Senn HD 205 + externí zvuková karta

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fridge 3. 2. 2010 21:53

Zdravím,

poslech muziky z mojí integrované karty (SoundBlaster Advanced HD Audio) přes Philipsovská sluchátka HP250 nebo Senn pecky MX460 není špatný, ale poslední dobou začínám mít pocit (hlavně kvůli hroznému šumu ze zvukárny), že to není ono. Chtěl bych něco lepšího, četl jsem docela dobré reference na Senny HD 205.

Chtěl bych se vás proto zeptat, jestli máte s těmito sluchátky dobré zkušenosti, zda je kvalita zvuku dobrá a jakou externí zvukovou kartu (mám i PCMCIA/Express slot) byste mi doporučili. Zatím jsem četl hezké věci o Rolandu UA 1EX, ale přijde mi trochu dražší.
Vždy možnost volby. Zvolit si nesvobodu je taky volba.
fridge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod semaniaci 3. 2. 2010 21:56

namiesto rolandu zober cakewalk UA-1G. to je jeho novší kolega. a slúchadlá ak máš financie, tak by som zobral HD555 po jednoduchej úprave by si vedel získať zvuk HD595
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fridge 3. 2. 2010 22:35

No, tolik financí nemám, za celou sadu bych určitě nechtěl dát víc než 3500,- Kč, na MusicCenter.cz HD205 + UA-1G vycházejí na 3600, což je fakt cenový strop. Jen mě zajímá - ten velký potenciometr se dá použít i na korekci hlasitosti výstupu, nebo jen vstupu?
Vždy možnost volby. Zvolit si nesvobodu je taky volba.
fridge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 3. 2. 2010 23:29

HD205 jsou hodně nepohodlná sluchátka zvuk mi taky moc nesedl (upřímně, asi tři roky dozadu jsem je slyšel...), měli je v electroworld
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumio 4. 2. 2010 00:20

Co takto Dr.DAC nano, je tam na vystupe ad8397 takze utiahne aj narocnejsie sluchadla. Ale nepocul som, kazdopadne zaujimavy.
http://www.esi-audio.com/products/drdacnano/

Cena cca 70eur.
Naposledy upravil lumio dne 4. 2. 2010 00:50, celkově upraveno 2
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fridge 4. 2. 2010 00:24

To s tím nepohodlím jsem na ně taky slyšel... Jestli je to tak hrozné, jak říkáš, není to vůbec dobré, protože nevím o kvalitních uzavřených sluchátkách za ty peníze. Uzavřenost je požadavek, protože spolubydla bytostně nesnáší Roba Zombieho, ke kterému já chovám nemalé sympatie. Vy víte?
Vždy možnost volby. Zvolit si nesvobodu je taky volba.
fridge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 4. 2. 2010 00:36

Uzavřené Shure.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pHp 4. 2. 2010 09:59

O HD 205 nemá nejmenší smysl ani uvažovat. Shure SRH240 může být ta správná volba.
Zvukovka se dá pořídit i "velká" (třeba Lexicon Alpha, která je teď kolem 2000).
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fridge 4. 2. 2010 19:08

Tak tedy asi půjdu do těch Shure. Máte někdo zkušenosti s Lexiconem pod Win 7 Pro 32 bit?
Vždy možnost volby. Zvolit si nesvobodu je taky volba.
fridge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slipknot27 4. 2. 2010 19:45

Pozri ja ti poradim takto: zober senny hd555 a urob si ten mod a budes mat fakt ze spickove sluchatka...zatial budes ficat na tej zvukovke ktoru mas, ale budes rad ze mas fakt huste sluchatka ;-] a casom kupis potom nejaku zvukovku :-)) aspon budes mat dve fazy v pocuvani: prav bude ked kupis sluchatka a povies wau! to je zvuk! a potom druha ked kupis este nejaky dac/amp a povies wau! a to som si myslel ze uz to lepsie hrat nemoze :-D
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 4. 2. 2010 20:57

Slipknot: opomíjíš potřebu uzavřené konstrukce...
HD 555 jsou do okolí slyšet slušně, hlavně, když si to chce člověk trochu užít...
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fridge 4. 2. 2010 21:13

Ano, uzavřená konstrukce je 100% nutná. Kromě toho HD 555 stojí dva a půl tisíce, a to je skoro hodně.

Fakt bych ti přál poslechnout si ten šum, který mi zvukárna vyluzuje, společně s pískáním procesoru. ;-] Je to asi jako když si na rádiu naladíš 101.45 místo 101.4. Senny tyhle nesrovnalosti umějí geniálně zdůraznit, to už mám vyzkoušené.

Můj plán je koupit si sluchátka + zvukárnu teď a následně časem dokoupit amp. Nejsem audiofil ani milionář.

P. S. Nechci megakůl sluchátka, abych jimi oslňoval spolubydlu, chci (přiměřeně) kvalitní poslech muziky, a to s tou zvukárnou za žádných okolností nejde.
Vždy možnost volby. Zvolit si nesvobodu je taky volba.
fridge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slipknot27 4. 2. 2010 21:18

ok sorry to som si nevsimool :-[ ...
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jan1k 5. 2. 2010 16:40

Odporucam ti Denon AH-D501+nejaky zdroj
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TommyT 5. 2. 2010 18:41

fridge píše:Můj plán je koupit si sluchátka + zvukárnu teď a následně časem dokoupit amp. Nejsem audiofil ani milionář.

V tejto cenovke by bol amp rozhadzovanie peňazí.

Ako zdroj odporúčam UA-1G. Ten veľký potenciometer je iba na vstupy. Výstupy ovládaš v systéme + malým potenciometrom na boku ovládaš sluchátkový výstup.
Matrix Mini-i -> NAD C370 -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků