Sony 40W5500 x Philips 42PFL8404H?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fkabl 17. 11. 2009 20:19

S odstupem pár dalších dnů a zkušeností jen doplním, že to, co již bylo napsáno bezezbytku platí až na jednu věc. Ze začátku se mi televize zdála velká, větší než na prodejně. Po pár dnech jsem si na ni tak zvyknul, že si dovedu představit i větší. Takže, kdo kupuje novou TV a nejste limitováni prostorem a peněženkou, kupte klidně co největší:-)
fkabl
Junior

Odeslat příspěvekod hbboy 22. 11. 2009 21:46

Prosím dotaz, také poslední dobou stále pročítám tyto stránky a vybírám co si po novém roce - třeba půjdou ceny ještě dolů koupím. Líbí se mi LCD avšak vadí mi rozmazání obrazu při rychlých pohybech, zrovna tento týden jsem byl v Pardubicích v super nobl restauraci, kde měli asi 6 LCD sony - nevím jaký typ a pouštěli tam eurosport HD a šel volejbal a když podávali vždy se míč rozmázl nebo třeba i vlasy hráčů chvíli super detail a vteřinu rozmáznuto. Jakou má ta sonka rychlost - kolik milisekund zpoždění??? případně na té philipsce jak to ukazuje sport a rychlé pohyby třeba akční filmy na DVD
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 11. 2009 11:37

Milisekundy nerieš. Su to len čisla, ktore nevypovedaju o ničom. Plynulosť obrazu zaleži od mnohych faktorov (zdroja, kvalita signalu, nastavenie...), nie od milisekund. W od Sony je na tom s plynulosťou obrazu veľmi dobre (samozrejme v ramci LCD technologie).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hbboy 23. 11. 2009 21:00

Jak to myslíš v rámci LCD technologie, takže plasmy jsou lepší - plynulejší. Dnes jsem v OK koukal na filmy HD z flash paměti na LG LCD - 2,4 ms a snad poprvé jsem tam neviděl nějaké šmouhy - zpoždění atd. Fakt pěkný obraz.
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 11. 2009 10:24

Ano, plazma si s rychlymi scenami poradi lepšie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martyy 30. 11. 2009 11:47

1) Na obrázku jsem nikde neviděl klasický vypínač na TV Sony 40W5500. To se vypíná jen dálkovým ovladačem?

2) Jak propojit tuto TV s DVD přehrávačem a satelitním přijímačem? Vím, že nejlepší by bylo přes HDMI konektory, ale pokud DVD ani satelit. přijímač tyto konektory nemají, tak stejně jako se starou TV a to přes SCART?

Díky
Martyy
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 11. 2009 12:41

1) W5500 ma tlačitka na pravom boku (z predu ich nevidno). Je tam aj klasicky "pevny" vypinač.
2) ano, ma to 2x scart, takže žiaden problem.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 22855 30. 11. 2009 19:09

jak vypadá Sony 40W5500 x Philips 42PFL8404H na DVB-T a kolik máte signálu , jinak řečeno na kolik % kvality se nechá dívat na tyto TV
22855
Junior

Odeslat příspěvekod brot1cz 30. 11. 2009 20:09

Přesně jak píše fkabl, mám taky doma 40W5500 asi 2 měsíce a dnes bych bral minimalně 42 což Sony nedělá tak bych musel vzít 46 :-D . Takže kdo kupuje novou tv pořádně to promyslete, něco jiného je v obchodu a něco jineho je doma. Jinak tv super, nemám k ní nejmenší vítku. Obraz na DVB-T dobrý,ale DVB-T HD je super a filmy v 1080p tak to je teprv ten správný zážitek. Koupil bych jí znova jen větší.
brot1cz
Junior

Odeslat příspěvekod Fru 9. 12. 2009 12:38

na dvbt větší? Asi věc názoru, ale koukat ze 3 metrů na 46ku v SD programech se mi zdá povětšinou trochu úlet. Pokud jde tedy o TV vysílání.
Fru
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolega 9. 12. 2009 14:34

Fru píše:na dvbt větší? Asi věc názoru, ale koukat ze 3 metrů na 46ku v SD programech se mi zdá povětšinou trochu úlet. Pokud jde tedy o TV vysílání.

Asi mě budeš kamenovat, ale troufnu si říct, že ta Sonka má celkem vemi dobrý resampling SD na FullHD zobrazení, že ze vzdálenosti větší, než 3 metry jen těžko na první pohled pozná průměrný člověk, jestli jde o obraz nativní FullHD, nebo resapling SD. (Vlastní zkušenost nezávisle s několika pozorovateli na stejném filmu ve FullHD z Blu Ray a SD z DVD). U DVB-T je to podobné. Tak že podle mě je tato Tvá poznámka o úletu trochu mimo!
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fru 9. 12. 2009 15:02

připomínám uhlopříčku 46, což už je celkem slušná placka. Jedná se o viditelné artefakty.
Fru
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 9. 12. 2009 21:25

kolega: mám pocit, že mě dokážeš rozesmát, ať už řekneš cokoliv. No, to je jedno. Rozdíl mezi FullHD (i 720p) a resamplovaným DVB-T poznám i na 4 metry bez problému na 40'' LCD. Možná i více, ale to z hlavy nebudu troufale říkat. Jinými slovy - ano, budu tě kamenovat.

Jinak na 3m mi přijde při DVB-T ta 40'' už na hraně... natož 46''. Souhlasím s Fru.
IkE Blaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolega 10. 12. 2009 07:29

IkE Blaster píše:kolega: mám pocit, že mě dokážeš rozesmát, ať už řekneš cokoliv. No, to je jedno. Rozdíl mezi FullHD (i 720p) a resamplovaným DVB-T poznám i na 4 metry bez problému na 40'' LCD. Možná i více, ale to z hlavy nebudu troufale říkat. Jinými slovy - ano, budu tě kamenovat.

Jinak na 3m mi přijde při DVB-T ta 40'' už na hraně... natož 46''. Souhlasím s Fru.


No to jsem rád, že ještě dokážu někoho rozesmát a že ty to poznáš? Asi nejsi jen průměrný člověk, nebo si to třeba poznal, ale až na druhý pohled :hm.

Myslím, že tady není třeba Vámi ztrapňovat člověka, když napíše že má FullHD TV a kouká na ní na obráz v SD rozlišení. Proto jsem i reagoval. Je pravda, že já píšu o zkušenosti z mé 40" TV, ale 46" zase není o tak moc víc, maximálně se ta vzdálenost, kde je hranice rozpoznatelnosti FullHD od SD trochu prodlouží, třeba na cca 4 metry.
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 10. 12. 2009 15:05

Na koukání na SD materiál na FullHD TV nic špatného nevidím. Ale že někdo nepozná rozdíl mezi FullHD a SD materiálem na FullHD obrazovce ze 3 metrů na 40'', to mě opravdu zaráží. Podle mne to je na očaře.
IkE Blaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků