Propojení (TV, satelit, video)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 12. 2009 16:59

Pro přehrávání kazet nebudeš muset zapínat satelit, když budeš mít video připojené i do satelitu i do TV (tedy dvěma kabely).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martyy 13. 12. 2009 18:05

Prozatímně jsem zapojil kabel z antény do TV a docela o dost se zhoršil obraz ze satelitního signálu. Zatím nemáme zapojenou novou TV, tak ten kabel vytáhnu, ale až bude muset být zapojen v nové TV kvůli DVB-T, tak se musím smířit s horším obrazem ze satelitu? Díky
Martyy
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 12. 2009 18:26

To je fakt nějaký divný. Na co potřebuje satelit pozemní signál? Nejde o nějaký hybrid DVB-T + DVB-S a nechytáš DVB-T ?
Ještě mě napadlo uzemění, co se stane, když do satelitu zapojíš volný koax a dotkneš se s ním třeba topení?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martyy 13. 12. 2009 18:38

PatrikChrz píše:To je fakt nějaký divný. Na co potřebuje satelit pozemní signál? Nejde o nějaký hybrid DVB-T + DVB-S a nechytáš DVB-T ?
Ještě mě napadlo uzemění, co se stane, když do satelitu zapojíš volný koax a dotkneš se s ním třeba topení?

Žádný hybrid, standartní satelit, video a tv :). Ten koax jsem zkoušel, ale žádnou změnu jsem nezpozoroval... Pokud koax z TV vytáhnu obraz z DVB-S je čistý, dám ho zpátky a objeví se lehké zrnění v obraze.
Martyy
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 12. 2009 18:42

Tak hádám nějakej "bordel v elektrice". Je satelit a vše s čím je propojen (TV, video) napájen ze stejné zásuvky? Pokud nikoliv, zkus to.
Ta venkovní anténa je pasivní nebo aktivní (se zesilovačem)? Jakým způsobem (z jaké zásuvky) je napájena?
Naposledy upravil PatrikChrz dne 13. 12. 2009 18:48, celkově upraveno 1
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martyy 13. 12. 2009 18:43

Je to ze stejné zásuvky, nemůže to být Scartem? Tady jsem našel diskuzi o zrnění settopboxu a jestli to není podobný případ.
Martyy
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 12. 2009 18:49

Kvalita scart kabelu má samozřejmě vliv, ale říkáš, že jednou to jde dobře (odpojená anténa od TV) podruhé nikoliv (připojená anténa k TV).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martyy 13. 12. 2009 18:50

PatrikChrz píše:Kvalita scart kabelu má samozřejmě vliv, ale říkáš, že jednou to jde dobře (odpojená anténa od TV) podruhé nikoliv (připojená anténa k TV).

Přesně tak...
Martyy
Junior

Odeslat příspěvekod Martyy 13. 12. 2009 18:56

PatrikChrz píše:Ta venkovní anténa je pasivní nebo aktivní (se zesilovačem)? Jakým způsobem (z jaké zásuvky) je napájena?

Je to normální anténa na střeše (žádné napájení)
Martyy
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 12. 2009 18:59

No, jestli to jinak nepůjde, tak zkus tedy zapojit tu pozemní anténu jinak. Buď do satelitu a z něj do TV, nebo přes rozdvojku do obou.
Ale hlava mi to nebere, třeba ještě někoho něco napadne.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 13. 12. 2009 19:14

Skúsme to zhrnúť aby sme sa pohli ďalej:
1/ "pozemná" anténa-koax zo strechy priamo do TV
2/ SAT výstup -- SCART --> TV
3/ príjem pozemných programov napr. ČT predvoľbami na TV ?
4/ príjem zo SAT prepnutím na AV, resp. po zapmutí SAT sa TV prepne samo na SAT programy ?

Otázky na spresnenie (zdanlivo nesúvisia):
- čo to je za SAT- digitál, analóg? Aké programy tam prijímaš - len zahraničné alebo české?
- čo to je za TV? predpokladám že CRT, koľko má vstupov AV - SCARTov?
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martyy 14. 12. 2009 12:59

Dagy2 píše:Skúsme to zhrnúť aby sme sa pohli ďalej:
1/ "pozemná" anténa-koax zo strechy priamo do TV
2/ SAT výstup -- SCART --> TV
3/ príjem pozemných programov napr. ČT predvoľbami na TV ?
4/ príjem zo SAT prepnutím na AV, resp. po zapmutí SAT sa TV prepne samo na SAT programy ?

Otázky na spresnenie (zdanlivo nesúvisia):
- čo to je za SAT- digitál, analóg? Aké programy tam prijímaš - len zahraničné alebo české?
- čo to je za TV? predpokladám že CRT, koľko má vstupov AV - SCARTov?

1) Ano
2) Ano
3) Teď pozemní vysílání nechytáme (ještě není nová TV zapojena), ale před vypnutím analogu ano.
4) Ano, zapneme TV (zrnění), zapneme satelit naskočí DVB-S.

-pravděpodobně je digitální (nejsem si jistý). http://www.humax.cz/?lg=cs&s=1&view=crci_5500
příjímáme české i zahraniční.
- TV je 10 let starý CRT Philips (2xScart)
Martyy
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků