beyerdynamic DT 990 PRO

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lumio 24. 1. 2010 13:16

Kedze som si neni isty ci tu tieto sluchatka maju vlastny thread (a kedze uz su na ceste ku mne) tak ho tu zakladam. Budu vlastne taka moja startovacia ciara medzi full size vyssej triedy. Vychadzal som z testu tu na avmanii. Krmit ich budem v spojeni s Essence ST tak uvidime :-).
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slipknot27 24. 1. 2010 18:26

lumio: trosku OT, ale ako hraje essence st v porovnani s integrovanou? lebo mam zostavu z podpisu a neviem ci by to bol vyrazny krok, alebo zbytocnych 150 eur ...momentale idem cez integrovanu, ale nestazujem si...
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lumio 24. 1. 2010 18:41

No myslim ze na to je jednoznacna odpoved, nechyta sa x-fi a uz vobec nie integrovana zvukovka.
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 24. 1. 2010 20:23

slipknot27 píše:...momentale idem cez integrovanu, ale nestazujem si...

A skusal si aj inu, ze si nestazujes? :nenapadne
Ja som mal integrovanu, potom audigy2 a teraz essence stx.
V kazdom upgrade bol pocut rozdiel, ale z integrovanej na essence to musi byt pri dobre nahravke riadne pocut.
E = mc2 +-3dB
lucas (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 24. 1. 2010 22:43

Od teď prosím směřujte diskuzi přímo ke sluchátkům... OT už po první odpovědi je výborná vizitka :)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alphi 25. 1. 2010 08:36

DT 990 PRO mám rád a jsou pro mě snad konečnou. Jejich zvuk mě dostal hned při prvním poslechu.
Barevný bas, agresivnější výšky, dynamiky spousta, zkrátka baví. Měl jsem obavy, že mě časem naštvou, že mi na nich budou vadit ty středy jakoby oddělené (lehce vytržené, utopené - nehodící se škrtněte) od zbytku pokrytého frekvenčního pásma, ale ne. Po nějakých skoro sedmi stech hodin, co s nimi mám "najeto", jsem si na jejich zvuk tak navyknul, že bych teď sušší, rovnější, pravdivější sluchátka jen těžko rozdýchával. DT 990 PRO momentálně zní mému uchu dost "normálně".

Co k nim ještě dodat? No, kroucený kabel - pro mě super, nemotá se mi u PC pod židli. Pohodlí - paráda.

Devětsetdevadesátky pro mě byly na začátku příjemným překvapením a okamžitě se staly srdeční záležitostí.

Pokud víte, co od nich chcete a co jsou schopna vám poskytnout, tato sluchadla nezklamou. To ale platí všeobecně, takže zas a znovu: vybírejte vlastní hlavou.

//Ď. za opravu nadpisu.
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slipknot27 25. 1. 2010 14:26

jj sorry za OT :lol: dik za info, lebo mam este sony CDP-215 a medzi nim a integrovanou nepocujem zatial ziadny rozdiel, mylsim ziadny nejak vyrazny :-( som myslel ze ten player sony zahraje lepsie, z coho mi vyplyva ze essence st musi sony nakopat pr*** :-D
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lumio 27. 1. 2010 23:15

Tak dodavatel kde som ich mal objednane ich nieje schopny dodat :-l . Mozno je to aj na nieco dobre. Bez priameho posluchu nieco na slepo kupovat nema vyznam. Essence je k dispozicii ak mate zaujem. Domaci rig budem riesit asi neskor.
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 27. 1. 2010 23:24

Bayery som minule videl vystavene v Basyse na Starej vajnorskej. Ale nepamatam si uz, ci mali zrovna aj 990 Pro.
Od koho si ich mal objednane?
E = mc2 +-3dB
lucas (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumio 27. 1. 2010 23:46

Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumio 1. 2. 2010 17:09

Tak som ich preobjednal v dalsich shopoch, dufam ze to klapne (dufam ze mi nepridu troje :D )
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumio 5. 2. 2010 22:08

Upozornenie, teraz su v akci za 139e tu:
http://www.g-tec.sk/?mid=12&sid=32&vid= ... 33&do=info ;-) .
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumio 8. 2. 2010 14:04

Moj dojem z DT 990 PRO.
Konstrukcia: je fakt velmi solidna, posobi velmi pevne, kovove casti (hlavovy most, uchytenie musli), plast musli posobi odolne. Vyborna kombinacia kovu, koze, plastu. Nausniky velmi prijemne sedia na hlave.

Test: Essence ST, miestami budem porovnavat s in-earmi (re0, she9800,9850).
Skladby: MJ - albumy Thriller, Bad. Roxette - 20 Greatest Songs, HIM - And Love Said No, Venus Doom.

Basy : velmi pevny bas , to je prve co ma napadlo ked som ho pocul, neprekryvajuci, nedoznieva, trohu pomalsi, trochu pripomina kombinaciu DS + she9850. Nema ale taky doraz a rychlost.
Stredove pasmo : niekto pise o udajne potlacenych stredoch, na skladbach kde som sluchatka skusal som nic take nepozoroval. Stredy dobre zapadaju do prejavu, nepripadaju mi utopene ani neprirodzene, ovela prirodzenejsie ako re0.
Vyskove pasmo: najsilnejsia stranka DT-ciek. Jednoznacne - jemne znejuce popritom s uzasnym detailom (az extremnym). Proste ich mozem pocuvat stale bez toho aby unavovali. Pre porovnanie RE0 maju menej detailu v tejto oblasti (ak si dobre pamatam). Pomerne slusne im tu konkuruju az she9800, kde mi pridu vysky velmi podobne.

Priestor: to je individualna vec kazdeho posluchaca, cakal som viac - musim povedat ze zvuk ma priestor, ale nie akokeby do hlbky, skor vertikalne a horizontalne. Tu su kralom pre mna prekvapujuco in-ear 9800-vky.
Zaver: velmi prijemne znejuce sluchatka, celkovo je zvuk velmi jemny (niekedy az "tiny sound") vyborny komfort, velmi solidne vyhotovenie, ale musim aj povedat ze podobny zvuk poskytne prave kombinacia DS+OPA2134+9800, len priestorovejsi(aspon pre mna).
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alphi 8. 2. 2010 14:37

lumio píše:Stredove pasmo : niekto pise o udajne potlacenych stredoch, na skladbach kde som sluchatka skusal som nic take nepozoroval. Stredy dobre zapadaju do prejavu, nepripadaju mi utopene ani neprirodzene, ovela prirodzenejsie ako re0.

Zkus si něco s ženským vokálem, na tom je slyšet zastření a utopení. Nic, kvůli čemu bych měl někdy chuť je házet do koše, ale je to tam.

lumio píše:...celkovo je zvuk velmi jemny (niekedy az "tiny sound")...

:shock: No, docela by mě zajímalo, co podle tebe zní akčně.:-))

A k tý jemnosti výšek: ... :hm
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumio 8. 2. 2010 14:44

Ja povazujem prave tu ich jemnost a podrobnost za velke plus :love:
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků