40-42'' TV ! ?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 23. 12. 2009 13:11

Fru: Nemyslel jsem to tak, že na Philipsu je černá nějak špatná nebo tak, jen že Sony má tu černou o chlup černější :) ale fakt poznat jen v tmavé místnosti. Samozřejmě by mi vyhovovala i ta "Philips" černá. Trhnání na Philipsu taky nebyl problém, ale když se ta fce zapnula, tak měla vedlejší efekty. Někomu to nemusí vadit, dokonce se to může někomu líbit. Nevim... A zubatost se mi nepodařila srovnat, možná to bylo i signálem (tam byly nějaký HDMI - SD a HD satelity).


Prostě Philips i Sony má dobrý obraz, bylo by dobré je vidět, každému pasuje trošku něco jiného.
IkE Blaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mila_11 23. 12. 2009 14:03

Sharp bych nevolil,koukal jsem na ni na jednom veletrh bezel na ni bond tuším quantum of solace z blue-raye, v klidných scénách nádherný ostrý obraz,super barvy,ale jakmile se obraz měl začít rychleji hýbat tak byl příšerný ,kolem hran pohybujícího se objektu rozmáznutý.
Z tvého výběru bych volil Panasonic tu 42V10 zvládá dobře rychlý pohyb,nedělá problém klasický tv signál,pokud z ní nechces dělat monitor,neřešil bych nic a šel do Paňáka.Na víc se dá koupit za super cenu na netu nákejch 32-35litrů a na krámě neco kolem 34litrů což je pecka
Pokud bys chtěl Ledku tak jediná pořádná dle mého názoru je Sony serie X,ale ta se vyrábí jen od 46 palců a cenově je trošku vejš,ale nejlepši tv co sem za poslední dobu viděl.
NOTE:HP 6510b T7250 / GR690EA / 2GB / 120GB / 14.1" / DVD±RW / XPp
GSM:Blackberry 8900
FOTO:Sony DSC-T2
AV:Samsung PS42Q97,Samsung LE32R71W
Mila_11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 12. 2009 14:12

Prave, že ten Sharp si videl len na veľtrhu. Boh vie ako bol nastaveny. Ja som si žiadne vyrazne problemy nevšimol (samozrejme v ramci LCD technologie, ktora ma svoje limity). S plazmou suhlasim, no nesuhlasim s tym, že Sony X je jediny poriadny led model (napr. Philips 9704H, Toshiba 46SV685).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mila_11 23. 12. 2009 14:58

mno nevim zda na veletrhu to maj poreseny tak aby spis potencialni zakazníky odrazoval nebo ne,ale moje zkusenost je spatna,ac sem do nej vkladal velke nadeje ,cekal sem ze bude vyrazne lepsi nez model LE600 ale bohuzel se to nejak nenaplnilo.LE600 sem videl jak na hd signalu tak na klasickem digitalu a zkousel menit v nastaveni co se dalo(mozna spatne),ale proste sem zni nedostal pro mne uspokojujici obraz.
Je fakt ze tu toshibu ani phlipse sem nevidel.Ten Philips ma RGB led podsviceni nebo bilé ledky?
NOTE:HP 6510b T7250 / GR690EA / 2GB / 120GB / 14.1" / DVD±RW / XPp
GSM:Blackberry 8900
FOTO:Sony DSC-T2
AV:Samsung PS42Q97,Samsung LE32R71W
Mila_11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 12. 2009 15:21

Ono je to tak, že poväčšinou to maju nastavene v mode predajne, kedže na podobnych vystavach je veľa svetla. A tiež si nemyslim, žeby to niekto kalibroval.

S tym Philipsom ťažko povedať, tieto informacie akosi mlčia, resp. možno som prehliadol.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fru 23. 12. 2009 17:43

Ike: Nevím jak to říct, ale na té 46 Phil je černá jako noc, o žádné šedé se nedá diskutovat.. a to jsem měl čas i na W5500. Netřeba zmiňovat, že zubatost souvisí s nastavením a signálem. Celkem to dá čas a rozhodně nastavovaní obrazu jen tak nekončí.... u Philipsů se zubatost lehce přežene snahou o zvýšenou ostrost, tu je třeba naopak ubrat. Já jsem s podáním Philipse spokojen a to je to hlavní....nastavení je celkem dost a rád se v tom "šťourám".
Fru
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 23. 12. 2009 22:47

Nevím tedy, ale jak Sony, tak Philips (byl jsem poslední v obchodě, tak kvůli mě i zhasl :) ) má černou jako noc s pouličním světlem :lol: (jen jednoduché přirovnání). Čistá černá to prostě není ani u jednoho... (šedá se taky nedá říct, spíš svítící černá - to je prostě dáno technologií a nikdy to nebude lepší - jinak mluvím o nějakém rozumném kontrastu a podsvícení, ne nastaveno na minimum - tak se na filmy nekouká... pak máš pravdu, u Sony opravdu rozdíl mezi okolím a obrazovkou v noci hledám těžko). Nemá cenu řešit, obě jsou dokonalé televize.

Nastavení je podrobné jak u Philipsu, tak u Sony, ale u přijde mi, že ti, co chtějí věrnější obraz 50% věcí povypínají a pak regulují po stupních vyvážení barev atd :)

Ad Sharp - už jsem asi psal - přijde mi ta nová řada poměrně dost nadhodnocená, nikdo pořádně neviděl, ale všichni chválí.


// Fru - také jsem na to (černou) čuměl jak puk, když jsem je viděl poprvé :-D
Naposledy upravil IkE Blaster dne 23. 12. 2009 23:33, celkově upraveno 1
IkE Blaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fru 23. 12. 2009 23:30

v pohodě. Ovšem nechci vychvalovat něco na co se dívám, píši jen subjektivní zážitek a chtěl jsem rozpptýlit obecné obavy z nedobrého zobrazení černé barvy u LCD TV. Samotného mě překvapilo že je to takové jaké to je..
Fru
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 12. 2009 10:21

Sharp určite nie je nadhodnoteny. Nie je to dokonale, ale posun k lepšiemu tam je.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skypy 29. 12. 2009 23:08

je moc velký rozdíl mezi Z5500 a W5500 ? má cenu připlatit za Zetko ??? rozhodujeme se mezi nimi nakonec.....) popřípadě Z5800 x Z5500 /Sony
skypy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2009 10:56

Zase otazka, čo je veľky rozdiel. Rozdiel tam je, Z je lepšie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skypy 30. 12. 2009 13:05

v čem kromě o 100hZ víc ?? má cenu připlatit si ??
skypy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2009 13:10

Tych rozdielov je viac, Z ma iny, lepši panel, ine podsvietenie. Celkovo je obraz lepši. Podľa mňa sa priplatiť oplati. http://www.sony.sk/comparison/kdl40z5500aep/kdl40w5500k
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 31. 12. 2009 01:24

Taky pokud LCD tak přidat a vzít to Z 10bit panel je znát i tech 200Hz je výhoda.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 31. 12. 2009 11:35

Nemyslím si, že by to bylo tak výrazné. Za tu cenu.
IkE Blaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků