Prosím poraďte - zesilovač k HD595

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lamovnik 20. 12. 2009 23:38

Zdravím všechny zdejší odborníky,

předesílám že v audiosféře jsem naprostý laik, takže dotaz je prostý - jaký zesilovač k Sen. HD 595? Cenový strop je 3 500 Kč, jako zdroj poslouží PlayStation 3 via optiku/cinche (záleží na možnostech amp).

Zatím jsem po letmém borwsování narazil na FUBAR 4 (link: http://www.hifionline.cz/d-a-prevodniky ... prevodnik/ ) a pak o něco levnější DYNAVOX CSM-112 (link: http://www.isluchatka.cz/stolni-zesilov ... -zesilovac ). U Fubaru mne odrazuje zatím jediné a to že při snižování hlasitosti údajně dochází k snížení počtu dat na druhou stranu u DYNAVOXu mne přitahuje příznivější cena, ovšem nakolik je zvuk porovnatelný s FUBARem netuším. Třetím tipem je něco takového (link: http://www.astrogaming.com/products/detail/69/MixAmp/ ) - ony přidané efekty se údajně uplatí relativně slušně při hraní her (k čemuž sluchátka budu také na ps3 používat), ale opět mi zde něco říká že to pak bude na úkor poslouchání běžné hudby.

Samozřejmě na těchto třech zesilovačích vůbec netrvám, je to jen něco na co jsem zatím sám narazil..

Předem děkuji za váš čas a ochotu!

P.S. prosím nepište o DISPRE :) ten snad někdy jindy s jinými sluchátkami...
"History will never know what she did. No one will ever learn the truth. Her story... Her debriefing... Will endure only in your heart. Everything she did. She did for her country. She sacrificed her life and her honour for her native land. She was a real hero. She was a true patriot."

- MGS3:SE -
lamovnik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 20. 12. 2009 23:48

Tak odporucam Dispre :D

OK, tak teraz vazne. Ten Fubar 4 sa riesi tu:
viewtopic.php?f=1712&t=1094493
Prejdi si to. Ludia si ho celkom chvalia. Zalezi od teba, ci chces len zosilovac, alebo DAC so zosilovacom.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Emokid 20. 12. 2009 23:49

Ten Fubar tu pár lidí má a celkem si ho chválí, za tu cenu asi nic lepšího nebude.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alphi 21. 12. 2009 08:04

A co takhle?

//z osobní zkušenosti s Head Boxem II hlásím nulovou hladinu šumu i na UM2.
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 21. 12. 2009 08:31

S tím fubarem to máš nějak popletený, u něj snižováním hlasitosti o nic nepřichážíš. To nastává, když snižuje hlasitost v počítači( v programech foobar, itunes a tak).

Jinak si musíš uvědomit co chceš, jestli něco na způsob fubaru(má to vlastní dac, takže vlastně ps3 použiješ jen jako zdroj digitálního signálu, ostatní udělá fubar), zatímco dynavox dostane už analogovej signál z PS3.
Takže záleží na tom, jak kvalitní je dac v Playstationu, podle mě to žádná bomba nebude, takže bych radši řešil zařízení ve stylu fubaru. Zkusil bych se kouknout po Zero DAc.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lamovnik 21. 12. 2009 10:37

DAC bude v PS3 pravděpodobně zastávat část SPE (3,2 GHz) jednotek z procesoru CELL .. zatím jsem nenašel žádné fundované info nakolik to funguje. Byla by škoda zbytečně připlácet za DAC/AMP kombo když by to obstojně zvládala PS3.

Tu diskusi u Fubaru jsem pročetl a trochu mne zaráží zmiňovaný šum, ale je fajn že jsem pochopil špatně to s tou hlasitostí a ubíráním počtu dat, zdálo se mi to nějaké divné ^^

S tím DYNAVOXem má někdo zkušenosti??

Každopádně všem díky za odpovědi, hlavně Odarovi za doporučení Dispre :)
"History will never know what she did. No one will ever learn the truth. Her story... Her debriefing... Will endure only in your heart. Everything she did. She did for her country. She sacrificed her life and her honour for her native land. She was a real hero. She was a true patriot."

- MGS3:SE -
lamovnik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 21. 12. 2009 10:37

Jo, jo, Zero DAC by bol tiez riesenie. Aj ked na Fubar ma v CR 2 roky zaruku. Reklamovat Zero niekde v Cine nic moc :hm Aj ked to su zas uz katastrofalne scenare :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 21. 12. 2009 12:26

Dynavox docela jde, ale 100% bych si radši připlatil tisícovku za bvaudio headamp.
Jinak tomu čipu v ps3 bych nevěřil, ibál bych se, aby byl vůbec lepší než třeba integrované zvukovky(ale můžu se plést).
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lamovnik 21. 12. 2009 15:21

BV Audio Headamp je kvalitatou nastejno s FUBAR 4? Jde o to že pro Fubar 4 bych si mohl osobně dojet a mít ho už na vánoční svátky, kdežto BV Audio by pravděpodobně poštou dorazilo až po ... předem díky.
"History will never know what she did. No one will ever learn the truth. Her story... Her debriefing... Will endure only in your heart. Everything she did. She did for her country. She sacrificed her life and her honour for her native land. She was a real hero. She was a true patriot."

- MGS3:SE -
lamovnik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 21. 12. 2009 15:34

Bvaudio je docela kvalitní zesillovač, Fubar je hlavně DAC a zesilovač je tam tak trochu navíc.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 21. 12. 2009 15:51

Co tak Fubar + BVaudio? :hm :D
Odar
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků