rozdil mezi DTS a DolbyDigital - Prologic

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pcwifi 6. 2. 2010 15:57

rozdil mezi DTS a DolbyDigital - Prologic, v čem to tkví ?

nepozoruji rozdil a ani muj zes s dekoderem ne vzdy DTS "detekuje"...jedna se prevazne o MKV HD RIPy...

tHx
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 6. 2. 2010 16:00

Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 6. 2. 2010 16:22

diky...

da se nejak rozpoznat v jakem "dolby" je ulozen konkretni zaznam ? Ci je toto ulozenim v AC3 nemozne ?

tHx
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 6. 2. 2010 17:33

V PC Power DVD identifikuje zvukovou stopu bez problémů.Tedy Dolby 2.0,5.1,DTS 5.1 atd.
Jaké máš "komponenty" pro přehrávání DVD nevím.Můj přehrávač a reciever nemá s identifikací problém.Vždy je zvuková stopa popsána v OSD nebo v recieveru.

Možná trochu rozepiš,co jsi myslel tím uložením AC3. :hm
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 6. 2. 2010 17:54

jedu pres PC,zesilovac Sencor SHC-SP110 - vestavěný dekodér Dolby Digital a DTS,prehravac MPC HC,propojeni optikou.

uz jsem prisel na chybu,v nastaveni AC3 zvoleno na pevno Stereo Vystup,po prepnuti do SPDIF uz OK, zesík spravne identifikuje DTS nebo DD.

Ohledne AC3,vycetl jsem az ted ze jde o puvodni znaceni Dolby Digital viz. http://cs.wikipedia.org/wiki/AC3
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 6. 2. 2010 18:41

Ano,AC3 je původní označení prostorového zvuku DolbyDigital.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 18. 11. 2011 18:13

Oživujem toto vlákno:-)
Chcel by som sa opýtať užívateľov domácich kín z tohto fóra:
Počuť na vašom systéme rozdiel v kvalite zvuku pri prepnutí zvukovej stopy z DD na DTS?
Ja mám AIO Philips LX8300SA a musím priznať, že nepočujem žiaden rozdiel. Dokonca pri niektorých filmoch je stopa DD5.1 reprodukovaná citeľne hlasnejšie a dynamickejšie než DTS. A to by malo platiť práve naopak. To moje AIO je s podporou SACD, tomu sú "prispôsobené" aj reproduktory s technolog. "Ribon tweeter" čiže kvalitnejší záznam, by mal zvládnuť zahrať lepšie, ale práve pri tých filmoch to neplatí - netvrdím pri tom, že je to super kvalitný AIO systém, ale ten rozdiel (DD 448kpbs vs. DTS 1536 kpbs) by mal byť počuť...
Ako je to teda u vás - počujete rozdiel na vašom AIO alebo komponentnom systéme? Ak prispejete do tohto vlákna, tak prosím uvedte, aj aký set vlastníte.
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 19. 11. 2011 09:17

Rozdíl je slyšet....
Tvůj problém bude v kvalitě toho dom.kina.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 19. 11. 2011 10:29

Hmm...A nemôže byť problém aj v tom, že zvuk posielam z PC do receivera cez digit. coaxial z integrovanej zvuk karty? Signál si už potom dekóduje receiver.
Púšťal som si na tom mojom AIO (z DVD mechaniky, nie cez digi.coax.) aj DVD-A (Mike Oldfield - Tubular Bells) a znelo to neskutočne parádne - proste ten rozdiel v kvalite zvuku bolo jednoznačne počuť...Reproduktory to zvládnu zahrať. Myslím preto, že aj rozdiel medzi DD a DTS by malo byť počuť...len to tak bohužiaľ nie je :-( . Mohla by byť "na vine" práve tá integrovaná zvukovka? Nechce sa mi vyhadzovať to kino a kupovať nové... :hm
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matelko 2 19. 11. 2011 10:39

Je to běžný, že Dolby Digital je dunivější, dutější jakoby hlasitější. DTS je mnohem detailnější, hlavně řeč a zpěv. Má jakoby méně hloubek, ale jsou prudší, vím je to blbost ale nevím jak jinak to popsat prostě rána zazní jakoby rychleji bez falešných dozvuků.

Samozřejmě záleží na konkrétní nahrávce zvuku, pokud je špatný DTS to nezachrání. Ale mám velmi dobrou zkušenost s DVD, drtivá většina DTS stop je opravdu lepší než Dolby digital na stejném disku.

Záleží hodně na repro, ale myslím, že bys to měl zřetelně poznat i na tom Philipsu, pokud nemáš zapnutý nějaký šílený úpravy zvuku. ;-) Nebo nemáš uši v háji.

-- 19. 11. 2011 11:07 --

Beru zpět, kolego. :-D

Měl jsem za to že máš to s pouze dvěma reproduktory (negoglil jsem, použil jsem svojí paměť, zklamala). Na tomhle to bude problém.

Teď pouštím toho Mike Oldfielda a přepínám mezi DTS a AC3 a rozdíl žádný velký není ani u mne. Zrovna tohle není asi ta správná volba na porovnání. Jinak to samozdřejmě správná volba je, proto to kolego :-) Mike Oldfield můj nejoblíbenější skladatel a Philips má nejoblíbenější značka.

Moje sestava Philips FR 996 + Pioneer DV-310 + repro dělaný ( :-D dle nápisů Philips), normálně je tam SA-CD Philips DVD763SA, ale to šetřím. Pioneer je provozní DVD připojený přes digitál, SA-CD je připojený 5.1 vstupem.

Pokud to připojíš digitálně, tak záleží na zesilovači jak se s tím vypořádá, indikuje ti z toho počítače jaký zvuk tam do něho jde.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 19. 11. 2011 11:10

No presne ako píšeš - to DD je také "dunivejšie" a aj hlasnejšie než DTS. Asi som sa zle vyjadril. DTS je také...by som povedal decentnejšie, jemnejšie a oproti DD...Mňa asi len zavádza to, že keď je niečo hlasitejšie a dunivejšie, tak potom je to automaticky lepšie :oops:
Tie uši mám ešte myslím v poriadku ^^

---update----

Áno, detekuje mi to správne formát. Vypisuje "Dolby D Multichannel" alebo "DTS".
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matelko 2 19. 11. 2011 14:30

Ono hodně záleží, na disku, u spousta s nich musím přidávat hlasitost u středového reproduktoru, ale třeba u Já robot od Cinema Clubu je zvuk vynikající třebaže je jen v AC3, vůbec neduní a je krásně čitelný.

Zato Postradatelný to by člověk blil co je tam za zvuk, pátý přes devátý.

Dobře udělaný AC3 je taky velmi slušný, záleží hodně na zvukařích a datovém toku.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 19. 11. 2011 16:26

Pokud je pro kódování do DTS a DD použitý stejný nekomprimovaný master a posléze je výsledek reprodukován přes správně nastavené dekodéry (např. u DD vypnuto omezení dynamického rozsahu) pak jsou rozdíly jen velmi těžko rozeznatelné.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 19. 11. 2011 17:50

to matelko 2:
V podstate ja mám asi 4 filmy (v *.mkv), kde mám stopu v DTS aj v DD (iba dabing) a teda to dokážem prepnutím stopy priamo porovnať - Avatar (tam si technokrat James dal určite na výslednom audio mixu záležať ^^ ), Black Hawk Down, Transformers a Matrix.
U všetkých filmov sa mi proste javí DD stopa (ktorá je navyše CZ alebo SK dabing, DTS je originál) hlasnejšia, dunivejšia a neviem ešte aká...a vo mne to vzbudzuje dojem (a pocit), že je možno preto aj kvalitnejšia...Ale asi sa moje pocity mýlia... :hm

to marts:
Pozerám tie filmy cez MPC HC a u DD mám tu "Dynamickú kontrolu rozsahu" zapnutú - nevedel som, čo to presne znamená, a tak som ju radšej zaškrtol :-) , ale asi by som ju mal mať deaktivovať, že? U DTS je táto možnosť neaktívna a nejde ju zapnúť...

Obrázek

Ešte neviem, či je správny Výstupný vzorkovací na 24bit, ale v MediaInfo je tá stopa v DTS uvádzaná ako 24bit, DD ako 16 bit.

Písal som to do tohto threadu, aby som zistil, či ľudia ten rozdiel medzi DD a DTS registrujú/vnímajú na svojich zostavách, povedzme za 500 €, 1.500€ alebo viac...Vyzerá to tak, že ten rozdiel je asi ťažko rozoznateľný.
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dusan 19. 11. 2011 18:11

Tohle je jeden z dobrych zpusobu jak nastartovat flame, nekde na home theater foru se zeptat jestli je lepsi DD nebo DTS. To je takovy home theater ekvivalent Windows vs. Mac ci Android vs. iOS. Nasleduje pak deset stranek hadek z jedne ci druhe strany bez jakehokoliv vysledku. Obecne bych rekl, ze ty formaty jsou v kvalite rovnocenne a je na vkusu kazdeho soudruha co preferuje.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků