LG plasma TV 50PQ6000 - kupit/nekupit?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod blino 19. 12. 2009 00:53

Zdravim tunajsie osadenstvo a prosim o radu

co mi viete blizsieho povedat o tejto TV co nenajdem v recenziach? ... obraz, funkcie, skusenosti ...

Plazma obor ide celkom mimo mna a vyberat som zacal len pred niekolkymi hodinami :( ...

nahradila by sucasne 32´ LCD Sharp ... ide mi hlavne o vacsiu uhlopriecku no stale sa neviem rozhodnut ci zobrat nejaku 42 alebo tuto 50 prip inu (kvoli cene plazmu ... ide o vianocny darcek pre rodicov)

signal je momentalne klasicka analogova antena no len co sa spusti prevadzka tak bude Magio cez satelit, dalej MediaCorder Evolve prip notebook ... a vzdialenost pri sledovani bude tak akurat :)

zajtra vyrazam po praci do vsetkych moznych obchodnych domov tak dufam ze kym ju na vlastne oci uvidim dozviem sa aj tu nieco zaujimave :)
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 19. 12. 2009 15:18

blino ahoj, konzervativní rada zní, když plazmu pak Panasonic, když superplazmu, pak Kuro :-)

Pakliže jdeš vybírat osobně ... což je dobře, že ji uvidíš na vlastní oči, zkus se zaměřit na mnohdy zmiňované blikání obrazu, resp. jeho trhání při posunu velkých částí scény. Jestliže tyto anomálie nevnímáš, nebo Ti nevadí ... ber plazmu.
Samozřejmě ... ještě je nutno říci, že lidé, kteří se chtějí dívat na TV přes den a nechtějí zatemňovat místnost ... by možná byli z tohoto výběru zklamáni.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theo2 19. 12. 2009 18:02

a já bych ještě konzervativně přidal - na špatnej signál ber LG ;-)
v obchodních domech toho na vlastní oči moc neuvidíš, ledaže bys měl dost divně nasvětlenej obývák
navíc uvidíš televize v defaultním nastavení, speciálně u LG je tovární nastavení mizerný
hlavně nepodléhej davové psychóze :D
theo2
Junior

Odeslat příspěvekod blino 19. 12. 2009 20:21

mno takze ... favoritom sa momentalne stal Panasonic TX-P42S10E z tych mensich zastupcov a z vacsich mi stale beha po rozume Samsung PS50B450 pre dobru cenu resp este lepsiu ako ma ta 42´ akurat je to taky chudobny pribuzny :(

TV sa bude sledovat hlavne vecer ... od LG ma odhovaraju takmer vsetci ... ma ale oproti nim jednu podstatnu vyhodu ktora by mi vyriesila dalsie problemy s novou TV spojene a to ... ma USB vstup cez ktory sa da pripojit ext. HDD s ulozenymi DivX a DVD ... odpada tak nutnost kupovat domace kino resp MC Evolve na prehravanie ... a na ozvucenie pre nie narocnych uzivatelov potom stacia aj jednoduche Genius SW6000

obrazovo som sa vela nedozvedel nakolko v Datarte bezalo HD satelitne vysielanie a TV su tam nastavene co mozno najlepsie aby sa dobre predavali :) ale ten Panasonic ma zaujal

do ostatnych obchodov som sa pre narastajuce vianoce blaznenie nedostal ... ale aj zajtra je den ... ono s tym nakupom ak sa to stihne do Vianoc tak to bude fajn ale cas je kludne aj do konca mesiaca ...

EDIT: tak som sa vratil od rodicov aj s metrom v ruke a zistil ze 42" bude tak akurat :) ... po nedavnej rekonstrukcii im do zvysneho priestoru vojde sice aj 50" ale vzhladom na rozlozenie nabytku to uz bude privela :-!

takze idem zhanat dodavatela ktory bude mat ten Panasonic skladom kedze ATC sa ako obycajne v tomto case stava nepouzitelnym :oboze
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 19. 12. 2009 21:35

Já mám už více než rok LG 42PG6000 a nemůžu proti ní říct jediné špatné slovo. Je prostě výborná a svou výbavou, možnostmi nastavení i třeba kvalitou zvuku převyšuje svou plazmovou konkurenci. Obraz je myslím s Panasonikem zcela srovnatelný. U studiových scén panasonika poráží stabilitou obrazu a absencí blikání jednobarevného pozadí.
V mém okolí má delší dobu LG TV jěště několik lidí a všichni jsou maximálně spokojeni.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 19. 12. 2009 22:28

hmm fajn ... ako je to s kompatibilitou a prehravanim z USB zariadeni? ... co vypalene body prip ine vady obrazu?
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 12. 2009 11:08

Vypalene body na plazme? To by som chcel niekedy vidieť. :)
Pri tom prehravani v tv cez USB musiš počitať s tym, že je to len doplnkova funkcia a teda počet suborov ktore sa ti podari prehrať bude kvôli kodekom obmedzeny. Samostatne zariadenie (napr. aj MC Evolve) toho zvladne podstatne viac.

Osobne by som volil kvôli kvalite obrazu Panasonic.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čingis 20. 12. 2009 20:22

blino
mám stejnou plasmu jako tombas (něco přes rok) a stejné zkušenosti. Rovněž znám několik lidí, co mají plasmu LG a u všech maximální spokojenost.
U nikoho žádná porucha - některé jsou v provozu více než dvaapůl roku- žádné problémy.
Ty výkřiky některých lidí na různých fórech "LG nebrat, jsou to poruchové krámy" jsou nesmysly. To bych mohl to samé říkat o Sony a Panasonicu. Nedávno jsem se nachomýtl k reklamaci jedné Sony a dvou Panasoniců. Ale byl by to nesmysl. Všechno se může pokazit, jakékoli značka, jakýkoli výrobek. A jak někdo psal buď tady nebo na tvfreaku, když porovnával provedení LG a Panasonicu, LG vyhrálo. Já mám stejnou zkušenost.
Osobně jsem měl možnost naladit si dva Panáky a obraz nikdy nebyl lepší (naopak) než na dobře nastavéném LG. Ono taky těch nastavení má korejec víc. Tím nechci říct, že Panák je špatnej - to vůbec. Ale musíš vybírat podle svých očí a rozumu a nedat na nějaký plky.
Zkus najít někoho, kdo má tv o kterých se rozhoduješ doma (a v ideálním případě tě nechá si s televizí pohrát) a potom se teprve rozhodni. Hlavně nedej na obraz v prodejně. Doma bude diametrálně odlišný.
Hodně štěstí ve výběru.
čingis
Junior

Odeslat příspěvekod blino 20. 12. 2009 21:01

obehal som par kamaratov co maju plazmu (ako na potvoru vsetci Panasonic) ... ako vianocny darcek pre rodicov to staci :-P

rozhodnutie zatial smeruje k TX-P42S10E ... nasiel som ho skladom ale skoda ze 46" uz nebola ... rovnako zaujimavo vypadal aj TX P42G10E ... na tie by som uz tych par € naviac obetoval :)

LG vypadlo z hry ... viem ze s LG ako znackou sa musi clovek trochu potrapit s nastaveniami aby bol obraz super ... no jednoducho ma ten Panasonic oslovil a ak vsetko vyjde tak ho zajtra objednavam ... a k tomu bude domace kino Samsung HT-TZ222 (tiez ako jedno z mala bolo skladom :-l ) cim vyriesim zvuk aj prehravanie (DVD pojde z media a z HDD bude iba DivX a fotky) mno a na nahravanie vecernych sprav bude stacit Magio Box ... a mam od rodicov pokoj :roll:
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 20. 12. 2009 21:20

No jak chceš, ale my to s tebou mysleli dobře! :D
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků