[recenze] SanDisk Sansa Clip+

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 17. 1. 2010 23:56

Tak já si taky něco k tomu napíšu :)

Ad lesk: přesně tak, je to na.*****. Taky jsou na lesku více vidět škrábance.

Ad klip: perko má malý odpor, takže kamkoli jsem Clip zaháknul, tak mi někde vypadl a držel jen na kabelu.

Ad knihovna: to mě nikdy netrápilo, i když jsem si říkal, že mu to trvá nějak dlouho.

Ad sluchy: s IE8 to bylo ok, hlasitost no problem, s ES7 jsem byl o dost výš u konce a kdybych byl sebevrah, dalo by se to poslouchat i naplno.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 18. 1. 2010 00:03

Tak větší tuhost toho klipu bych ocenil taky, hlavně pro dobrý pocit. Zatím mi nespadl, snažím se ho nedávat nikam, odkud by spadnout mohl, což použití trošku limituje. Nevím, jestli bych si ho připnul na spodní lem trička, a pak s ním běžel na šalinu :-D
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirosd 18. 1. 2010 00:06

bubaak píše:Pak napiš své poznatky :mrgreen: Pokud ti jde jen o hudbu budeš spokojen :-)...


Jasný, že napíšu 8-) , jde mi jen o hudbu tak myslím, že v kombinaci s IE8 budu spokojen.
Doma: AE Aego-m, BBdac -> AKG K701, Senn HD800
Na lítačku: sansa clip+ -> Senn IE8
mirosd
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 18. 1. 2010 20:39

po clipu sem si pořídil plusko, co mě sere je otvor na jack, nedrží tam moc spolehlivě :-(
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pitrs81 19. 1. 2010 13:37

Taky bych přidal pár svých poznatků:

1) To SlotRadio rozhodbně není reklama :-D jak je uvedeno v recenzi. Je to speciální volba, kdy do přehrávače vložíte na místo paměťové karty právě kartu SlotRadio a přes tuto volbu jej pak spustíte. V praxi jsem to sice nevyzkoušel, ale viděl jsem pěknou video recenzi Clip+ na youtube a tam to bylo ukázáno. V podstatě je to paměťová karta naplněná songy a to SlotRadio to jen přehrává a má to asi působit dojmem že jde o normální rádio :-)

2) Volbu přepnutí hlasitosti pro Evropu nebo zbytek světa jsem nenašel, takže asi už mám v přehrávači novej firmware ve kterém, jak jsem pochopil tady z komentářů na fóru, už tato možnost není. S dodanými sluchátky je hasitost OK, nicméně připojím-li své 60ohm-ové Koss Porta Pro, tak je max. hlasitos dostačující akorát v klidném prostředí. Ale třeba v šalině má člověk smůlu. Ale možná to půjde nějak přepnout do hlasitějšího režimu a jen jsem na nenarazil.

3) S přehrávačem jsem si hrál večer hrozně mi vadilo že nevidím co mačkám. Nějaké to podsvětlení kláves by se docela hodilo.
Pitrs81
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 20. 1. 2010 11:08

1) A přes normální přehrávání hudby to nejde, že je na to potřeba speciální volba?

2) Volba hlasitosti pro Evropu nebo zbytek světa se provádí při prvním zapnutí, a nebo při aktualizaci firmwaru. V nastavení pak byla jen položka: "Volume">"Normal"/"High", nebo tak něco, ale to už z nastavení v nejnovějším firmwaru zmizelo. Zůstala jen ta volba regionu při prvním spuštění, hned po volbě jazyka.

3) Ty nemáš hmat? Máš snad kříž se středovým tlačítkem, nad ním tlačítko home, a po boku volume. Podle toho se dá krásně zorientovat... Spousta lidí (včetně mě) píší jen po hmatu a po paměti všemi deseti na klávesnici, takže určitě zvládneš po hmatu a po paměti ovládat těch 9 tlačítek (4směrný kříž, potvrzování, home, volume up, volume down a on/off)...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pitrs81 20. 1. 2010 17:27

1) To na tom videu nebylo, ale myslím že to přes normální přehrávání nepůjde. Mrkni na funkci SlotRadio na webu, určitě něco vygooglíš.

2) Takže pokud mám nový přístroj s aktuálním firmwarem tak nemám šanci nastavit hlasitost z Normal (Europe) na Hihg? Musel bych třeba dongradnout firmware?

3) Přehrávač jsem koupil přítelkyni a ze začátku jsem netušil co které tlačítko dělá. Na pohyb v menu samozřejmě ano, ale funkce při přehrávání ne. Časem se to ale určitě dá naučit na zpamět, to souhlasím.
Pitrs81
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 20. 1. 2010 20:06

Co vím, tak SlotRadio funguje na principu prodeje paměťových karet se sestaveným setem písní...
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 20. 1. 2010 20:45

2) Mělo by se to nastavovat při prvním zapnutí. Jinak zkus tam ten aktuální firmware (byl tu linkován) nahrát znova, třeba se Tě to taky zeptá. Jinak se musí smazat nějaký soubor, ve kterém je to uložené, a on se Tě po zapnutí znovu zeptá na ten region...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod semaniaci 20. 1. 2010 23:29

teda ak by sim mal záujem otento podarený prehrávač, tak by ma najviac žralo, že by mi nepricupital v 8GB verzií v modrej farbe :D
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 21. 1. 2010 00:49

Taky nechápu, proč ty pěkné barvičky dělají jen ve 4GB verzi, a 8GB už je jen černá...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod semaniaci 21. 1. 2010 18:26

na druhej strane skorej rozdýcham čiernu farbu, ako o polovicu menšiu pamäť aj keď sa dá rozšíriť
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 22. 1. 2010 01:57

Clip+ už má opravenou indikaci dokončení nabíjení! Po dokončení nabíjení už indikátor baterie svítí jako plná baterie. V PC to ale stále píše "Charging (100% remaining)" :-( Je to poprvé, co ho nabíjím od doby, co jsem do něj nahrál firmware V01.02.09P, takže jste si toho možná někteří všimli i předemnou. Po opětovném připojení k pc ukazatel stavu baterie na přehrávači znovu indikoval nabíjení, ale pouze na tom posledním kousku ukazatele stavu baterie. V PC v té době bylo napsáno zase "Charging (100% remaining)", každopádně je vidět posun, tedy že výrobce tento bug registruje, a něco s tím dělá...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 23. 1. 2010 02:08

Přijedu ze Slovenska, ožeru se, kouknu sem a mam se chuť ožrat zas :nenapadne
SlotRadio neni reklama? To jsem taková guma? Když něco nedostanu, nebo bezplatně nezřídím není reklama???? :roll: (tedy si musím koupit) kde je slivovica? tady uf :-P

Hraje potichu? (v šalině a s Portama? eh te slivovice asi už mam moc) dej reset na zaklad, jazyk čj a region ne Evropa... mělo by to se sluchátkama řvát.

ovládání stojí za "slovenský pivo", ale oproti (německému) je to lahoda..

Poznatky z natačení:
- minimální hlasitost si udržuje dobré rozlišení nástrojů, ale řve!! Když na Clipu dám stupeň 1, pak na iriveru mam stupeň 6??? Ja chci poslouchat potichu!!!!!!

- Ovládání ..... iriver je jinde

- Zvukově super, ale dynamika se mi nezda. Iriver je lepší ač hraje o "třídu" hůř

- Baterka drží 14 hodin při nenáročném poslouchání

. Design mě začíná štvát, je trošku "nedojeblý"
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 23. 1. 2010 12:39

s tou minimalni hlasitosti muzu jen potvrdit. Na spani porad moc...
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků