Kacířský test

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Morlith 7. 2. 2010 12:49

dlho, velmi dlho som rozmyslal nad tym ci kupa AKGciek bol dobry napad, ci som to s tymi prachmi neprehnal... preslo ma to ked som ich dal na usi, stalo to za to, nelutujem
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VladoBA 7. 2. 2010 13:34

Ja som svojho casu zhanal nejaky kvalitnejsi CD-player (nie high-end, skor stredna trieda). Mal som uz dobru skusenost s micro-zostavou od Yamahy - Piano Craft a zaroven uz kupeny stereo zosik od Yamahy, tak som samozrejme zase zhanal nieco od rovnakej znacky. Kupil som v reichu CDX-397 MK2. Bolo to vsak pre mna dost sklamanie. V porovnani s playerom zo starej micro-zostavy znel o triedu horsie. Nic na jazz alebo klasiku. Mozno tak este pop a hard-rock, po "doladeni" cez nejaky ekvalizer... :hm Velmi rychlo som sa ho zbavil (po funkcnej stranke bol nadupany, takze to nebol problem). Teraz pocuvam hudbu (vratane SACD a DVD-Audio) z multifunkcneho Pioneera, na ktorom sledujem aj filmy (z USB). Casom mozno zvazim dokupenie niecoho ineho, specialne na hudbu (CD/SACD alebo skor gramec). Ale zatial mi plne postacuje aj aktualne pouzivana kombinacia...
Yamaha RX-497 ♪ Pioneer DV-610AV ♪ DacMagic ♪ JBL L830 ♪ Yamaha YST SW45 ♫ Little Dot IV ♪ AKG K701
VladoBA
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 7. 2. 2010 13:42

Rozhodne neľutujem... práve naopak, rád by som zašiel ešte ďalej :twisted: Zvuk HD 600 mi maximálne vyhovuje, takže tu meniť neplánujem, aspoň v dohľadnej dobe... ale taký DAC, káble... O:-) Uh, je na čo šetriť :-)

Inak udivuje ma jedna vec... aj napriek tomu opojeniu high-end zvukom si stále dokážem užiť hudbu aj na intrákových Creative 2.1tkách... áno, chýba tomu detail, prirodzenosť, tá Hi-Fi transparentnosť, ale predsa je to počúvateľné... zato neviem o iných 2.1tkách do 100 eur, ktoré by ma toto dokázali :-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 7. 2. 2010 13:55

Tak moje přenosná sestava (Clip+ a RE0) byla první, která šla z mé kapsy. Proto jsem si dal s výběrem záležet. Nyní jsem opravdu spokojený, na ven asi dlouho nic jiného řešit nebudu.
Domácí, tak to už je něco jiného. Lituji toho, že jsem šel do HD485, a nevzal rovnou HD555 (i když tehdy se nedaly sehnat za takovou cenu, jako dnes). Takže u nových sluchadel už chci přeskočit mezistupně, a půjdu rovnou do nějakých sluchátek kategorie AKG K701. Ano, pro majitele HD800 to je taky mezistupeň, ale zase si musím realisticky říct, že na HD800 teď prostě nemám. Každopádně zde protlačovaná rada, že nejlepší je jít vždy co nejvýš, se mi zdá rozumná. Člověk ušetří peníze, a je 2x tak spokojený.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 7. 2. 2010 14:02

eraser: doma mám Geniusy 1250 a nějaký 2.1 chrastítka Labtec. Pokud se na hudbu nechci ani moc soustředit, tak to není problém.... když ano, vezmu si sluchátka :)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slipknot27 7. 2. 2010 20:35

No ja sa tiez pripojim do debaty, mal som 5.1 repro genius...a kupil som si na vianoce dynaudia audience 42 s rotelom ra-931 a nelutujem 8-) ...za tie prachy, za ktore som to zohnal (450e) a este k tomu repro su iba rok stare...akurat rozohrate, tak je to nadupany zvuk, maju kraasne vysky, no chybaju mi basy, lebo predsa len 11cm stredobas neni nic moc a preto sa tesim na vylepsovanie aj ja je toho dost, pre zaciatok pojde asi do uDAC a neskor chcem ist do nejakeho subaku, kde siahnem tiez dost hlboko do vrecka ;-) :-))
p.s: no a na von tak tiez nelutujem, ten zvuk aky RE0 podaju za tie prachy...parada :-)
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Casial 7. 2. 2010 23:09

Nelituji toho, že jsem dal 20kKč za sluchátka a zesák... K701 hrají opravdu úžasně a nedají se opravdu srovnat s ničím, co jse doteď slyšel. Rozmýšlel jsem se nějakou dobu u té KHV-1, přeci jen je to téměř dvojnásobek ceny sluchátek... Ale lampový zvuk (nebo, chcete-li, THD triod) mi vyhovuje, obzvláště u klasiky je úžasný. A v neposlední řadě je Vincent krásný kus nábytku :)

Jsem velmi na vahách, jestli investovat i do beden... měl jsem takový plán koupit ještě dva páry Behringer Truth, na domácí kino IMHO postačující, na poslech hudby je to (už) málo...

HiFi dokáže sežrat libovolný objem peněz, které je člověk schopen vydělat (dost nezávisle na tom, kolik vydělává)... Strašně dlouho jsem se tomu bránil. Dokud jsem ještě bydlel na kolejích, vystačil jsem se starým 2x120W marantzem z Aukra za dvojku a k tomu dvě 120W Bose 2.2 Series II za litr od kamaráda - hrálo to výrazně lépe, než všechny chrchláky z Tesca, které byly standardním vybavením kolejních pokojů a hrálo to dost nahlas, aby to při chodba party ozvučilo nejen chodbu, ale i patro nad a pod...
Ale stalo se a uslyšel jsem rozdíl a už to jede...
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TommyT 8. 2. 2010 00:44

slipknot27 píše:...lebo predsa len 11cm stredobas neni nic moc...

(mierne OT) Nemajú Audience 42 15cm stredobas?
Matrix Mini-i -> NAD C370 -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slayers 8. 2. 2010 06:32

No já teď dumám nad tím že kromě D2 vše půjde z domu,zakoupím na poslech IE8 a peníze půjdou místo do přenosné hudby do beden a nějaké střední sestavy CD+ZESÍK.Zdá se mi že mě poslední dobou sedí zvuk tohoto víc.
Mám tu kliku že na hudbu mám svojí místnost a v tý sedět sám se sluchátkama na hlavě mě nebaví, když jdu se Sennama do rodinýho kruhu tak každej bublá že to poslouchat nechtěj.
Dokupování zesiků a ruznejch kabelů mě zase zbavuje u přenosnýho aparátu mobility,takže brzo asi bude v sekci bazar pár novejch odkazů. :hm
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peo.c 8. 2. 2010 12:28

Lutujem dve veci :
1. ze som sem raz zasiel na toto forum - s cielom kupit si mp3 player na filmy :D a nakazil som sa :mrgreen:

2. vsetky tie hlupe medzistupne , keby som vedel kolko do toho setkeho dam /setko to ale podla mna boli kvalitne veci/ a kolko prerobim na postupnom predaji tak by som rovno isiel do nejakeho imodu a mnou vysnivanych JH11.

Co ale nelutujem je dosiahnuty zvuk , bol som asi 3 tyzdne bez playeru a sluchatok a uz som myslel ze s tym seknem ,bo som mal pocit ze to nema cenu ,ze setko predam , ale po tych 3 tyzdnoch som zapol player nasadil sluchatka a zalubil sa o<:)
FLAC>Sansa Clip v2(8GB black)>SPC(stevenkelby recable)>LiveWires T1 (UM remold)
---------------------------------------------------------------------------------
Gone:EP830>PFE112>IE8>HD650>TF10
O2>X-Fi>A829>Zero>H120
peo.c
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slipknot27 8. 2. 2010 18:39

TommyT píše:
slipknot27 píše:...lebo predsa len 11cm stredobas neni nic moc...

(mierne OT) Nemajú Audience 42 15cm stredobas?


no to pisu ale pravda je ina :-\ :-S :-S je to velka skoda, maju presne 11cm! :shock: tiez som kukal jak puk, basy nic moc ale vedia zahrat dost nato aky je stredobas maly, no stredy a vysky no comment, to je kategoria saba o sebe, kategoria naozaj kvalitna :-D u audience 52 sa tiez pise ze maju 17 cm a v skutocnosti maju len 13cm ! :-| preto to neni az taky rozdiel medzi 42 a 52, takze preto pojdem casom do subaku.
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ShanDo 17. 3. 2010 19:45

Niekedy som si hovoril, ze mozno to nebolo az take potrebne, ale teraz po dvoch mesiacoch a este dalsie 3 ma cakaju (studijny pobyt) mi moja zostava dost chyba, to co mi ide z notebooku do headsetu je o dost horsie, ani som si neuvedomil, ako som si zvykol na lepsiu reprodukciu, jedine co ma drzi pri zvuku (zvycajne sa hovori pri zivote, vsak ze :mrgreen: ) su zive koncerty v Oslo filharmonii a Opera House. Dokonca uvazujem o vylepseni ked sa vratim.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků