Válka Domácích kin

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tapdancer 10. 1. 2010 16:25

Ahojte,
Už dlouho se tu nediskutovalo o domácích kinech. Právě jedno takové vybírám.
Zvuk bude přicházet z PC. Poměr je 40% filmy (HD), 40% hudba (mp3), 20% hry.

1) jak nejlépe propojit PC s dom. kinem a TV?

2) Je potřeba aby mělo hd dekodéry, když půjde zvuk z PC?

3) Cenově max do 13000, mám na mysli třeba tolik opěvované ONKYO HTX-22HD, ale zajímalo by mě, jestli mě +- udělá stejnou službu a takové sony/pana/lg za 5000.

4) Pořád mluvím o konfiguraci 5.1, dokáže nějaké kino 2.1 navodit tento zvuk (i kdyby mělo být třeba za 10k?)------resp. je lepší koupit 2.1 za 13000 nebo 5.1?

Díky.
tapdancer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 10. 1. 2010 17:32

1 Určitě HDMI.
2 Pokuď stojíš o DTS HD, Dolby TrueHD pamatuj, že je z PC jen tak nedostaneš. Umí to zatím jen 2 zvukovky na trhu s cenou od 3500 kč. S DD, DTS není problém ....tyhle dekoduje dneska i vysavač :-)
3 S tímhle ti neporadím. Zajdi do nějakých těch hypermegaelektrocenter a vyzkoušej...
4 U 2.1 by mohlo stačit do malé místnosti. Pokuď to máš z větší části na filmy, tak určitě bež do 5.1.
Oops!
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tapdancer 10. 1. 2010 17:42

Takže by mi byly ty HD dekodéry v onkyu na nic, když neměl např. nějaký xonar za 3,5k... >:-(
Takže by mě vlastně stačila jen zvukovka se SPIDF kterým bych vedl zvuk z PC do kina a HDMI kterým bych vedl obraz?
tapdancer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 10. 1. 2010 17:48

Ad 3) Onkyo bude zvukově určitě někde jinde, ty kina za 5 mají obvykle jednopásmový repro v plastových ozvučnicích, o kvalitě repráčků ani nemluvě.

Ad 4) Pokud to jde, tak běž do 5.1. Prostorový efekt bude určitě přesvědčivější.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 10. 1. 2010 18:00

tapdancer píše:Takže by mi byly ty HD dekodéry v onkyu na nic, když neměl např. nějaký xonar za 3,5k... >:-(
Takže by mě vlastně stačila jen zvukovka se SPIDF kterým bych vedl zvuk z PC do kina a HDMI kterým bych vedl obraz?
To je aktuální situace. Určitě se časem budou objevovat další zvukovky a tím pádem půjde i cena dolů.
I tak nemusíš připojovat přes SPDIF. I z grafiky lze vyvést po HDMI jak obraz tak i zvuk.
Oops!
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tapdancer 10. 1. 2010 23:34

To znamená, že z PC grafiky povedu HDMI do onkya (do IN) a z OUT HDMI na onkyu povedu signál HDMIčkem do televize?
-takže mi zvuk bude hrát z Onkya a obraz z TV?
tapdancer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaspi83 26. 1. 2010 12:35

...presne ako si napisal ;)
...len v PC si budes musiet nastavit ako zvukovy OUT zvukovku, co je na VGA, aby ti siel cez HDMI aj zvuk
...ak by to VGA nemala zvukovy cip, tak cez klasicku/integrovanu zvukovku pomocou optickeho vystupu
gaspi83
Junior

Odeslat příspěvekod Dusan 26. 1. 2010 13:34

Oops! píše:To je aktuální situace. Určitě se časem budou objevovat další zvukovky a tím pádem půjde i cena dolů.


To neni aktualni, ale velmi zastarala informace. Zadne dalsi zvukovky se objevovat nebudou a naopak Xonar to asi brzy zabali, protoze uz ztratil vyznam. Podporu PAP maji v dnesni dobe vsechny Radeony petkove rady a hlavne vsechny nove procesory Intelu (i3, i5) s integrovanou grafikou Ironlake, takze kupovat zvukovou kartu pro HTPC uz nema naprosto zadny vyznam.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 26. 1. 2010 13:40

Nemam AVR s HD dekodermi zvuku, len DD a DTS. Ale pokial viem, tak cez HDMI prejde 7.1 a aj HD formaty zvuku. Nestacilo by jednoducho zapojit HDMI z PC do AVR, ktory vie DD-HD a DTS-HD a AVR by ich uz dekodoval?
Osobne mam tuto maticnu dosku http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth ... uctID=2859 a cez HDMI ide bezproblemovo aj zvuk. Skusal som preniest aj DTS-HD, zvuk "sekal", lebo v Yamahe mam len DTS dekoder (kontrolka DTS pekne blikala :D ), ale data tiekli. Takze nevidim zmysel v tomto pripade kupivat nejaku zvukovku. Skusal som to na BluRay Matrix.

Alebo mi este cosi unika o comsi neviem.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Oops! 26. 1. 2010 15:55

Ne. HDMI musí být 1.3 + PAP, jinak to nepřehraješ.
Oops!
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 26. 1. 2010 16:20

Dusan píše:
Oops! píše:To je aktuální situace. Určitě se časem budou objevovat další zvukovky a tím pádem půjde i cena dolů.


To neni aktualni, ale velmi zastarala informace. Zadne dalsi zvukovky se objevovat nebudou a naopak Xonar to asi brzy zabali, protoze uz ztratil vyznam. Podporu PAP maji v dnesni dobe vsechny Radeony petkove rady a hlavne vsechny nove procesory Intelu (i3, i5) s integrovanou grafikou Ironlake, takze kupovat zvukovou kartu pro HTPC uz nema naprosto zadny vyznam.
Mno nevím. Co se týče Radeonů 5000, tak co jsem četl na forech, tak se to snad nikomu nepodařilo rozjet. Ale poslední ovladače opravovaly nějaké chybky, tak snad ...
Stejně do HTPC bych radši koupil zvukovku než grafiku (aktivní chlazení, spotřeba, odpadní teplo ...).

U toho Intelu jseš si jistej ?
Oops!
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 26. 1. 2010 19:56

Oops! píše:Mno nevím. Co se týče Radeonů 5000, tak co jsem četl na forech, tak se to snad nikomu nepodařilo rozjet. Ale poslední ovladače opravovaly nějaké chybky, tak snad ...
Stejně do HTPC bych radši koupil zvukovku než grafiku (aktivní chlazení, spotřeba, odpadní teplo ...).

U toho Intelu jseš si jistej ?


No ono moc nejede ani s tim Xonarem. Obecne prehravani BD na pocitaci je neskutecny opruz s nejasnym vysledkem. Jinak ty Radeony funguji, i kdyz samozrejme bude potreba jeste ledacos odladit. Grafika do HTPC dava docela smysl, protoze vetsinu HD videi dokaze akcelerovat lepe (prave s ohledem na spotrebu a odpadni teplo) nez CPU, neni samozrejme duvod kupovat nejaky 5xxx highend, staci uplne nejnizsi model, ktery z pohledu HTPC umi to same a pritom je mnohem praktictejsi.
Tim Intelem si jisty jsem, vsechny Clarkdale procesory tohle umi. Podle referenci to navic uz ted funguje pomerne slusne (na to jaka novinka to je) a v nejblizsich updatech SW na prehravani by mely byt posledni issues poreseny. Kdyz to srovnam s tim, ze Xonar neumel jeste pul roku od sveho vydani prehrat poradne jedine BD, tak je to pozoruhodne rychly nastup funkcnosti.
Suma sumarum, dneska uz nema vubec smysl kupovat Xonar, protoze konkretne Clarkdale procesory jsou naprosto idealni platformou pro HTPC a navic jsou za velmi rozumne penize v pomeru k tomu co nabizi.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 26. 1. 2010 21:53

Právě že jsem se minulý týden naštval a koupil xonara slim. Dolby True HD a DTS-HD master jede v pohodě. Moc nechápu proč, ale už při přehrávání mp3 mi přijde zvuk úplně někde jinde než s integrovanou zvukovkou. Teď zase spíše řeším kam skladovat 50GB bluray disky :-))
Obrázek
Oops!
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 26. 1. 2010 22:36

No vzhledem k tomu, ze pres to HDMI jde zvuk pouze jako jednicky a nuly rozkodovane deterministickym algoritmem, tak to ze MP3 zneji "uplne nekde jinde" bude tvoje autosugesce. :-)
Na skladovani 50GB BD disku je nejlepsi Unraid, pouzivam leta a v posledni verzi je to opravdu spickovy produkt za minimalni penize. Maximalni aktualni podporovana kapacita je 34TB, takze "par" BDcek se tam vejde. :-D
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 27. 1. 2010 05:55

Dusan píše:No vzhledem k tomu, ze pres to HDMI jde zvuk pouze jako jednicky a nuly rozkodovane deterministickym algoritmem, tak to ze MP3 zneji "uplne nekde jinde" bude tvoje autosugesce. :-)
Proto jsem psal, že to nechápu jak je to možné. Ale je to opravdu znát, že je tam rozdíl.
Oops!
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků