TV + rozhlas + inet vysilani

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vonTossis 11. 12. 2009 14:34

Zdravim, potreboval bych poradit. Predstavte si, ze musite vybavit male studio pro rozhlasove, televizni i internetove vysilani. Zkratka pro nataceni TV zpravodajstvi i v terenu atd. Co vsechno za elektroniku je pro to treba a klidne vypiste i vhodne produkty, pokud mozno i s oduvodnenenim, proc prave takovy a makovy produkt. Nevybirejte podle ceny, ale podle kvality. Moc diky
vonTossis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 12. 2009 17:07

Obecně:
- záznamové prostředky pro záznam obrazu i zvuku minimálně v reportážní kvalitě, dnes už skoro výhradně na digitální bázi (kamery a reportážní magnetofony/diktafony - buď s HDD, nebo s polovodičovými paměťmi)
- studiové přehrávače používaných médií + takové, ze kterých bude případně snímám analogový záznam (gramofon(y), magnetofon(y), filmové snímače, VHS videa...)
- převodníky pro audio a video z analogu na digitál - lze realizovat specializovanými kartami do PC
- střihové pracoviště pro odbavování digitálního signálu (výběr zdroje signálu, mix videa a audia spolu s korekcemi zvuku i obrazu) - o5 v digitální podobě - samostatně asi cenově nejnáročnější "kus vybavení"
- konverzní pracoviště, vyrábějící z multinormových záznamů jednotné výstupy - zvuk pro FM modulaci (nepředpokládám, že by se takové pracoviště budovalo pro AM vysílač), video + zvuk ve formátu a kompresi vhodné pro DVB (zase nepředpokládám, že by se někdo zatěžoval ještě analogovým výstupem v době celostátní konverze na digi TV), video + zvuk v digitální formě a kompresi vhodné pro internetový přenos.
Celkové pořizovací náklady na nejnutnější nutné minimum ODHADUJI na zhruba 10 miliónů CZK - samozřejmě jde vysílat i s vybavením za 100 000, ale ne v plné kvalitě. Pro nepřetržitý provoz (jedno pracoviště vysílá, druhé a další připravují programy pro další vysílání) se náklady ještě více stupňují. Počítej, že vše je potřeba zálohovat jak proti ztrátě dat (RAID diskové servery...) tak i proti výpadku energie (zálohovací zdroje typu rackových UPS pro překlenutí krátkodobých výpadků, případně nezávislé generátory pro vykrytí výpadků delších jak desítky minut...). Suma sumárum, PŘIPRAV SI OPRAVDU DLOUHÝ LOVE...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků