Softwarové ovládanie Roland Cakewalk UA-1G

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TommyT 6. 1. 2010 14:23

Zdravím, mám túto http://www.cakewalk.com/products/UAUM/UA1G.asp zvukovku.
Ovládač z priložené CD je nainštalovaý, zvukovka funguje (na XP).
Ale mám 3 problémy:
1.) input vol. ide ovládať iba potenciometrom a softwarovo vôbec
2.) na vysokej input hlasitosti, keď sa rozsvecuje kontrolka peak, počujem input aj v slúchadlách, napriek tomu, že mám direct monitor vypnutý (takže by som sa nemal počuť) - prečo?
3.) pri zvolení UA-1G ako predvoleného zariadenia pre prehrávanie a nahrávanie mi zmizne z traybaru ikona Volume Control a hlasitosť je možné ovládať len cestou cez ovládací panel - zvuk a zvukové zariadenia - záložka zvuk - hlasitosť - mení sa cez wave (je to nepraktické) a po prepnutí naspäť na integrovaný Realtek sa ikona Volume control na traybari automaticky neobjaví, ale musí ju tam cez "Zvuk a zvukové zariadenia" znovu ručne navoliť zaškrtnutím "Umiestniť ikonu hlasitosti na panel úloh)

Všetko toto vedie najmä k otázke, či sa k takejto zvukovke ešte neinštalujú nejaké vlastné ovládače z internetu, ktoré by vedeli tieto veci ovládať softwarovo (hlasitosť in/out, stlmenie mikrofónu, príp. ekvalizér atď.). Je tomu tak? Ak áno, aké?
Matrix Mini-i -> NAD C370 -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 6. 1. 2010 14:34

Nemám s touhle zvukovkou zkušenost na XP ani jsem jí nikdy nepoužil na nahrávání jako ty (když používáš input volume). Ale to že nejde ovládat z traybaru hlasitost by mělo být právě proto, že jí používáš přes ASIO ovladač. Mělo by to tak být v pořádku. Ovládání hlasitosti normálně přes foobar nebo tvůj přehrávač hudby by fungovat mělo normálně. Ale třeba se pletu, na Vistách bylo vše bez problému.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TommyT 6. 1. 2010 15:03

Cez prehrávač sa samozrejme hlasitosť ovláda (lenže keď máš pustený nejaký online stream, tak ti to nepomôže, čo sa týka ovládania na diaľku). Ale zvláštne je to, že aj cez ovládací panel cez Windows tú hlasitosť v pohode ovládam, no napriek tomu mi mizne ikona z traybaru. A takisto to, že input absolútne nejde cez soft ovládať. Input potrebujem skôr na volanie, ako na nahrávanie, hudbu nenahrávam.

Dá sa použiť iný ovládač? ASIO vlastne nepotrebujem.
Matrix Mini-i -> NAD C370 -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 6. 1. 2010 16:39

No ještě je možnost vypnout tim jezdcem na zvukovce "Advanced Driver Off" a pak to bude fungovat jen jako 16bit/44khz USB plug and Play karta. Vlastně přes Windowsácký ovladače.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TommyT 6. 1. 2010 16:48

To ma tiež napadlo a vtedy to funguje presne rovnako. Kým je aspoň na nahrávanie nastavený Realtek tak to v trayi ostáva, keď je všetko na UA-1G tak zase zmizne.
Matrix Mini-i -> NAD C370 -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 6. 1. 2010 16:51

Tak to fakt nevim co může bejt za problém, s XPčkama jsem to nikdy nezkoušel.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TommyT 6. 1. 2010 16:51

Ty ju ovládaš ako?
Matrix Mini-i -> NAD C370 -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 6. 1. 2010 17:13

No já jí používal jenom na přehrávání a hlasitost buď ve foobaru nebo hlavně na zesilovači potenciometrem.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků