formát FLAC, APE apod. v přenosném systému

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hynpin 9. 1. 2010 13:07

Bína píše:Ehm, k čemu je 24 bit na zařízení, který ho stejně skrouhne na 16 bit?


Jak jsi na tohle přišel? Chci říct že H10 i Clip a dokonce i některé iPody mají DAC schopné tohle přehrát (Wolfson, TI), 24bitový převodník atd...
Naposledy upravil hynpin dne 9. 1. 2010 15:32, celkově upraveno 1
hynpin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 9. 1. 2010 13:20

Cituji:
Lighting píše:Rockbox nepodporuje 24bit/96Khz:))on downsample danne ripy..takze nebudete ich mat prehrane v takejto kvalite....jediny prehravac ktory to dokaze je prave Hifiman.
citujem: je prvy takehoto druhu:))
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 9. 1. 2010 13:46

Nemluvě o tom, že nechápu význam 24/96 na KPP. To Black Album mám taky, je fajn ale příliš velkej rozdíl proti 16/44 to není.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tamcsi 20. 1. 2010 11:33

u mojom prehrávači + slúchadlách počujem malý rozdiel,ale až taký priepastný nie je.o niečo krajšie hrajú ak je hudba vo Flac-u.
Cowon iAudio7 8gb + Sennheiser HD 380 PRO /Sennheiser px100
tamcsi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nolwendil 20. 1. 2010 20:40

A zkoušel jsi ten flac převést do mp3, a pak porovnat? Do mp3 s alespoň 160kbps VBR? U mě si troufám tvrdit, že až na výjimky, tedy specifické chyby ve výškách, ten rozdíl není slyšitelný...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 20. 1. 2010 21:04

U mě na iphonu a JH13 je rozdíl docela jasně slyšitelný.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 1. 2010 21:08

Ale ty seš se svym přenosnym hifi trochu vyjímka :-D
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 20. 1. 2010 21:27

Bíno, mám dotázek. Co se týče lossless formát v iPhonu, používáš Apple Lossless nebo nějakým způsobem přehráváš Flac? Já to zkoušel přes VLC4iPhone a znělo to přímo šíleně...
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 20. 1. 2010 21:29

Používám ALAC, nevidím žádný důvod, proč tam nějak šíleně cpát flac.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 20. 1. 2010 21:32

No mě to taky nejde na mysl, ale zeptat sem se musel :)
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Casial 30. 1. 2010 00:13

Já osobně mám v iPodu Classic některé alba v ALAC a upřímně, nerozeznám je od high-bitrate mp3. Je možné, že na iPhonu by to poznat šlo, protože ten má, pokud se nemýlím, DAC od Wolfsonu, kterýž je obecně oblíbenější než DACy od Cirrusu... Jestli přemůžu lenost, udělám si test s iPhonem a dám vědět výsledky.
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Casial 30. 1. 2010 03:16

Nu, hledal jsem, zda-li není nějaký ABX test jako app pro iPhone - a není.
Tak jsem se díval, jestli už konečně je nějaký ABX pro Mac - a furt jen ta Java šílenost.
Tak jsem si řekl, že si udělám ABX aspoň na tom Macu, abych měl referenci, jestli od sebe rozeznám ALAC a MP3/128vbr (což bych podle toho, s jakým despektem se tady lidé vyjadřují ke 128kbps MP3 měl poznat i se zacpanýma ušima) - inu, učinil jsem tak jen cvičně na dvou skladbách (Wuthering Heights od Kate Bush a Call Off the Search od Katie Melua) - a výsledek byl, slušně řečeno, statisticky insignifikantní. Ergo, můj přínos pro debatu MP3 vs. Flac v přenosných přehrávačích se zdá býti po tomto zjištění limitně blízký nule. Přenechám tedy debatu netopýroidnějším. (Schválně jsem si nechal v Audacity vykreslit frekvenční spektrum, abych se ujistil, že rozdíl v těch souborech je... a je.)

A jen tak btw, rád bych na vlastní oči viděl, jak někdo udělá statisticky signifikantní ABX třeba s 256vbr mp3. (Tím v žádném případě netvrdím, že to nelze, jen to, že bych to opravdu moc rád viděl.)
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 30. 1. 2010 09:28

Ono slepý testy jsou velkej problém odjakživa. Nejsem si jistej do jaký míry je to fakt dobrý řešení. Během soustředěnýho poslechu jedný písničky nebo její čísti v nějakym ABX comparatoru toho zdaleka člověk tolik nepozná jak v případě, kdy se naopak nesoustředí na detaily v časovym presu. Neboť mozek pracuje a snaží se něco najít za každou cenu nebo naopak je z neustálýho opakování tak zblblej, že mu vše přijde stejný. Místo toho mám radši poslouchání nejlépe celého naposlouchaného alba. Vnímání hudby/užívání si jí. Pak si osobně všimnu rozdílu spíš. U mp3 většinou podivných výšek a celkový měkkosti, malý nabroušenosti zvuku. I když v současnosti už rozdíl většinou slyšim hned, záleží na žánru hudby. V elektronice bych asi 128kbps od CD nerozeznal, v živym koncertu rocku určitě.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Casial 30. 1. 2010 15:35

Tak proč ne, udělám si někdy slepý test, jak navrhuješ - nějaké své oblíbené album grabnu do mp3/128, vypálím a nepopíšu, originál přepálím na stejné médium a budu věnovat večer poslechu - pak se pokusím tipnout, které je origo a které mp3 a zkontroluju to v Audacity... Je to zdlouhavé, náročné, výsledek po jednom tipu není statisticky významný - ale každopádně to stojí za pokus :)
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 30. 1. 2010 15:54

Mp3 128 jo? Já si nemyslím že bych měl nějakou hi-res sestavu, i když mi to hraje docela slušně tak prostor na zlepšení je pořád velký, ale takové zvěrstva a mp3 celkově vůbec neuznávám když můžu mít hudbu v původní CD kvalitě, naprostou většinu mám ve FLAC/ALAC a do mp3 už nepřevádím i když je 320 nepochybně hodně blízko CD kvalitě, principálně z toho nemám dobrý pocit a poslech mě pak nebaví, vy co to tak nemáte buďte za to rádi a neřešte ptákoviny. ;-)
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků