Genius SW-HF 5.1 6000 vs 2x Tesla ARN 5608 15W 8Ohm

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aurelius9 5. 12. 2009 18:46

Niekedy nepochopim tie zbytocne prihluple narazky na geniusy... Nie kazdy ma doma missony a MacIntosh. Na to, v akej cene sa geniusy predavaju, hraju na A+!!! Zaoberal som sa stavanim repro, par som ich aj postavil (na baze arn) a je jasne, ze geniusy nedosahuju zvukovych kvalit tychto reproduktorov (a zdaleka nedosahuju ani cenu tychto repro), ale pre nenarocne pocuvanie hudby a ako lacne domace kino su perfektne. Ak by som mal opat kupit nejake lacne repro ku pc resp. domacemu kinu, geniusy su pre mna jasna volba. DVD Udolie tienov, akcia, ja, kamarat a jeho otvorena sanka po nalete stihacky...

Gho$t chce repro, ako sam povedal, na duc duc... Tuto poziadavku geniusy splnaju...pochybujem, ze chce suchy, analyticky a detailny zvuk. Moja rada znie, ak mozes, vypocuj si geniusy, potom sa rozhodni. Ale ja ti radim, ber ich, nemyslim, ze sa sklames...prinajhorsom ich mozes vratit. ;-)

PS- prave na nich pocuvam Bon Jovi a nemyslim, ze by mali o 300% horsi zvuk ako nejake starucke tesly...skor naopak :twisted:
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 12. 2009 18:51

De gustibus non est disputando - já bych si Genihnusy koupil tak leda do kanceláře, kde nebudu trávit moc času - jinak existuje spousta kvalitnějších řešení, a to i na tuc-tuc...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kammo122 5. 12. 2009 19:43

aurelius
ako ked berem do uvahy kolko stoja je to ok
ale aj ta kvalita je ptom taka ....ja som ich mal tez preto hodnotim. stihli sa mi za polroka co som ich mal aj pokazit aj kamosovi sa pokazil potenciometer
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 5. 12. 2009 23:19

ekkar- v tejto cenovej relacii pochybujem...mozno este logitechy, ale tie ma nepresvedcili tak, ako geniusy. Druha alternativa je urobit si vlastny sub- kopec studovania odbornej literatury, zrucnost, cas, elektronika... Skutocne v tejto cene neviem neviem... ;-)

kammo122 -hmm, smola na chybne kusy...ale co som sa bavil s majitelom nemenovaneho obchodu, geniusy 5005 a 6000 su s min. reklamacii. Osobne mam 5005 rok a pol, brat 6000 vyse polroka bez problemov. Rovnako mnoho ludi si ich po niekolkych rokoch pochvaluje. Skutocne ked si pustim napr. dark knight, gladiator, pearl harbor- to, co ide z tych reprakov za cca 80eur je az neskutocne...+ pomerne kvalitne podany priestor-dopady sipov v 300 alebo arena v gladiatorovi skratka nema chybu! (zdoraznujem v tejto cene)
Naposledy upravil aurelius9 dne 6. 12. 2009 10:10, celkově upraveno 1
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kammo122 6. 12. 2009 00:11

hmm mno moze byt nvm

a ktore su teda podlateba lepsie lebo pocul som aj 6000 aj 5005 mno a ten novy model 6000 sa mi zdal byt strasny nepodarok ...o vonkajsich veciach svetiaci displej tlaicdla nevidno na tom ovladaci a zvuk: 5005 sice mali silnejsi bass(duniaci)
ale 6000 ho nemali skoro ziadny uplne zadna mohutnost a satelity priblizne rovnake ale ta ista uroven (ale takisto menej hlbok!)
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 6. 12. 2009 10:10

Osobne- mam rovnaky nazor ako ty. Tiez sa mi zda, ze moje 5005 hraju dynamickejsie, mohutnejsie, ale s malinko mensou cistotou ako 6000. Obrovsku nevyhodu vidim vo velkom modrom displeji, nevyraznom DO a najvacsie minus-ak sa vypne 6000 zo siete, vsetky nastavenia idu automaticky na defaultne...zatial co na 5005 si pekne otocim potenciometer a vsio jasno, ziaden problem ;-)

Cize za seba hovorim- 5005- pre mna krajsi zvuk, praktickejsie DO, "trvale" nastavenie, cena, ziaden do neba svietiaci displej :D
Ale ani 6000 mi nie su proti srsti... :twisted:
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kammo122 6. 12. 2009 11:07

pre koho ako ....keby si audiofilovi odporucilo toto tak ti hubu asi rozbije :D
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 6. 12. 2009 14:36

Opat sme pri tom istom. Genius odporucam v tejto cenovej triede na filmy, hry a prilezitostne pocuvanie. Ak chce niekto fajn repro (aj vzhladovo) do 100 eur, tak zvysoka kasle na tipka, ktory pocuva na aparacke za 5000eur... Pochybujem, ze si niekto ku pc za 400eur pripoji high-end denon+focal utopiu... Skratka vec pohladu- ak niekto hlada kompaktne rodinne auticko, tak mu neodporucis ferrari enzo...Gho$t asi tazko hlada high-end. ;-)

Hudbu pocuvam na modnutych HD555, ale rad si popocuvam aj cez geniusy. KOPEC ludi pocuva na plastovych noname repro za 10eur a na rozdiel od audiofila naozaj pocuva hudbu, nie analyzuje.

Ja by som to skor otocil, ak mi audiofil odporuci repro za xxxx eur, tak to mu asi ja rozbijem hubu :twisted:
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kammo122 6. 12. 2009 14:40

:D

ja ta plne chapem :))
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krovak_cze 7. 12. 2009 12:49

nevim co tu resite, na aukru sem koupil zesilovac a repro a vyslo me to na 2000kc rovny a hralo to o hodne lip nez cokoliv co kdy vylezlo z geniusu a logitechu dohromady :D
p.s. to dreveny od geniusu se hodi tak leda na zvuk z icq .......bohuzel sem to mel nejakej cas doma
aurelius9 píše:KOPEC ludi pocuva na plastovych noname repro za 10eur a na rozdiel od audiofila naozaj pocuva hudbu, nie analyzuje. :twisted:

hudbu?????? :D :D :D mozna tak to co z hudby zbylo
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků