Stavba zesilovače pro totální amatéry

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod karkar 3. 12. 2009 02:33

Podle navodu by ten svab mel byt NE5532
http://www.fairchildsemi.com/ds/NE%2FNE5532.pdf
Zatim jsem ho moc nehonil, ale docela utahne i HD595...
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 12. 2009 19:38

Tak si tam šoupni OPA2134 nebo něco podobného a možná se podivíš. NE5532 je sice low noise, ale už poněkud věkovitý švábík... To OPAčko bude mít nižší klidovou spotřebu a je takové "vyrovnanější"...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karkar 6. 12. 2009 20:11

DIky za tip.. Tak k Dispre jsem si poridil krabicku, nicmene zabudovani je jeste moc daleko.
Na druhou stranu mi prisla vetsina soucastek na Actidamp mk4 a HS DAC. Zatim jsem si temer postavil Actidampa (par soucastek je na ceste a dodavatel desky bohuzel nevyvrtal asi 18 der takze par soucastek nemuzu osadit)
Apropo nemohl by nekdo zprovoznit na vkladani obrazku i Picasa (jako to jde s imageshack)?
IMG_1861.JPG
Temer hotovy Actidamp mk IV
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imagios 7. 12. 2009 15:32

Zdravim,
chvili sem se ted neozval, stavel sem ten zesik, a resil to na patricnem foru k tomu zesiku, protoze sem to zjebal... teda vcelku me *****, ze na tistaku byla chyba a kondenzator byl nakreslenej obracene, sice to v navodu a na diagramu opravili, ale dal sem ho tam halt blbe... nastesti sem to zatim nepzapojil do proudu.
dam sem par fotek jak sem to vyvedl ale je to blbe
http://hex.dan.sweb.cz/amp6/DSC_0561.JPG
http://hex.dan.sweb.cz/amp6/DSC_0563.JPG

nicmene podle fotek sem dostal radu si koupit poradnou pajku prej aspon 50W a s tepelnou regulaci, myslite ze by to pomohlo, mam ted 25w.
Je to dalsi vydaj tak resim jak moc se to vyplati, a taky kdyz tak jakou aby to nebyl smejd ale zas aby to nebylo prehnane drahy. Pokud ma smysl ji koupit tak max 1500,- co by ste poradily.
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karkar 7. 12. 2009 18:06

V poho stane se i v lepsich rodinach. :-) Ten kondik vymenis snadno, postupne ho vypajis ven (po jedny nozce, vzdycky ohrat a povytahnout, pak druha atd.)
Co se tyce pajky, problem tam nevidim, ja mam tusim 30W (jeste overim), nejaky noname a taky to jde. Spis bych to videl na nejaky lepsi grif pri pajeni...
Ja si pokazde pocitam do 5 (pripadne 8/10 podle tloustky nozky a velikosti plosky), soupnu tam 3-5mm cinu, zkontroluju rozliti a jdu na dalsi... Je to takova docela uklidnujici prace ;-)
Vysledek pak vypada takhle
IMG_1863.JPG
Actidamp druha strana
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 7. 12. 2009 23:01

Imagios: Já to moc dobře nevidím - odlepil jsi pájením měď od plošňáku nebo tam máš studeňáky? Dobře pájet - to je otázka cviku, ne vybavení. Regulovaná páječka to zase tak moc nezlepší, klidně těch 1500 investuj jinak. Osobně bych se neobešel třeba bez odsávačky a na velké výkony trafopájky. Tu kalafunu můžeš před focením omýt lihem (ne denaturovaným, ten je mastný).
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imagios 8. 12. 2009 12:01

ten tisak nastesti ma dva medene platy, ale ani tak sem ho neodlepil. Odsavacku mam, ale trafo pajku ne, tedy na tom tistaku je to opravdu velmi titerny na ty fotce to nevypada ale ten tistak mam na delku 10cm, a je tam opravdu dost tesno, u trafo pajky mam obavy ze by byla moc velika.
No uvidime jak to dopadne
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karkar 8. 12. 2009 13:17

No ja pouzivam jak jsem psal 30W pajku, presne tenhle model http://www.maplin.co.uk/Module.aspx?ModuleNo=45545
Na pajeni je OK, mam ji zaplu i nekolik hodin v kuse a bez problemu...

Jedine co se mi s ni trochu nedari je pouzivani takove te paskove medene "dratenky" na odstraneni prebytecneho cinu. Med dobre odvadi teplo a tak se to misto neda vubec ohrat a odsati nefunguje. Tady bych mozna uvital vetsi vykon, a asi by to pomohlo i tobe.

No je dodam ze moje deska mozna vypada dobre, ale zase nevim zda tam nemam spoustu studaku, jelikoz u par spoju mi pajka neprotekla... kalafunu pouzivam jen tu v cinu...
Budu to pravdepodobne dodelavat jeste jednou zvrchu, ale u soucastek tesne u desky nevim...
Vcera jsem se vrhnul na HSDAC - velikost desky je asi 118x 72,5 mm
mimochodem ty SMD (svaby apod) jsem nepajel.

IMG_1871.JPG
temer hotovy HSDAC


IMG_1873.JPG
Druha strana HSDACU
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imagios 8. 12. 2009 13:54

no tak s tou medeneou paskou mam taky problem a docela sem ji potreboval pouzit, ten posledni tisak co sem delal byl totiz pocinovanej oboustrane a kdyz tam pripajis neco co musis odpajet je silenej problem ten cin zas dostat pryc a to i s odsavackou, uvidim rek sem pritelkyni at mi koupi k vanocum pajku 50w regulovatelna teplota idealne stanici... sice mi furt nadava ze vecer co vecer but pajim montuju nebo o tom aspon chatuju :))) ale asi mi ji koupi :))
klido si necham doporucit nejaky verze.
btw. co potrebuju k premerovani kondenzatoru? na to multimetr nestaci co...
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 12. 2009 14:14

Multimetr stačí, ale už to musí být něco trošku onačejšího, s měřicím rozsahem pro měření kapacit - a ten už bohužel za stovku-dvě nekoupíš. Musíš si zvolit, jestli stanici nebo lepší multík...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Imagios 8. 12. 2009 14:54

safra to je blbý... tolik se mi za to dávat nechce ...
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Imagios 8. 12. 2009 15:41

ted z jinyho soudku, tendle model... http://www.aldax.cz/index.php?tab=1&show=sps50 je mono zejo? potreboval bych asi dva na stereo zesik co?
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 12. 2009 17:37

Jo, Imagiosi, je mono. Ale zase je to SINCLAIR...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Imagios 8. 12. 2009 19:38

OK a sinclair je dobrej?? Asi blbej dotaz co, ale v cem sou lepsi nez bezny hifi stavebnice treba od EZK?
Imagios
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 12. 2009 19:53

Třeba v tom, že je to hodně profláknutý zapojení (rozuměj často používaný) a nebo třeba v tom, že už si ho v Aldaxu objednalo hodně lidí, kteří jsou s ním (a dalšíma z téhle firmy) hooodně spokojení. Svoje hraje výběr součástek (nakupujou je zásadně u prověřených dodavatelů, namátkově se měří na dodržení parametrů) i topologie desky, která prošla při vývoji třeba i několika změnami, než byly "vychytané mouchy". Rozhodně i když žádný zesilovač od téhle firmy nevlastním (v současné době), věřil bych mu mnohokrát víc, než nějakému simulantovi odsimulovanýmu v MicroCapu a vydávanýmu za bůhvíjaký světový zázrak v boji s "tranzistorovým zvukem"...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků