NAD C355 alebo Cambridge audio 550A / 650A?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod smitko 20. 12. 2009 21:42

jo,ten ca 840A se ovládá přes display -je to rychlovka,k receiveru ca 640R na vylepšení zvuku dát 840a jsou vyhozené prachy,lepší by byl 840W ale ten jsem nezkoušel.Dále pak předzesilovače v receiverech nejsou úplně špičky ,tak pokud budeš používat nějakou levnou sračku(receiver) a k němu pořádný konec-může se to také minout účinkem.navíc prodávám ten 500w koncák rotel za 30litrů- bw 802 jsem nakonec nevzal a k WB se nehodí,proto jde pryč. je to škoda ,je uplně nový za srandovní cenu mě stál více jenže když ho nemůžu použít co sním??
smitko
Junior

Odeslat příspěvekod trnavák 20. 12. 2009 21:58

TommyT
"Nenastavíš nič, lebo keď odpojíš vzadu defaultné prepojenie na NAD-e z pre-out do main in, a do toho main in dáš pre-out AVR-ka, tak budeš musieť vždy ísť cez predzosilňovač AVR.
Presne tam je problém - v zosilňovači.
Ak to správne chápem, tak tým odstavíš vstupy NAD-u."

BINGO presne tak.
trnavák
Junior

Odeslat příspěvekod p1025 21. 12. 2009 08:35

Tak páni ale vobec ste ma nepotesili. :( Nuž ale radsej, že ste ma zorientovali teraz ako keby som sa mal potom nejako smutne pozerať (počúvať) na to ako to nejde. Ako jediné rozumné riešenie z toho vychádza ten prepínač káblov. Len tam už sú aj nejaké straty na kvalite, keď to ide cez ďalšiu časť reťazca.
Už nehľadám, počúvam.
p1025
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 21. 12. 2009 10:35

No ja som tiez zas mudrejsi :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dalid2 21. 12. 2009 10:41

no, priznam sa ze som trochu teraz zmateny a nestiham uplne vsetkemu rozumiet...
ALE, ked som bol v Stradivari vyberat repro s mojim AVR, chlapik to napojil na CD prehravac Vincent a ten potom napojil na AVR. Hlasitost sa regulovala cez ten Vincent, na AVR-ku iba po vymena za menaj citlive repro sa jednorazovo upravila... Teda Vincent mal vstavany nejaky zosilovac... Nebolo by aj toto riesenie? (Az na to, ze ani paru nemam co to bolo za masinu a kolko to stoji)
Myslim si ze AVR v tom zapojeni bol nieco ako koncovy zosilovac, Hlavny zdroj AUDIO signalu bol CD prehravac so vstavanym zosikom. Teda uz samotny signal bol vo velim dobrej kvalite a AVR-ko by ho pri stereo mode az tam velmi nemalo degradovat..
dalid2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod p1025 21. 12. 2009 12:02

Vincenty prehrávače majú možnosť regulácie hlastitosti. Ono sa to nejako volá ale neviem presne ako. Nie je to ale zosilovača, asi?
No musím niečo vymyslieť? Zosilovač chcem určite ale ako to celé idem prepojit tak to este zatial je v procese vymyslenia. Netušil som, že to je až takto komplikované.
Už nehľadám, počúvam.
p1025
Junior

Odeslat příspěvekod TommyT 21. 12. 2009 13:54

Práveže ten koncák v AVR-ku to dosť zdegraduje.
Aj na onboard zvukovke v PC môžeš regulovať hlasitosť a predzosilňovačom v pravom slova zmysle by som to nenazýval. ;-)
dalid2 :arrow: tým menej citlivým repro si myslel tvoje Wharfy?
Matrix Mini-i -> NAD C370 -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ovo 21. 12. 2009 15:00

OT: při prohlížení tohoto tématu mi pokaždé vyskočí Google Translate a nabízí překlad Slovak -> Czech :)
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 21. 12. 2009 15:52

Ovo píše:OT: při prohlížení tohoto tématu mi pokaždé vyskočí Google Translate a nabízí překlad Slovak -> Czech :)
A to sa ti ako podarilo? :shock: To musis mat "cosi" nastavene :P :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ovo 21. 12. 2009 21:18

Extenze v Chrome, pokud je stránka v cizím jazyku, tak to nabídne překlad. Ale na tu slovenčinu se chytá jen s interpunkcí. Kromě tebe ji tu skoro všichni užívají :(
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 21. 12. 2009 21:51

Ovo píše:Kromě tebe ji tu skoro všichni užívají :(
Som programator. To znamena, ze pouzivam ENG klavesnicu a z toho plynie to, ze nepouzivam (ani v pracovnom styku) interpunkciu :D Nie ze by som ju nevedel pouzivat (pisem 10timi), ale proste nechce sa mi prepinat klavesnica :D ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod p1025 21. 12. 2009 22:50

Nejaký typ na ten prepínač medzi AVR a Zosilovačom nemáte?
Už nehľadám, počúvam.
p1025
Junior

Odeslat příspěvekod TommyT 21. 12. 2009 23:44

Nie som si istý či ma pamäť neklame, ale raz niečo také radil asi vanDave (pardon ak sa mýlim). Skús mu napísať. ;-)
Matrix Mini-i -> NAD C370 -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod p1025 24. 12. 2009 10:43

Našiel som nejaký prepínač len by som sa potreboval trochu zorientovať v princípe fungovania.
http://www.nilesaudio.com/product.php?p ... =Automated Switching Systems&categoryID=Switching Systems&catcdID=10&prdcdID=FG00240

Akým sposobom to prepínanie funguje?
Nie som si úplne istý tak by som bol rád, keby mi to niekto vysvetlil.
Ďakujem pekne
Už nehľadám, počúvam.
p1025
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 24. 12. 2009 10:55

Co tak mrknut do manualu?
http://www.nilesaudio.com/images/PDF/SPK-1_manual.pdf ;) Nechce sa mi to citat, ale je tam kopec obrazkov s prikladmi aj pre multiroom ;)
Odar
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků