reproduktory 5.1

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fps 24. 1. 2010 05:34

jdou připojit do TV LG 42SL9000 reproduktory 5.1 které jsou pro PC a bude fungovat dolby system, případně jak a přez co zapojit do TV
Naposledy upravil fps dne 24. 1. 2010 06:56, celkově upraveno 1
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fps 24. 1. 2010 05:57

co říkáte na tyhle Logitech X-530 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29465
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 24. 1. 2010 08:07

fps píše:jdou připojit do TV LG 42SL9000 reproduktory 5.1 které jsou pro PC a bude fungovat dolby system, případně jak a přez co zapojit do TV

Děkuji za informaci.
fps píše:co říkáte na tyhle Logitech X-530 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29465

V této větě jsi nám asi chtěl oznámit, jaký máme názor, neboli co říkáme na ty reproduktory, leč ta informace tam není. Jak bys k ní vlastně přišel, když se ještě nikdo nevyjádřil?


Nejdříve se zamysli nad svou češtinou. Pak se zamysli nad tím, jak jsi položil dotaz.
Co myslíš tím "dolby system"? Prostorový zvuk? A nebo aby Ti hrálo všech 6 plasťáčků, tedy stereo namixované do všech bedniček? Jde Ti do TV vůbec nějaký signál s prostorovým zvukem?
Máš prakticky dvě možnosti. Buď ty reproduktory připojíš přímo k TV, a nebo ke všem zdrojům signálu.
Pro připojení k TV budeš potřebovat reproduktory připojit přes optický výstup té televize. Ale nemůžu Ti potvrdit, jestli ta TV digitalizuje i analogové zdroje audiosignálu. Mám sice doma také LG TV, má optický výstup, ale nemám ho na čem vyzkoušet. Každopádně tato možnost by Ti do reproduktorů přinesla i prostorový zvuk, pokud bys měl zapojené nějaké zařízení přes HDMI. Ovšem bedny s digitálním vstupem Tě nevyjdou zrovna levně. Nebo je tu ještě jack na sluchátka, ale ten oplývá nevalnou kvalitou (ale za zkoušku nic nedáš). Samozřejmě to pak bude pouze stereo.
Druhou možností, je připojit ty reproduktory zvlášť ke všem zdrojům. Pokud Ti jde zvuk do TV z nějakého externího zdroje (satelitní set-top-box, videorekordér, DVD přehrávač), a Ty si vystačíš pouze s tím, že Ti ty externí reproduktory budou přehrávat pouze ten zvuk z externího zdroje, tak se podívej, jaký má ten zdroj výstupy na zvuk. DVD přehrávač by měl produkovat prostorový zvuk, možná ještě tak ten satelitní set-top-box, ale VCR, nebo obyčejný televizní signál ne. DVD přehrávače většinou nemají analogové výstupy 5.1, takže pro prostorový zvuk zase budeš muset šáhnout po digitálním výstupu (optika nebo koaxiál). Pokud si vystačíš se stereem rozmixovaným do všech šesti bedniček, tak Ti stačí použít stereo výstupy těchto zařízení.

Ty Logitechy bych Ti nedoporučoval, jelikož kvalita je na dost ubohé úrovni. Subwoofer akorát hučí, a vůbec to hezky nehraje. Měl bys to na filmy, nebo i na hudbu? Nechceš za tu cenu koupit radši nějaké "pořádné" stereo?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fps 24. 1. 2010 19:45

je vůbec redukce (kabel) na jedné straně digitalní audio optický konektor (výstup z TV) a na druhé straně cinche (analog audio vstup do zesilovače), zkoušel jsem TV připojit přez 3,5 jack (sluchátka) na zesilovač, ale zvuk nebyl moc dobrý, tak proto ten můj dotaz na existenci redukce audio optika>cinche
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 24. 1. 2010 19:50

je řika se mu D/A převodník a stojí dvojnasobek toho co bedny od Logitechu
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fps 24. 1. 2010 19:54

bubaak píše:je řika se mu D/A převodník a stojí dvojnasobek toho co bedny od Logitechu

tak to je na prd
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 24. 1. 2010 20:52

Existuje i vyšší model těch Logitechů, s optickým vstupem, ale doporučit Ti ho nemůžu. Osobně bych doporučil nějaký DAC, a k tomu stereo, a vykašlat se na 5.1.
A co ta druhá možnost, tedy připojit ty bedničky ke zdrojům signálu pro TV?
Jinak líp než ty Logitechy hrají i Geniusy, a to k nim máš i dálkové ovládání, což se k TV určitě hodí. Mají i víc vstupů... http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
Jestli máš třeba VCR, tak z toho bys mohl brát zvuk pro ty repra, DVD by mělo mít minimálně stereo cinch výstup, možná i 5.1. Stejně tak satelitní set-top-box. Sice jsi tak nějak zhruba napsal, o co Ti jde, ale už jsi opoměl dát vědět, jaká je Tvá současná konfigurace, kterou chceš tímto vylepšit. Takže to je pak těžko radit...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fps 24. 1. 2010 23:17

asi by bylo nejlepší koupit ňáké pořádné domácí kino z digitálním optickým audio vstupem? akorát že mám doma sony CD-DVD, sony zesilovač a reprobedny Jamo a je mi líto vše zahodit když vše šlape i když je to už dost staré ale zvuk je dokonalí ale jenom stereo, dá se z tim něco ještě udělat? akorát nevím jaké by bylo nejlepší audio zapojení aby fungovalo dolby 5.1, do TV mam přes cinch>3,5 jack (ale mohu předělat na Hdmi kabel grafika zvládá i audio, ATI) zapojeno PC a přes Hdmi IPbox 9000, jestli by bylo nejlepší zapojit domácí kino do TV do digitálním optickým audio výstupu a nebo do domácí kina zapojit přímo PC a IPbox, ale přes co jenom přes cinche? můžeš mi doporučit ňáke domácí kino od sony
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fps 24. 1. 2010 23:34

když zapojím do digitálního optického audio vystupu na TV domácí kino, půjdou i reproduktory na TV a nebo se vypnou (v TV v menu se dají vypnout) jako když zapojím sluchátka do 3,5 jacku, jde mi o to že nebudu mít stále zapnuté domácí kino a abych vždy nemusel vyndávat a zase zandávat konektor optiky, když budu chtít aby hráli reproduktory na TV
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 25. 1. 2010 01:02

Nevypnou se, musíš repra vypnout v TV.
Když máš takovou stereo sestavu, tak budeš z jakéhokoliv levného 5.1 opravdu zklamaný. Vždyť i hezdy vyladěná stereo sestava Ti dokáže udělat mnohem lepší prostorový efekt, než pár malých bedniček kolem Tebe. Být Tebou, tak všecky ty komponenty (CD-DVD, PC, IPbox 9000) zapojím do toho zesilovače, a jedu zvuk přes to Jamo. Obraz z PC určitě zapoj do TV digitálně, zvuk pak pojedeš přes ten zesík, tedy z 3,5mm jacku. Jen pak záleží na zvukovce, jak je kvalitní...
Každopádně pokud bys opravdu trval na tom DK, tak bys musel koupit nějaký A/V receiver (nejlépe s podporou HD formátů, ale ty jsou dnes žádané, tedy nejsou levné), a když už přední repro máš, tak bych ho použil (nač kupovat druhé, leda že bys chtěl úplně přejít ze sterea na DK, což nedoporučuju), zapojil i na ten receiver (z bezpečnostních důvodů se k tomuto účelu dá pořídit takový přepínač, abys repro neživil zároveň z obou zesíků). K těm předním bednám dokup surround a center, a zapoj to do toho receiveru (takovéto sady se běžně prodávají, právě pro doplnění předních reprobeden). Podle potřeby kup i subwoofer, ale to záleží na tom, jak Ti ty Jama zahrají basy. S jakýmkoliv kompromisnějším řešením prostorového zvuku bys nebyl spokojený...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fps 28. 1. 2010 07:55

tak jsem PC a IPBox, DVD-CD jem už mněl, připojil do zesilovač a zvuk je dokonalí, až mi něco odejde tak koupim pořádné domácí kino 5.1 nebo 7.1 Sony, okolo 20 000kč snad něco pořádného koupim?
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kammo122 28. 1. 2010 16:19

ak raz začuješ kvalitne stereo vykašleš sa na 5.1 v tejto cene ..... 7.1 už vobec .!!
a stereo za 20 000kč už by si mal slušnu zostavičku
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vende 6. 2. 2010 23:02

Jedním možným řešením, jak docílit připojení reprosoustavy k přístroji se zdrojem prostorového zvuku, je zakoupení externího dekodéru prostorového zvuku s konektory přímo na reproduktory. Mnoho možností pořízení takového samostatného dekodéru za rozumnou cenu není. Jednou z nabídek je např. dolby-dekoder.cz.
vende
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Majian 9. 12. 2011 11:26

Mám TV Samsung UE40D5000 http://www.mall.cz/led-televize-uhlopri ... 0?v=477060 reproduktory Genius SW-HF5.1 4000 http://www.mall.cz/reproduktory-5-1/gen ... hf5-1-4000
a zvukovku AXAGO USB2.0 - real 7.1 http://www.alza.cz/axago-usb2-0-real-7- ... 246591.htm
Myslel jsem, že když zapojím kabel z optického výstupu TV do vstupu na grafické kartě půjde mě přes tyhle reproduktory zvuk z tv.
Neděje se tak a nenapadá mě důvod proč by to nemělo jít.
Prosím někoho zkušenějšího o radu, nebo vysvětlení, předem moc děkuji.
Majian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 9. 12. 2011 12:55

na grafické kartě


Doufám že byl myšlen vstup na zvukové kartě. Pak by takové zapojení mohlo fungovat ovšem za podmínky že se na počítači nastaví poslech toho co jde z optického vstupu.
Je taky ale možné že přímo zvuková karta vnitřní propojení vstupu na výstup nepodporuje a pak jedině použít nějaký program který příchozí zvuková data pošle zase ven - to ale může vnést do zvuku nežádoucí zpoždění.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků