty...:-) muzu se zeptat, zda budes poustet pozemni digital?
Adule
Junior

Odeslat příspěvekod robin.kanjak 2. 12. 2009 22:12

to welby:

Díky za reakci. Tomu pročtení diskuse se veskrze vůbec nebráním, ovšem času je velice málo, proto ta "lenost". K plazmě - v zásadě proti ní nic nemám, koneckonců jsem jí ani nikdy nevlastnil, pouze co vím z dřívějšího doslechu...takže ano, dnešní plazma už asi není, co bývala.

Na TV plánuji připojit digitální pozemní signál, chci ji případně propojit s PC, přehrávat (Full)HD filmy, Bluray přehrávač nevlastním, ale společně s TV a kinem bych uvítal. TV bude tedy spíše sloužit k přehrávání z přehrávače/PC, než ke klasickému tv-vysílání.

Co říkáte na zn. Samsung řady LE, projížděl jsem dnes např LE46ky a co se parametrů/designu/spotřeby týče, nevyzeraly vůbec špatně...?

Btw. je dobré již brát ohled na dnešní LCD TV s LED podsvícením?
C2Q 9300|Orochi|Asus P5Q|8GB RAM|8800GTS|2x1TB + 640GB|X-Fi Extreme|M+K A4Tech|CM Dominator|22" Samsung|Vista x64 BE SP2
HP mini 2140|Atom N270|2GB RAM|160GB|Vista x86 BE SP2
HTC Rhodium|Rom: WWE 1.19.401.0|Radio: 3.44.25.27|8GB microSDHC
robin.kanjak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 12. 2009 12:47

robin.kanjak píše:Btw. je dobré již brát ohled na dnešní LCD TV s LED podsvícením?

Ano, ale nie od Samsungu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 3. 12. 2009 20:22

Hezky napsané :lol: Ale také se s tím ztotožňuji. Respektive to platí v normální cenové relaci (série 8500 je například zaujímavá - ale zcela jinde cenou). Z těch LED LCD je nyní nejzajímavější Sharp.

Měla by dorazit v úterý-středu, já budu pouštět DVB-T (65%), DVD (5%, bez upscalu, několik let starý Panasonic - SCART) a HD filmy z PC (spíše 720p, občas full HD). Pak můžu taky popsat. Zatím je o W5500 a 42PFL8404 dost popsáno zde viewtopic.php?f=1703&t=1089992&all=1 (ikdyž docela dost subjektivně).
IkE Blaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theo2 4. 12. 2009 08:49

Ten Sharp Aquos 46LE700 podle hodnocení ve švédským testu nic moc - prej není špatnej, ale i tak jeden z horších v testu LED LCD, za obraz měl horší hodnocení jen Grundig
http://m3.idg.se/2.1022/1.271627/led-tv ... de-lysdiod
theo2
Junior

Odeslat příspěvekod robin.kanjak 4. 12. 2009 13:04

Takže nebrat LEDkový Samsung, Sharp a Grundig také nic moc dle ohlasů...může mi někdo už nakopnout směrem, na který jsem udal hrubé požadavky?:)

Minimálně by pomohly vaše poznatky/zkušenosti nebo plány nakupu?
C2Q 9300|Orochi|Asus P5Q|8GB RAM|8800GTS|2x1TB + 640GB|X-Fi Extreme|M+K A4Tech|CM Dominator|22" Samsung|Vista x64 BE SP2
HP mini 2140|Atom N270|2GB RAM|160GB|Vista x86 BE SP2
HTC Rhodium|Rom: WWE 1.19.401.0|Radio: 3.44.25.27|8GB microSDHC
robin.kanjak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 12. 2009 13:13

Sharp ma veľmi dobry obraz. Ten test by som veľmi na zreteľ nebral. Otazne totiž je, nakoľko je ten test dôveryhodny.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan7937 4. 12. 2009 13:40

Nechcem tu zakladat flame, ale je taktiez otazne nakolko je tu niekto z Vas schpony zhodnotit tie televizory objektivne, lebo predpokladam, ze nikto ich nemal vsetky doma a nemal moznost sa s nimi hrat, kdezto ten co napisal ten test tu moznost mal. Takze ja by som na ten test v kazdom pripade ohlad bral.
milan7937
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 12. 2009 16:29

Ja som mal "doma" väčšinu sučasnych modelov. Treba si uvedomiť, že taketo testy (samozrejme nespochybňujem ich objektivitu) hodnotia tv komplexne. Napr. vysledne hodnotenie nie je iba hodnotenim kvality obrazu ale suhrn hodnoteni obrazu, funkcii, vlastnosti, dizajnu a pod. Ten Sharp nema napr. take možnosti pripojenia ako Samsung (USB, DLNA...) tym padom ma automaticky o stupeň horši vysledok.
Trochu ine je to u portalov/časopisov, ktore uvadzaju vysledky u všetkych porovnavanych kategorii (obraz, zvuk, plynulosť obrazu...) či dokonca objektivne odmeraju nejake veličiny (odozvu, gamut...). Tie maju predsa len väčšiu vypovednu hodnotu.
Ja sa vyjadrujem vyhradne ku kvalite obrazu a ta je napr. u Sharpu lepšia ako u toho konkretneho Samsungu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2009 20:28

milan7937 píše:Nechcem tu zakladat flame, ale je taktiez otazne nakolko je tu niekto z Vas schpony zhodnotit tie televizory objektivne, lebo predpokladam, ze nikto ich nemal vsetky doma a nemal moznost sa s nimi hrat, kdezto ten co napisal ten test tu moznost mal. Takze ja by som na ten test v kazdom pripade ohlad bral.

U koncového uživatele nelze hovořit o objektivním hodnocení, jako takovém. Důležité pro něj nakonec přeci je, co mu vyhovuje nejvíce. Test by měl být pouhou nápovědou, na co se při vlastním ohledání vybraných modelů zaměřit. Zda pozitiva popisovaná v testu, jsou skutečně pozitivem, zda jsem schopen je využít - rozeznat. Zda negativa popisovaná v testu, jsou natolik negativní, že i já je takto vnímám.

Ne všechny testy jsou psány objektivně a je úplně jedno, zda autor měl všechny výrobky k dispozici a testoval je půl hodiny, nebo půl roku. Je třeba si uvědomit, že mnohdy jde o obchod a za test je dobře zaplaceno. Proto i jeho výsledky mohou být zkreslené. Ne vždy musí být autorem testu „fajnšmekr“, či odborník na příslušný sortiment. Ne vždy musí tester být skutečně objektivní - jeho vnímání zobrazované/slyšené reality, může být výrazně odlišné.

Nedávno jsem viděl hodnocení určitých výrobků v jednom z časopisů. Pokud se správně pamatuji, tak všechny byly hodnoceny velmi dobře, nebo výborně, ač já i mnozí další ... s daleko většími zkušenostmi a přehledem, mají zcela jiný názor. Otázkou je, proč se tak děje/stalo. Odpovědí pak může být, že peníze „voní“.

A opět musím souhlasit s uživatelem, který používá nick Ryan Giggs. Mnohdy, ač v objektivním testu, propadne model jen díky nižší vybavenosti sekundárními funkcemi, ač má velmi zajímavý obraz. Z druhé strany na čelní příčky se vyšvihne model s obrazem v průměru, bez korektního zobrazení barev atd. atd. ... jen díky tomu, že má XYZ funkcí navíc.

Každý uživatel si musí stanovit priority při výběru. Každý uživatel by měl posoudit modely svýma očima. Pak se rozhodnout.

milan7937 věř, že se zde opravdu snažíme věci hodnotit objektivně, bez jakéhokoliv ovlivnění kýmkoliv. Alespoň já ano. Navíc se jako moderátor snažím o názorovou vyváženost a pokud možno o objektivitu v hodnocení LCD/plazem. Sám osobně nejsem příznivce a zastáncem ani jedné z těchto technologií. Obě jsou, z mého pohledu a oproti 100Hz CRT technologii, kompromisem, abychom mohli sledovat větší obraz, resp. obraz v HD kvalitě.

Z mého pohledu se nejedná o výrazný kvalitativní krok kupředu, nýbrž o výrobek, který si doba vyžádala. Na kvalitu si ještě budeme muset pár roků počkat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theo2 6. 12. 2009 11:13

Nechci tady v žádným případě prudit, ale jen jsem chtěl upozornit, že z uvedenýho testu jsem vybíral právě a jen hodnocení obrazu, kde je zmíněnej Sharp s hodnocením 6/10 bodů opravdu jen před Grundigem ( 5/10). Ostatní zástupci mají za obraz vyšší hodnocení Philips 9, Sony + Samsung 8, LG 7.
Tento test jsem uváděl proto, že jsem dosud moc podobných srovnání neviděl. Sám výsledky se zájmem čtu, ale nepřeceňuju- já se většinou dívám na televizi očima a ne s osciloskopem v ruce.
theo2
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků